Moglo i više od "pokera"

Kako je ušao u igru, Tomić je postigao gol - foto: V. Jankov

Mladići sa Tise ubedljivom pobedom su završili sezonu na svom terenu i sa nova tri boda su najbolje plasirani, četvrti, u sezoni na izmaku. Ali, da bi tu ostali, moraće da budu uspešni i u oproštajnom okršaju protiv Borca u Sakulu, koji ima isti broj (64) bodova kao i oni.

Gosti su kraj Tise prvi zapretili u 20. minutu, ali je Reljićev šut iz slobodnog udarcagolman domaćih Milovanov odbranio. Ubrzo se na suprotnoj strani igrališta zatresla mreža. Tomčić je, gotovo, izgubljenu loptu stigao kod poprečne linije, zavrnuo u peterac, gde je utrčao Ilić i glavom šutirao, golman Živkov na gol liniji odbranio, a odbijenu loptu iz drugog pokušaja Ilić pretvorio u pogodak za vođstvo. U 38. minutu Galić nije iskoristi grešku odbrane domaćih i „poklon loptu“ šutirao visoko preko gola. U 43. minutu izvrsna solo akcija Kobiljskog, koji je u kaznenom prostoru domaćina „zalomio“ dvojicu čuvara, a onda šutirao pravo u golmana Živkova. U istom minutu, ali novom napadu, gosti postavljaju neuspelu ofsajd zamku, što koristi snalažljivi Ilić i, gotovo, sa polovine igrališta je usamljen krenuo kao golu rivala, a kad je stigao u zonu šuta plasirao je loptu kraj nemoćnog Živkova.

I u nastavku su gosti prvi pokušali. Igrao se 50. minut, „rezervista“ Savić je šutirao sa distance kraj gola. Ilić jeu 53.minutu napravio „dar-mar“ u kaznenom prostoru gostiju i onda ubacio pred gol, gda se najbolje snašao Tomić i bilo je to 3:0. Isti igrač je u 68. minutu opalio po lopti sa dvadesetak metara i ona se odbila od prečke. Tri minuta kasnije je drugi „rezervista“ Mitrović šutirao iskosa s leve strane i pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa. Nije tu bio kraj uzbuđenjima, jer je Nijemčević u 80. minutu utrčao u kazneni prostor gostiju i centaršut Tomića sa leve strane glavom pretvorio u pogodak za konačnih 4:0.

OFK Bečej 1918 - Sloboda   4:0 (2:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca. Sudija: Nikola Bikić (Zrenjanin) 8. Strelci: Ilić u 24. i 43, Tomić u 53, Nijemčević u 80. minutu za OFK Bečej 1918. Igrač utakmice: Strahinja Ilić (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Milin 7 (od 70. Nađ -), Vorgučin 7, Tatić 7, Jelić 7 (od 52. Hasičić 6,5), Tutnjević 7, Mastilo 7,5, Krajinović 7, Ilić 8 (od 70. Nijemčević 7), Tomčić 7,5 (od 52. Tomić 7,5), Kobiljski 7 (od 52. Mitrović 7).

Sloboda: Živkov 6, Reljić 6, Cvijanović 5, Đurđević 5, Vrbački 5, Popović 5,5, Rusić 5,5, Pavlović 5,5, Radulaški 5 (od 46. Savić 5), Galić 5, Maljukan 5 (od 70. Simić -).