Radnički u finalu Kupa Vojvodine

Na stadionu kraj "Skrobare" odigran je polufinalni meč Kupa Vojvodine u kome su fudbaleri Radničkog savladali svoje imenjake iz Sombora rezultatom 2:0 i plasirali se u finale, gde će se sastati sa ekipom Jedinstva iz Rumenke.

Drugu godinu za redom zrenjaninci su se plasirali u finale i imaće istog protivnika i šansu da se, 12. juna, revanširaju rumenačkom Jedinstvu i osvoje pehar. Izabranici trenera Predraga Kandića bili su bolji od Somboraca, diktriali su tempo i brzom igrom slomili otpor čvrstih gostiju.
Ekipa Dušana Jevrića prva je pripretila, kad je, posle duplog pasa, Jovan Lazić ušao u kazneni prostor, ali ga je Bogdan Jovanov sustigao i otklonio opasnost. Nekoliko minuta kasnije, Stefan Pavković je prošao po desnom boku i asistirao Marku Kovačeviću čiji je udarac bio izblokiran. Pokušao je Stefan Gajilović šutem sa 20. metara i lopta je završila pored stative.

U 15. minutu, posle kombinacije po levoj strani, Dragan Ćušić je centaršutom uposlio Jovana Runjevca, čiji je prvi udarac izblokiran, a drugi je završio na stativi gola gostiju. Tim iz „grada zelenila“ preuzeo je inicijativu u 37. minutu, izveo nekoliko kornera i pripretio preko Mehmeda Avdića, ali je mladi golman Stefan Bačko izašao kao pobednik. U 44. minutu zrenjaninci su načeli mrežu mladog Filipa Pehilja. Aleksandu Čigoji je uspeo dribling u kazneom prostoru i potom centaršut do Kovačevića, koji je „spustio“ loptu kapitenu Nikoli Krstiniću čiji je volej iz okreta, završio iza golmanovih leđa – 1:0.
U nastavku je Kovačević prihvatio centaršut Runjevca i zahvatio volej koji je završio preko prečke, da bi, malo kasnije, isti igrač snažno gađao sa ugla šesnesterca i Pehilj je uspeo da odbije loptu. U 77. minutu gosti su prpretili posle kornera Nede Slavuljice, najviši u skoku bio je Mihajlo Goronjić i šutirao je pored gola i pritom napravio prekršaj nad Bačkom. Dva minuta kasnije, bilo je poznato ime finaliste. Tačku na trijumf stavio je Stefan Gajilović. Blagoje Marković je poslao loptu iza zadnje linije gostiju, golman Pehilj je slabo intervenisao i Gajiloviću nije bilo teško da pogodi za – 2:0. Pokušali su gosti preko Ognjena Dučića i Slavuljice da ugroze mrežu zrenjaninaca, ali bez uspeha.

RADNIČKI (Z): Bačko, Ćušić, Bjelica, Jovanov, Krstinić  (Janjatović ), Runjevac , Čigoja, Kovačević, Bačvanski, Gajilović (Turkulj ), Pavković  (Marković).

RADNIČKI 1912: Pehilj, Unković, Dučić, Avdić, Stojaković (Slavuljica), Lazić (Molnar ), Despotović, Goronjić , Radovanović  (Aćimović ), Antunić, Milisavljević.

1. Maj Ruma 2 : 3 Mladost (NS)
Tisa 2 : 0 Feniks 1995
Dinamo 1945 4 : 1 Radnički (Zr)
Borac 1 : 1 Bečej 1918
Sloboda 2 : 2 Jedinstvo (SP)
Sloga (Č) 2 : 3 Radnički 1912