Crnogorke blizu četvrtfinala

Rukometna reprezentacija Crne Gore

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore došla je na korak od četvrtfinala Olimpijskih igara u Tokiju.

Crnogorske rukometašice savladale su danas u četvrtom kolu selekciju Južne Koreje 28:26 (13:11) i kolo prije kraja takmičenja u B grupi praktično obezbijedile plasman među osam najboljih. U slučaju da u posljednjem kolu izgubimo od Holandije, a da Japan priredi senzaciju i savlada Norvešku, uz pobjedu Koreje nad Angalom, nećemo izboriti plasman u četvrtfinale.

To je drugi trijumf izabranica selektorke Bojane Popović, nakon što su na startu olimpijskog turnira savladale Angolu 33:22.

U naredna dva meča upisale su poraze od Japana 29:26 i Norveške 35:23.

Crna Gora je, kad je bilo najpotrebnije, bila sigurna od početka do kraja, tokom cijelog meča bila je u vođstvu i na kraju uspjela da savlada rivala i poslije devet godina ponovo izbori četvrtfinale.

Crnogorske rukometašice bolje su počele meč i povele 5:1 u petom minutu.

Uslijedio je period slabije igre, što je rival iskoristio i u 21. minutu prvi i jedini put došao do vođstvo (8:7).

Serija od 5:0 crnogorska selekcija ponovo je došla do prednosti od četiri gola (12:8), koje je na poluvremenu iznosilo 13:11.

Razlika u 44. minutu, nakon nove serije od 5:0, iznosila šest (20:14), a u 54. rekordnih sedam golova.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa šest, Đurđina Jauković i Majda Mehmedović postigle su po pet, a gol manje Tatjana Brnović. Golmanka Ljubica Nenezič sa devet odbrana.

U južnokorejskoj selekciji, koja je doživjela treći poraz, najbolja je bila Migjong Li sa deset pogodaka.

Izvor:antenam.me