Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 10. kolo

20.02.2021. – 19:30 RK Jedinstvo – RK Sivac 69 32:37 (14:18)

Rukometaši Jedinstva iz Novog Bečeja su u svojoj hali dočekali veoma kvalitetnu ekipu iz „gornjeg doma“ i ponovo su upisali poraz što ih je „prikovalo“ za samo dno tabele. U pitanju je Sivac 69 iz istoimenog mesta. Jedinstvo je vodilo svega 4 minuta a potom su igrači Branka Žeželja prebacili u stepen više, preokrenuli rezultat i držali odstojanje tokom celog prvog poluvremena. U par navrata Jedinstvo je moglo do izjednačenja ali „panteri“ to nisu dozvolili i na poluvreme odlaze rezultatom 14:19. U drugom poluvremenu su se gosti malo opustili što su igrači Zoltana Ivanice iskoristili i ponovo uneli nemir u utakmicu oko 41. minuta. Brzo je regovao trener gostiju i pozvao ekipu na tajm – aut. To je urodilo plodom i ponovo Sivac pravi nešto osetniju razliku. U 57. minutu sve je bilo rešeno (30:35) gde se čekalo kojim će rezultatom biti završena utakmica. Na kraju 32:37 (14:18). Kod domaćina najefikasniji su bili Jakov Ivanica i Jovan Ristić sa 6 pogodaka. Kod gostiju neverovatnu partiju je pružio Marko Čabai koji je bio precizan čak 20 puta (9/9 iz sedmerca) i time je proglašen za igrača utakmice. Sudije na utakmici su bili Zoran Popov i Goran Ristić dok je kontrolor bio Zoran Tijanić.

20.02.2021. – 19:00 RK Kolubara – RK Inđija 21:16 (7:5)

Lazarevačke “Krtice” su pružile solidnu partiju protiv ekipe iz Inđije i nakon 60 minuta igre apsolutno zasluženo slavili rezultatom 21:16. Obe ekipe su u utakmicu ušle malo bojažljivo gde su jedni drugima “opipavali puls”. Prvi gol je postigao Jevtović a potom uzvratio igrač Kolubare Stamenković. Odbrane su bile granitne te lopta nije često vađena iz gola. U prvom poluvremenu tek 12 puta. U drugom poluvremenu obe ekipe su zaigrale rasterećenije i pokazale pun potencijal. U 48. minutu Kolubara je imala +7 (17:10) gde su na neki način i rešili utakmicu. Predrag Petljanski je pokušao rotacijom da dođe do što boljeg rezultata ali na kraju ipak stigli su na -5. Kolubara je i dalje jedina neporažena ekipa u Super B ligi “Sever - Centar” dok je Inđija upisala 5 pobeda, jednom je igrala nerešeno i 4 puta je bila poražena. Kod gostiju po 4 gola su upisali Ognjen Jevtović i Aleksa Miković dok je u pobedničkom sastavu najbolji bio Lazar Panovski sa 7 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Danijel Stanković i Marjan Stefanović iz Leskovca dok je delegat bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

20.02.2021. – 19:00 RK Mačva - RK Jugović 19:29 (11:16)

Rukometaši Mačve poraženi su na domaćem parketu u desetom kolu Super B lige Srbije od ekipe Jugović iz Kaća, rezultatom 19:29. Igračem utakmice proglašen je Miloš Bosančić iz gostujućeg tima. Ravnopravna bitka na terenu vodila se na startu meča, uz bolju inicijativu gostiju, ali su borbeni duh pokazali i u redovima domaćih. Do prvog egala Mačva dolazi u 12. minutu (6:6), a mrežu Jugovića tresli su Jokić, Pavlović, Ješić i Berić. Odolevali su rukometaši iz Bogatića do 20. minuta vidno motivisanim Vojvođanima, koji su u završnici prvog dela susreta krenuli da grade ubedljiviju razliku. Ekipe su otišle na pauzu sa plus pet za goste (11:16). U uvodnim minutima drugog dela Mačvani smanjuju prednost (15:17), a u strelce su se upisali i Novaković, Radojičić, Abramović i raspoloženi Nikola Gligorić. Ipak, vođstvo gostiju nije dalje bilo ugroženo, iako su se odbrane na obe stane zbile i od 44. do 50. minuta ni jedna mreža nije zatresena. Žar kod mlade ekipe Mačve nije bio dovoljan za preokret, nekoliko grešaka iskoristili su borbeni gosti, pa su ovu utakmicu priveli kraju ubedljivo u svoju korist, 19:29. Ovaj poraz ekipi Mačve bio je prvi prvenstveni od septembra 2018.godine. U domaćem sastavu najefikasniji su bili Aleksandar Ješić i Stefan Jokić sa 5 pogodaka. Kaćani su bili dosta raspoloženiji, najviše golova su postigali Miloš Bosančić i Dušan Mirić (6) a za igrača utakmice proglašen je Miloš Bosančić koji je postigao 5 golova. (Izvor – Mačva info)

