Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 17. kolo

24.04.2021. – 19:00 RK Inđija - RK Jedinstvo 31:25 (14:16)

Rukometaši Jedinstva osokoljeni pobedom nad slabašnom Mačvom gostovali su ekipi Inđije iz istoimenog grada. Utakmica je bila veoma zanimljiva a “zeleni” su posle 60 minuta i velikog preokreta slavili pobedu rezultatom 31:25 (14:16) i tako zauzeli 6. poziciju i zvanično obezbedili opstanak u Super B ligi “Sever - Centar”. Rukometaši Jedinstva će po svemu sudeći (4 boda) zaigrati u PRLS “Sever” naredne sezone. Što se tiče ove utakmice egal smo gledali 12 minuta a potom su igrači iz Novog Bečeja dodali gas i u 15. minutu prvi put stekli prednost od 2 gola. Održavali su tu prednost do poluvremena a onda je usledio zasluženi desetominutni odmor. Samo 9 minuta u drugom poluvremenu je trebalo Inđiji da preokrene rezultat i da povede (19:18). Pokušao je strateg Jedinstva da konsoliduje svoje rukometaše ali to mu nije pošlo za rukom. Boris Žarković je “promešao karte” i do kraja utakmice na terenu je postojala samo ekipa Inđije. Kod gostiju Vladimir Antonović je postigao 6 golova dok je domaćina do pobede vodio Ognjen Jevtović sa 8 (igrač utakmice) a isto toliko je postigao i Đorđe Šotra. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Mokrina i Kikinde (Zoran Popov i Goran Ristić) a kontrolu je vršio Branislav Grgurević iz Vrbasa.

24.04.2021. – 18:00 RK Morava - RK Ub 28:29 (11:12)

Baš kao što smo i pisali u prošloj retrospektivi, moramo ponovo da kažemo. Kada igrate sa igračima Uba, nikada ne znate na čemu ste, u jednom trenutku odigraju veoma dobro gde namuče i velike favorite a zatim onda uslede i nešto lošije partije. Nakon “prosutih” bodova protiv Smedereva u prošlom kolu, igrači Dejana Lukića su se vratili na pobednički kolosek i nakon 60 minuta u Velikoj Plani porazili Moravu rezultatom 28:29. Od samog početka gosti su nametnuli svoj ritam i vodili tokom celog prvog poluvremena da bi se na desetominutni odmor otišlo golom viška. U drugom poluvremenu videli smo preokret u 41. minutu (18:17) a potom se gosti vraćaju u utakmicu i ponovo drže tu minimalnu prednost. Izabranici Krstića i Kabića nisu želeli da se predaju jer im sada svaki bod znači obzirom da se komplikuje situacija u plej – ofu ARKUS lige gde će po svemu sudeći ispasti ekipe sa “severa”. Nadu za bod dao je domaćinu Avramović a potom sve “gasi” Pavlović koji donosi Ubu veoma bitne bodove. Kod domaćina 6 golova je postigao iskusni Zoran Đurković dok je goste do pobede vukao golman Aleksandar Milekić koji je bio nerešiva enigma za Planjane te je time bio i proglašen za igrača utakmice. Što se tiče strelaca po 8 puta su se upisivali Milan Zarin i Aleksandar Nenadović. Utakmicu su sudili Jovan Cvetković i Luka Petrović iz Niša. Kontrolor je bio Slobodan Tasić iz Leskovca.

24.04.2021. – 13:00 RK Smederevo - RK Kolubara 26:23 (14:10)

