Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 22. kolo

02.06.2021. – 19:00 RK Jedinstvo –RK Morava 35:40 (15:21)

Utakmica koja je bila veoma bitna za ekipu Morave iz Velike Plane odigrana je u Novom Bečeju. Jedinstvo koje je već napustilo takmičenje nije imalo tenziju kao što su igrači iz Velike Plane. Zoltan Ivanica je nastupio sa 11 dok je Aleksandar Kabić u Novi Bečej poveo 12 igrača. Od samog početka viđena je veća želja gostiju kako bi ostvarili bodove koji znače opstanak. Već u 15. minutu bilo je 6:11 gde je bilo jasno sa kakvim motivom igra ekipa Morave. Nisu se predavali domaći i u par navrata su znali da dobro zaprete. Do poluvremena je igrano nešto “tvrđe” te se na desetominutni odmor odlazi sa 15:21. U drugom delu igre, Morava je samo dodala gas i kako je vreme na semaforu teklo gol razlika se povećavala. U 57. minutu je ostvarena pobeda (32:37) gde je izboren vrlo težak opstanak. Na kraju 35:40. Kod domaćina Jovan Ristić je postigao 10 golova dok su goste do pobede vodili Lazar Lazović i Nikola Jestrović sa 9 golova. Za igrača utakmice proglašen je Uroš Pavlović koji je postigao 8 golova. Utakmicu su sudili Nikola Ilić i Ivan Veličković iz Železnika i Umčara a delegat je bio Željko Golubović iz Novog Sada.

02.06.2021. – 19:00 RK Ub – RK Sivac 69 34:31 (18:16)

Isto kao i ostale utakmice, i ova je odigrana u terminu od 19 časova. Na Ubu su se sastale istoimena ekipa Uba i Sivca 69. Posle 60 minuta borbe bodovi su pripali domaćinu koji su izvojevali pobedu 34:31 (18:16). Kada bismo gledali važnost ove utakmice, Ub nije bio toliko siguran jer je stanje u donjem delu tabele bilo baš konfuzno. Nisu želeli ništa da prepuste slučaju te su ušli svom snagom u utakmicu dok su “Panteri” igrali koliko im je trebalo. Tokom celog prvog poluvremena gledali smo igru gol za gol gde je prednost stalno prelazila sa jedne na drugu stranu. U 22. minutu Ub je došao do rezultata 14:11ali su se ubrzo sivački “Panteri” vratili u utakmicu i egal ponovo gledamo do kraja prvog dela. Bilo je 18:16. Do 47. minuta takođe egal, zatim Dejan Lukić pravi rokadu koja se ispostavila kao pravo rešenje i gol razlika je polako počela da raste. U 57. minutu igrači Uba su počeli da slave jer su definitivno izborili učešće i naredne sezone u Super B ligi “Sever - Centar”. Kod gostiju kao i obično najefikasniji je bio Marko Čabai sa 12 golova a domaće je do bitne pobede vodio Milan Zarin sa 8 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Luka Petrović i Jovan Cvetković iz Niša a delegat je bila Svetlana Obućina iz Beograda.

02.06.2021. – 19:00 RK Kolubara – RK Lavovi BP 28:25 (14:12)

Utakmica koja je Lavovima iz Bačke Palanke bila sve, odigrana je u SRC “Kolubara”. Domaćin iz Lazarevca je izgubio sve šanse za ulazak u viši rang te je Vladimir Dragićević u poslednja 2 kola igrao sa kombinovanim sastavom kako bi spremio svoje igrače za narednu sezonu. Što se tiče Lavova, bilo im je jako teško, igrali su na sve ili ništa. Vodili su do 13. minuta a zatim “Krtice” preokreću rezultat u svoju korist i na poluvreme odlaze sa +2. Imao je Slobodan Permoser šta da kaže svojim igračima, nakon kratke pauze ponovo su igrači iz Bačke Palanke istrčali motivisano na teren i ubrzo stekli vođstvo. Ušlo se u egal, nada se budi u 54. minutu kada za vođstvo pogaša Petrović ali ubrzo Kolubara pravi seriju golova i sve šanse Lavovima za opstanak padaju u vodu. Dušan Panovski je bio najefikasniji u ekipi Kolubare sa 9 golova dok je kod gostiju 7 golova postigao Strahinja Petrović. Igrač utakmice je bio Vukašin Petrović. Da je ova utakmica i te kako važna govori angažovanje sudijskog para, Marko Boričić – Dejan Petrović (Beograd). Delegat je bio Predrag Đorđević iz Požarevca.

02.06.2021. – 19:00 RK Mačva – RK Inđija 31:29 (14:11)