20.02.2021. – 20:30 RK Voždovac 2012 - RK Vrbas Petrol 34:31 (20:15)

Rukometaši Vrbas Petrola su i dalje u krizi. Ponovo su ubeležili poraz (8) i sada se nalaze na 11. mestu Super B lige “Sever”. Voždovac je ovoga puta bio sjajan. Ekipa koju predvodi Bojan Ćirić je od samog početka pokazala Vojvođanima da neće moći tek tako da uzmu bodove. Nametnuli su svoj ritam a ekipa Jovana Kovačevića nije imala snage za rastrčane Beograđane. Na poluvreme se otišlo sa +5 a u drugom poluvremenu su gosti dodali gas i u jednom trenutku stigli na -2. Bojan Ćirić je brzo pozvao tajm – aut kako bi konsolidovao svoje igrače. To je urodilo plodom. Ponovo su domaći zaigrali baš kako želi Ćirić i na kraju zasluženo slavili rezultatom 34:31. Kod gostiju 2 igrača su postigla po 6 golova (Jovan Mirković i Jovan Dragnić) dok su kod domaćina po 8 puta tresli mrežu Bojan Mitrović i Nikola Zečević. Za igrača utakmice proglašen je Lazar Ristić koji je postigao 6 golova. Utakmicu su sudili Igor Nikolić i Dušan Cvetković dok je delegat bio Jovan Jovanović.

20.02.2021. – 13:00 RK Smederevo - RK Morava 26:24 (12:14)

Smederevski rukometaši nastavili su pobednički niz u šampionatu Super B lige Sever – Centar, na utakmicama na domaćem terenu. U 10. kolu Smederevci su, teže nego što se očekivalo, bili bolji od Morave iz Velike Plane rezultatom 26:24, poluvreme 12:14. Dugo su gosti, pretposlednji tim na tabeli, odolevali lideru prvenstva. Krajem prvog poluvremena imali su i četiri gola prednosti ali su domaći nekako, pred odlazak na veliki odmor, smanjili prednost na dva gola. Imajući u vidu igru prikazanu u prvih 30 minuta, stekao se utisak da je zaostatak od dva gola još i dobar rezultat za smederevske rukometaše. Mnogo toga nije polazilo za rukom momcima Nenada Martića u prvom poluvremenu. Kada bi iz dobre akcije ili kontre bili u prilici da postignu pogodak isprečio bi se golman gostujuće ekipe Ognjen Jovanović. U nastavku susreta gosti su poveli 15:12 i tada su se konačno probudili rukometaši Smedereva. Duže od pet minuta Planjani nisu uspeli da upute šut ka golu domaćina, a sa druge strane njihova mreža se zatresla pet puta za vođstvo Smederevaca 17:15. Ovu prednost ekipa Nenada Martića uspela je, uz dosta muka, da sačuva do poslednjeg zvuka sirene. Dva poslednja pogotka domaćih delo su kapitena Jokića u 56. i 59. minutu kada su Smederevci otišli na tri gola prednosti 26:23. U ekipi Smedereva istakli su se Marjanović sa 7, Stojković sa 6 i Jokić i Kojić sa po 4 pogotka. U redovima Morave, pored golmana Ognjena Jovanović sa 13 odbrana, golgeterski se istakao Antić sa 8 pogodaka ( pet iz sedmeraca). Interesantan je podatak da su gostima dosuđena čak devet sedmeraca (sedam realizovano), dok je domaćin dobio samo tri sedmerca. (Piše – SD Sport)