Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 14. kolo

27.03.2021. – 20:00 RK Zlatar – RK Jastrebac 25:24 (13:11)

Rukometaši Zlatara su u okviru 14. kola Super B lige “Istok - Zapad” dočekali novajliju u ligi koji je već sada obezbedio opstanak što je i bio primarni cilj. Blačani su motivisani bili pre ove utakmice i očekivali su da ozbiljno namuče ekipu iz Nove Varoši. Egal smo gledali 12 minuta a potom su domaći dodali gas i do 22. minuta imali nešto veću prednost (10:6). Nemanja Todorović nije igrao na ovoj utakmici (trener – igrač) a Jastrebac je u Novu Varoš doputovao sa 9 igrača dok je Zlatar imao 15 u rosteru. Do poluvremena su se gosti vratili u utakmicu i smanjili rezultatski zaostatak na -2. Ponovo je Zlatar prebacio u brzinu više i u drugom poluvremenu stalno imao prednost (3-5). U 57. minutu ponovo je bilo neizvesno kada je pogodio Lukić za 24:24 a heroj utakmice je bio Vuković koji je doneo pobedu Zlataru. Kod domaćina 5 puta u listu strelaca su se upisivali Nikola Mijović, Slobodan Vuković i Boris Zečević. U gostujućem sastavu najefikasniji je bio Darko Hadžić sa 9 golova a za igrača utakmice proglašen je nekadašnji golman Bele Palanke, Nikola Lazić koji je bio nerešiva enigma za Zlatar. Utakmicu su sudili Aleksandar Rilak i Nemanja Živić iz Kragujevca. Kontrolu suđenja je vršio Petar Vukojičić iz Požege.

28.03.2021. – 16:00 RK Mokra Gora – RK Metalac 28:24 (13:13)

Mokra Gora iz Zubinog Potoka je u okviru 14. kola Super B lige “Istok - Zapad” dočekala ekipu Metalca iz Kraljeva koja je veoma prijatno iznenađenje Super B lige. Metalac je trenutno 4. ekipa dok je Mokra Gora odmah iza Hajduk Veljka koja ima bod više. Što se tiče ove utakmice Zlatko Petronijević je u zapisniku imao svih 16 igrača dok su gosti na Kosovo i Metohiju doputovali sa 14. Utakmica je krenula “opipavanjem” pulsa a prvi put veću prednost ima gost (3:5, 4:6, 5:8 7:10) a potom domaćin ulazi u seriju golova i u 24. minutu izjednačava rezultat. Znao je Goran Veselinović da će biti veoma teško zadržati prednost te je stalno rotirao kako bi odmarao udarne snage. Na poluvreme se odlazi izjednačenjem a u drugom poluvremenu gledamo totalno drugačiju igru gde Mokra Gora ulazi u prepoznatljivi ritam i u 55. minutu rešava utakmicu (26:20). Do kraja su gosti uspeli da smanje na -4 (28:24). Najbolji kod Metalca bili su sa po 5 pogodaka Nikola Bošković, Nenad Stanojčić i Aleksandar janićijević. U domaćem sastavu ponovo najefikasniji je bio Andrej Biševac sa 9 golova i tome je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili braća Bojan i Goran Tepavčević iz Čačka dok je delegat bio Saša Pavlović iz Valjeva.

27.03.2021. – 18:00 RK Topličanin – RK Priboj 21:17 (11:9)

Pojačana ekipa Topličanina je u Prokuplju dočekala Priboj i nakon 60 minuta veoma ujednačene igre slavila rezultatom 21:17 (11:9) i tako se kotirala kao 7. ekipa sa 13 bodova dok je Priboj 9. sa 10. Vredi napomenuti da ekipa Miljana Manića nije dozvolila Priboju ni u jednom trenutku da povede. Tokom celog prvog poluvremena držali su domaći odstojanje da bi se na poluvreme otišlo sa prihvatljivih 11:9. Do 45. minuta Priboj se držao a potom je usledio veliki pad koncentracije što koriste rukometaši Topličanina i odlaze na 17:11 gde je moglo da se pretpostavi kako će se utakmica završiti. Na kraju zaslužena pobeda domaćina. Kod domaćina Nikola Milosavljević je bio precizan 4 puta. U gostujućem sastavu Marko Ćirković je bio precizan 6 puta a za igrača utakmice proglašen je sjajni Mladen Španjević. Službena lica bila su iz Leskovca. Sudije Miloš Radojičić i Predrag Marinković. Kontrolu je vršio Goran Zdravković.

27.03.2021. – 17:00 RK Bela Palanka – RK Hajduk Veljko 28:36 (11:19)

Bela Palanka je i dalje u problemu. U drugom delu prvenstva se i dalje ne nazire pobeda. Ovoga puta poraženi su od veoma kvalitetne ekipe Hajduk Veljka koja zauzima prvo mesto na tabeli. Već u 10. minutu bilo je jasno da će bodovi otići u Negotin. Pokušavao je Vladimir Nikolić da konsoliduje svoju ekipu tajm – autom ali ni to nije urodilo plodom. Do poluvremena su gosti stekli osetljivu prednost a potom u drugom poluvremenu igrali sasvim opušteno te je na kraju semafor pokazao 28:36. Kod domaćina iskusni Ivan Veljković je bio precizan 6 puta. Kod gostiju 5 igrača se nisu upisala u listu strelaca (2 golmana) gde su Darko Bećirić i Vladimir Stevanović pametno rasporedili snage i omogućili i mlađim igračima da zaigraju i upišu se u strelce. 5 puta su bili precizni Miljan Genčić i Miralem Bećirović (igrač utakmice). Utakmicu su sudili Dragan Milošević i Marjan Golubović iz Leskovca. Delegat je bila Ljiljana Stojanović iz Niša.

28.03.2021. - 18:00 RK Žitorađa – RK Kuršumlija 23:38 (11:16)

Baš kao i u svakoj utakmici Žitorađani su prikazali puno toga u prvom poluvremenu ali ovoga puta komšijska Kuršumlija je demonstrirala silu u drugom poluvremenu i porazila mlade Žitorađane 23:38 (11:16). Avram Ilić je iskusno rasporedio minutažu što govori da se u listu strelaca nisu upisali Predrag Pavlović i Goran Milovanović (golmani). Držali su se domaći u prvom poluvremenu a zatim su se razgoropadili gosti i kako je vreme odmicalo gol razlika je rasla da bi na kraju bilo +15. Kuršumličani su posle 14. kola 3. na tabeli odmah iza Hajduk Veljka i Mokre Gore sa 22 boda dok će Žitorađa kao što je i očekivano napustiti takmičenje. Kod domaćina 9 puta je bio precizan Miloš Lijeskić a kod gostiju standardno dobar je bio Stefan N. Jovanović sa 12 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Reč je o najboljem strelcu grupe “Istok - Zapad” koji je ubeležio 129 golova na 14 utakmica što je u proseku 9,2 po utakmici. Službena lica bila su iz Niša. Sudije Dejan Spasić i Marko Cvetković. Delegat – Jovan Jovanović.