Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 12. kolo

06.02.2021. – 20:00 RK Zlatar - RK Mokra Gora 25:23 (12:6)

Rukometaši Zlatara iz Nove Varoši su na svom terenu iznenadili ekipu sa Kosova i Metohije. U pitanju je Mokra Gora iz Zubinog Potoka koja je pružila nešto slabiju igru i posle 60 minuta poražena rezultatom 25:23. Zlatar je uvek bio sjajan domaćin što je pokazao i ovoga puta. Mokra Gora je došla kao favorizovana ekipa koja želi ARKUS ligu ali je ovoga puta morala da preda bodove Zlataru. Držali su se gosti do 18. minuta a zatim su igrači Vladimira Đenića krenuli da igraju u svom ritmu i do poluvremena otišli na +6. Ni u drugom poluvremenu se nije konsolidovala ekipa iz Zubinog Potoka gde na semaforu u jednom trenutku stoji 16:9. Iako je domaćinu ponestalo snage pametno je čuvao prednost da bi posustao pred sam kraj gde su gosti uspeli da smanje rezultatski zaostatak na -2. Kod gostiju 7 golova je postigao iskusni Nenad Đukić dok je u domaćin redovima 6 puta bio precizan Slaviša Džekulić. Za igrača utakmice proglašen je Mladen Bujišić koji je bio precizan 3 puta. Mokra Gora je posle ove utakmice ustupila 1. mesto ekipi Hajduk Veljka koji sada “beži” samo 1 bod. Zlatar je 6. sa 6 pobeda i 6 poraza. Utakmicu su sudili Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević dok je kontrolu suđenja vršio Dobrosav Knežević.

07.03.2021. – 17:00 RK Topličanin – RK Jastrebac 24:27 (13:12)

Znatno pojačana ekipa u drugom delu je Topličanin iz Prokuplja ali ovoga puta su ostali bez bodova. U komšijskom derbiju Jastrebac je slavio rezultatom 24:27 i tako zauzeo sigurno 5. mesto sa 14 bodova dok je ekipa iz Prokuplja trenutno na 8. poziciji sa 9 bodova. Rukometaši Topličanina su solidno otvorili utakmicu i sve do 18. minuta imali prednost. Jastrebac se brzo razbudio i u 25. minutu je imao 7:10. To nije dugo trajalo jer je Miljan Manić konsolidovao svoju ekipu i do poluvremena su ponovo igrači iz Prokuplja stekli prednost. Veoma je bilo zanimljivo drugo poluvreme. Krenulo se egalom i tek u 56. minutu su Blačani smogli snage za poslednji udarac. Poveli su 23:24 a potom je grešku načinila ekipa Topličanina što ponovo golom kažnjavaju gosti. U 59. minutu je bilo sve rešeno i bodovi su mogli da odu za Blace. Za 24:27 je pogodio A. Hadžić. Kod domaćina sa 6 golova najefikasniji je bio Ljubomir Janićijević. Što se tiče Jastrepca neprikosnoven je bio Aleksandar Hadžić koji je tresao mrežu Topličanina 9 puta i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Goran Kovač i Srđan Milosavljević iz Kosovske Mitrovice i Zvečana dok je delegat bio Nebojša Vidanović iz Niša.

06.03.2021. – 17:00 RK Bela Palanka – RK Metalac 36:37 (19:19)

Pravu goleadu smo gledali u hali “Banjica” u Beloj Palanci gde su se sastale ekipe Bele Palanke i Metalca iz Kraljeva. Bela Palanke je u drugi deo prvenstva ušla bez nekoliko važnih igrača koji su napustili klub te su zbog toga usledili porazi. I ovoga puta belopalanački rukometaši nisu imali snage da upišu dva boda. Ovoga puta pobedu je odnela ekipa iz Kraljeva rezultatom 36:37 (19:19). Prvih 10 minuta smo gledali egal gde su ekipe jedna drugoj “opipavale” puls a potom je Metalac serijom od 3 gola došao do 7:10 Činilo se da gosti mogu da zadrže tu prednost i da mirno privedu poluvreme kraju. U jednom trenutku furiozno kreće Bela Palanka da rešeta gol Metalca i pred sam kraj prvog dela unosi neizvesnost (18:18). Uspeli su preko Jankovića i da povedu a potom se podiže Veljović i postiže gol za izjednačenje. Dovoljno je bilo 10 minuta da se konsoliduje ekipa Metalca. U 43. minutu su ponovo imali željenu prednost (26:29) gde su ponovo spustili “loptu” što je kaznio domaćin. U 55. minutu mladi Pavlović je pogodio i ponovo je domaćin na samo gol zaostatka. Brzo je reagovao Đorđević i u 59. minutu su gosti imali 34:37. Bela Palanka je sve moguće načine pokušala da stigne makar do boda ali jedino što su mogli je samo do -1. Kod domaćina najraspoloženiji je bio Milan Urošević sa 12 golova. Kod gostiju 8 puta u listu strelaca su se upisali Miloš Jovanović, Nemanja Đorđević i Branko Veljović koji je proglašen za igrača utakmice. Ovaj meč su sudili Leskovčani Danijel Stanković i Marjan Stefanović dok je delegat bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