Ekipa Mačve zabeležila je prvi trijumf u drugom delu sezone, u duelu sa timom iz Inđije a konačan rezultat utakmice 22. kola Super B lige Srbije bio je 31:29. Poslednji meč u prvenstvu obeležila je dobra partija mačvanskih rukometaša, a jedan od ključnih aktera u ovoj pobedi, sa devet postignutih golova, bio je Mladen Ivanović, koji je proglašen igračem utakmice. Bez prevelike tenzije na obe strane, rukometaši dva tima priredili su jednu pitku i dostojanstvenu rukometnu predstavu, ponašajući se fer i korektno prema rivalu. Domaći rukometaši bolje su otvorili ovaj susret i na vreme sebi obezbedili sigurno vođstvo, koje se kretalo od dva do četiri gola. Posle niza grešaka, tek u 25. minutu gosti uspevaju da smanje prednost na gol zaostatka, ali su crveno-crni ubrzo pokazali veću želju i lako prvi deo meča priveli kraju pri rezultatu 14:11. Sličan odnos snaga bio je i u nastavku, a gosti do prvog izjednačenja dolaze u 37. minutu (16:16), a do minimalnog vođstva već sedam minuta kasnije (21:20). Zaigrali su Mačvani ponovo svoju igru i uspevali da odole napadima protivnika, imajući pred sobom jasan cilj -trijumf, koji ne menja ništa značajno na bodovnom saldu, ali daje ekipi potvrdu da se ne nalaze bez razloga u ovom rangu. Relativno lako privele su „Lisice“ ovaj susret kraju, za konačnih 31:29. Što se tiče gostiju iz Inđije, najefikasniji su bili Uroš Dušanić i Aleksa Miković. Utakmicu su sudili braća Đorđe i Miloš Jevtić iz Lazarevca a delegat je bio Saša Pavlović iz Valjeva.

02.06.2021. – 19:00 RK Voždovac 2012 – RK Jugović 19:29 (7:14)

Baš ono što su sanjali rukometaši iz Kaća se upravo desilo. Jugović je obezbedio učešće u ARKUS ligi naredne sezone. Setimo se šta se desilo u Velikoj Plani gde su igrači Morave “poslali” mlade “Veverice” da se nadmeću u ARKUS ligi. Sada je to Jugović zaslužio i može se reći da je i bolje što su odigrali još jednu sezonu u Super B ligi jer su od početka imali šta da pokažu. U poslednjem kolu otputovali su u Beograd gde su odmerili snage sa ekipom Voždovca i nakon 60 minuta igre suviše lako slavili pobedu 19:29 (7:14). Od samog početka izabranici Dušana Mirković su nametnuli svoj ritam gde nisu dozvolili domaćinu da “diše”. Kako je vreme teklo tako se i gol razlika povećavala, na poluvreme se odlazi sa 7:14 gde je moglo da se kaže Jugović je konačno u ARKUS ligi. Ni u drugom poluvremenu se situacija nije drastično promenila, kapiten Šajin je bodrio svoje momke koji su razarali gol Voždovca te je na kraju apsolutno zaslužena pobeda 19:29. Kod domaćina standardno dobar je bio Nikola Zečević sa 9 golova dok je goste do ARKUS lige vodio Dušan Ilijin sa 6 golova a za igrača utakmice je proglašen Aleksandar Kočić koji je postigao gol manje. Utakmicu su sudili Danijel Trivković i Boriša Milosavljević iz Beške a delegat je bio Ivan Mandić iz Beograda.

02.06.2021. – 19:00 RK Smederevo – RK Vrbas Petrol 35:33 (21:13)

Utakmicama 22. kola je završeno prvenstvo Super B lige Srbije Sever-Centar. Prvak i novi član Arkus lige je Jugović iz Kaća koji je u poslednjem kolu, očekivano, slavio u Beogradu nad Voždovcem rezultatom 29:19. Rukometaši Smedereva ovosezonsku trku su okončali na mestu broj dva, sa bodom zaostatka u odnosu na prvaka iz Kaća. U poslednjem kolu Smederevci su rutinski, sa pola gasa, pobedili mladu ekipu Vrbasa sa 35:33, poluvreme 21:13. Pobednik utakmice odlučen je u prvom poluvremenu kada su domaći imali osam golova prednosti, a u nekoliko navrata na početku drugog dela igre i devet golova viška. Trener smederevskih igrača iskoristio je ubedljivu prednost da pruži priliku svim igračima što su borbeni gosti iskoristili da poraz smanje na pristojna dva gola zaostatka. U ekipi Smedereva najefikasniji su bili Jevđenović i Jokić sa po 6 pogodaka. Po četiri puta u listu strelaca upisali su se Stojković, Marjanović i Drobnjak. U domaćoj ekipi, osim Bešira koji nije ulazio u igru i trojice golmana, svi ostali igrači su se upisali u listu strelaca. U gostujućoj ekipi Kovačević je postigao 9, a Marković gol manje. Ako je za utehu, ekipa Nenada Martića je jedina u ligi koja je osvojila maksimalan broj poena na domaćem terenu. Jugović je remizirao sa Kolubarom, a Lazarevčani su kao odmaćini poraženi od Jugovića. Ipak, Smederevce su plasmana u elitu koštala slabija izdanja u Lazarevcu i Kaću, kao i nedavni poraz u Plani. Doduše, da je protivnik Moravi bio slavni Pari Sen Žermen teško da bi izbegao poraz. Smederevci imaju i nemaju za čim da žale. Ušli su u prvenstvo kao ekipa koja se sezonu pre ove borila za opstanak. Niko ih nije video u krugu ekipa koje će konkurisati za najviši plasman. Smederevci su ih demantovali i pokazali da se u gradu na Dunavu igra dobar rukomet. Iskustva iz ove sezone biće zalog da se slične greške i propusti ne dešavaju u sezonama koje slede. Utakmicu su sudili Marko Sekulić i Vladimir Jovandić iz Pančeva a delegat je bio Zoran Černoh iz Kovina. (Sdsport.rs)