U Super B ligi Srbije – “Sever-Centar” više nema neporaženih. Za to su najzaslužniji rukometaši Smedereva koji su u derbiju prvenstva pobedili Kolubaru iz Lazarevca sa 26:23, poluvreme 14:10. Ono malo ljubitelja rukometa iz Smedereva, ali i Lazarevca koji su došli da prate okršaj, mogli su da vide kako izgleda kada se igra moderan rukomet. To su u subotu u Sportskoj hali demonstrirali smederevski rukometaši. Gosti su u Smederevo došli samouvereno, kako i dolikuje lideru na tabeli i ekipi koja do tada nije osetila gorčinu poraza. Posle 60 minuta, teren su naspustili pognutih glava. Poraženi su više nego zasluženo jer su od prvog do poslednjeg minuta jurili rezultatski minus. Koliko su bili nemoćni najbolje pokazuje njihov broj  postignutih golova u prvih 30 minuta. Verovatno Kolubari ne prija podunavski region jer su i u Velikoj Plani dali samo devet golova. Igra domaćih, u čijim redovima je bilo nekoliko nedovoljno oporavljenih igrača, Bešir, Marjanović i Bugarinović, bila je besprekorna u prvom poluvremenu. Čvrsta igra u odbrani, za koju gosti nisu imali rešenje, omogućila je mnogo lakšu igru u napadu gde su Smederevci pucali iz svih oružja. Da Kolubara nije imala, koliko – toliko, raspoloženog Vujoševića, koji je do 20. minuta sa 5 pogodaka bio jedini strelac svoje ekipe, verovatno bi se od bodova oprostili već u prvom poluvremenu. Početak drugog poluvremena nagoveštavao je pravu katastrofu Lazarevčana. Igrao se 25. minut kada je na semaforu stajalo 17:10. trener gostiju Vladimir Dragićević zatražio je tajm - aut koji je urodio plodom. Usledila je serija gostiju od 4:0 i to je bio znak da Martić zatraži minut predaha. Do kraja utakmice domaći rukometaši rutinski su sačuvali, više nego zasluženu pobedu, ali ne sa željenih 5 golova razlike. Ukoliko na kraju Kolubara i Smederevo  završe sa istim brojem bodova bolji će biti Lazarevčani zbog pobede od 4 razlike zabeležene u prvom delu sezone. Naravno, još ima mnogo i obe ekipe nemaju pravo na kiks jer za vratom duva Jugović koji uskoro gostuje u Lazarevcu. Dakle, pitanje prvaka nije rešeno. U ekipi Smedereva nije bilo slabog mesta. Istakli su se Jevđenović sa 9 pogodaka, Jokić je postigao 5, a Marjanović 4. U gostujućoj ekipi Vujošević je postigao 6, a Radovanović 5 pogodaka. Bez obzira na konačan ishod ove sezone, RK Smederevo je potvrdio da ima igračke, stručne i organizacione sposobnosti za viši rang. Ako im to ne pođe za rukom ove sezone, ukoliko očuvaju trenutni sastav, uz neizbežno podmlađivanje ekipe, izvesno je da će i sledeće godine biti jedna od ekipa koja će konkurisati za najviši plasman. Jedinu senku na ovu utakmicu bacilo je ponašnje trenera gostiju Vladimira Dragićevića koji nije želeo da na kraju utakmice pruži ruku treneru Smedereva Nenadu Martiću. Da je zabeležio pobedu, u koju izgleda nisu sumnjali, ne sumnjamo da bi prvi pritrčao da pruži ruku. Posle ovog kola na tabeli vode Kolubara i Smederevo sa po 29 bodova, ali je zbog boljeg međusobnog skora Kolubara na prvom mestu. Na trećem mestu nalazi se Jugović sa bodom manje u odnosu na vodeći tandem. Utakmicu su sudili Branislav Đokić i Boban Blagojević iz Jagodine a kontrolor je bio Milan Rakić iz Niša. (Sdsport)

24.04.2021. – 20:00 RK Voždovac 2012 – RK Mačva 34:30 (16:13)