07.03.2021. – 17:00 RK Žitorađa - RK Priboj 20:24 (10:13)

Veoma bitnu utakmicu su odigrali Pribojci u Žitorađi. Nakon 60 minuta veoma uzbudljive utakmice slavili su pobedu i odneli velika 2 boda u Priboj rezultatom 20:24. Znao je Priboj da je ovo veoma važna utakmica. Žitorađani su već sada definitivno učesnici PRL “Istok” a sada ostaje pitanje ko će iz ARKUS lige doći u Super B ligu. Žitorađa je vodila 11 minuta a potom su igrači Harisa Strujića dodali gas i do 21. minuta otišli na 7:10 a potom i 7:13 (26. minut). Nije dozvolio Dragan Nikolić svojim momcim da se predaju te je osvežio ekipu i poslednja 3 gola u prvom poluvremenu postižu Žitorađani (10:13). Dovoljno je bilo 10 minuta da Haris Strujić složi “kockice” i da Priboj zaigra baš onako kako zna. U 58. minutu je bilo sve rešeno (18:23) te se čekao kraj i konačan rezultat. Kod domaćina najefikasniji je bio Dejan Ilić sa 7 golova dok je kod gostiju Irnes Hadžović postigao 8 golova. Za igrača utakmice proglašen je golman Priboja Mladen Španjević. Utakmicu su sudili braća Tepavčević iz Čačka dok je kontrolor bio Miroslav Nedeljković iz Požarevca.

07.03.2021. - 19:00 RK Jagodina – RK Hajduk Veljko 23:29 (12:12)

“Ćurani” su u hali “JASSA” dočekali ekipu Hajduk Veljka iz Negotina koja je u ovoj sezoni upisala i drugu pobedu protiv Jagodine. Iako su gosti iz Negotina bili apsolutni favoriti, Jagodina je znala kako da zaustavi sjajnu ekipu koju vodi Darko Bećirić. Iako su gosti vodili tokom celog prvog poluvremena, Jagodina je uvek imala odgovor na sjajnu rolu bekova iz gostujuće ekipe. Baš kada je trebalo proradili su golmani i na jednoj i na drugoj strani a do kraja prvog dela uspešniji su bili Jagodinci koji su uspeli da poravnaju rezultat. Znao je Marko Marković da će Matović, Bećirović, Bozoljac… da prorade gde je pokušao nešto dubljom odbranom da zaustavi njihove napade. Delimično mu je uspelo. Primat je preuzeo Ćirić i Petrović gde više Jagodinci nisu imali ideju kako da se vrate u utakmicu. Na gol Jagodine je na kratko stao Petrović koji je ubeležio nekoliko odbrana ali to nije bilo dovoljno da se Jagodinci vrate u utakmicu. Kod domaćina Aleksandar Stanojević je postigao 6 golova (4 iz penala) dok je kod gostiju najefikasniji bio Aleksandar Ćirić sa 5 pogodaka i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Jovan Cvetković i Luka Petrović iz Niša dok je kontrolor bio Goran Zdravković iz Leskovca.

10.03.2021. – 19:00 RK Vranje 1957 – RK Kuršumlija 25:33 (13:10)

Rukometaši Vranja 1957 su u okviru 12. kola Super B lige „Istok - Zapad“ dočekali veoma kvalitetnu ekipu Kuršumlije u hali „SHEŠ Vranje“ gde su poraženi rezultatom 25:33 (13:10). Nakon 12 kola shvatili smo kako igraju Kuršumličani. Protiv ovakvih ekipa kao što je Vranje se ulazi u utakmicu sa 100% ali to nije slučaj kod ekipe Kuršumlije. Jednostavno igraju koliko im je dovoljno što pokazuje rezultat. Startovali su veoma loše i već u 14. minutu imali zaostatak od 5 gola (10:5) a potom i 12:6. Nije bio Avram Ilić toliko zabrinut jer se u njegovoj ekipi nalaze veoma kvalitetni igrači. Smanjili su zaostatak na -3 a potom su eksplodirali u drugom poluvremenu. Vranjanci su imali snage da izdrže svega 4 minuta a potom je usledio veliki pad što gosti veoma dobro koriste. U 43. minutu je bilo 15:20 a potom je bilo sve rešeno u 50. minutu 17:26. Darko Stanojković je pokušavao na sve načine da zaustavi razorne Kuršumličane ali u tome nije uspeo. Gosti su slavili rezultatom 25:33 (13:10) i tako se kotirali kao 3. ekipa sa 18 bodova dok je Vranje 1957 na 8. poziciji sa 9 bodova koliko imaju Topličanin i Jagodina. Kod domaćina najefikasniji sa po 8 golova bili su Milan Veljković i Stefan Pavlović. Kod gostiju najraspoloženiji je bio Dušan Ilić sa 15 golova i time je proglašen za igrača ove utakmice. Sudije su bile iz Leskovca, Dušan Cvetković i Igor Nikolić dok je delegat bila Valentina Stanković iz Niša.