Rukometaši Voždovca su teže od očekivanog porazili ekipu iz Bogatića. U pitanju je Mačva koja i dalje nema pobedu u drugom delu prvenstva. Posle 60 minuta izabranici Bojana Ćirića su slavili pobedu 34:30 i tako zauzeli 4. poziciju te obezbedili opstanak u ligi. Mačva je trenutno na 9. mestu sa 12 bodova gde će po svemu sudeći ako ne ubeleži neku pobedu pasti u crvenu zonu i napustiti Super B ligu. Što se tiče utakmice solidno su startovali igrači Danila Dimića i održavali prednost do 18. minuta. Na kratko su “Spartanci” preokrenuli a potom su “Lisice” vratile prednost. Od 25. minuta gosti nisu mogli da nađu pravi ritam te Voždovac ulazi u seriju golova i na poluvreme odlazi sa +3 (16:13). Ni u drugom delu gosti nisu mogli da se konsoliduju, Beograđani su kako je vreme prolazilo povećavali prednost koja je u jednom trenutku bila i +9. Gosti su do kraja smogli snage i smanjili na -4 gde se utakmica završila. Kod gostiju 8 golova je postigao Vladimir Kovačević a domaće je ponovo do pobede vodio Nikola Zečević sa 10 golova. Za igrača utakmice proglašen je Lazar Ristić koji je postigao gol manje. Utakmicu su sudili Branko Radaković i Nikola Bakmaz iz Novog Sada a kontrolu je vršio Miroslav Janković iz Zemuna.

23.04.2021. – 18:00 RK Vrbas Petrol – RK Sivac 69 37:29 (15:11)

Neverovatnu utakmicu gledali smo u hali CFK “Drago Jovović” gde su igrači Vrbas Petrola ubeležili pobedu koja veoma znači protiv ekipe Sivca koja se nalazi na 5. mestu. “Panterima” ovi bodovi i nisu od velikog značaja dok su Uroš Elezović i Jovan Kovačević morali svom silom da napadnu kako bi obezbedili pobedu ali i najverovatnije učešće u Super B ligi i naredne sezone. Prvo poluvreme nije nagoveštavalo da će Sivac proći kao “bos po trnju” kod komšija. U jednom trenutku su vodili gosti a potom su preokrenuli rezultat Vrbašani i na poluvreme otišli sa 15:11. Branko Žeželj je uvideo da njegova ekipa ne igra na nivou kakvom zna te je morao da rotira. U drugom poluvremenu gosti su do 50. minuta držali priključak a onda su igrači Vrbasa furiozno ušli u željeni ritam i do kraja utakmice postigli čak 37 golova što je najviše golova u mreži “Pantera” ove sezone. Goste je vukao Marko Čabai sa 13 ali to nije bilo dovoljno za trijumf. Kod domaćin najraspoloženiji za igru bio je Radan Kovačević sa 8 golova i time je bio proglašen za igrača utakmice. Isto toliko je postigao i Jovan Dragnić. Utakmicu su sudili Vladimir Vučić i Marko Obradović iz Zrenjanina a delegat je bio Dejan Perić iz Pančeva.

24.04.2021. – 19:00 RK Jugović – RK Lavovi BP 36:28 (18:13)

Kao što smo i pisali u najavi, rukometaši Jugovića nisu u  svom “Hramu” imali problema sa ekipom Lavova iz Bačke Palanke. Dok su se u Smederevu borili za bitne bodove Smederevci i Lazarevčani, Kaćani su rutinski slavili protiv momaka iz Bačke Palanke koji su u crvenoj zoni koja vodi u PRLS “Sever”. Od samog početka Dušan Mirković je na teren izveo najjači sastav gde nije želeo ništa da prepusti slučaju. Gosti iz Bačke Palanke su pokušali da iznenade Jugović ali u tome nisu uspeli. Već nakon 20 minuta bilo je jasno da će bodovi ostati u Kaću. Do poluvremena pojačali su ritam domaći i na odmor otišli sa 18:13. U drugom poluvremenu ni u jednom trenutku izabranici Pera Šešuma nisu mogli da zaprete i bilo je jasno kakav će biti epilog. Gosti su imali raspoloženog Đorđa Stanojeva i Nemanju Ratkovića sa 5 golova. Domaće je do pobede vodio Ognjen Regodić sa 9 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Nikola Ilić i Ivan Veličković (Železnik – Umčari) a delegat je bio Boris Ivanović iz Beograda.