Mirko Ivanić rešio derbi na zaleđenom "Čairu"

Detalj sa meča Radnički - Crvena zvezda (foto: crvenazvezdafk.com)

Na izuzetno teškom, zaleđenom terenu na niškom „Čairu“ odigran je derbi susret 21. kola Super lige Srbije u kojem su snage odmerili fudbaleri domaćeg Radničkog i Crvene zvezde. U predvečerje velikog duela u nokaut fazi UEFA Lige Evrope, crveno-beli su i pored izuzetno niske temperature, koja je bila šest stepeni ispod nule, zasluženo stigli do, može se reći, rutinskog trijumfa.

Od prvog zvižduka sudije Novaka Simovića puleni trenera Dejana Stankovića ofanzivno su krenuli ka golu večeras odličnog Borivoja Ristića. Prvu priliku pred golom Nišlija beležimo već u 5. minutu. Ukrao je loptu Milan Gajić, uputio upotrebljiv centaršut, ali je nakon udarca Pavkova lota završila u korneru. Pet minuta kasnije Gelor Kanga je odlično glavom uposlio Bena, ali je njegov udarac golman Ristić uspeo da zaustavi. Isti igrač oprobao je udarac i u 16. minutu, ali je ovoga puta lopta otišla preko gola.

U 25. minutu Milan Gajić je oprobao udarac sa nekih 18 metara, ali je Ristić pravovremeno intervenisao i lopta je otišla u korner. Korner je izveo Gelor Kanga, najviši u srcu šesnaesterca bio je Pavkov koji je samo uspeo da loptu prosledi na drugu stativu gde je Mirku Ivaniću ostalo samo da se „pokloni“ i sprovede je u mrežu – 0:1.

I nakon rezultatske prednosti crveno-beli su nastavili sa ofanzivnom igrom. Priliku da ugroze gol Radničkog imali su Gavrić i Pavkov, ali do promene rezultata nije došlo.

Prvi ozbiljniji napad domaćina beležimo u 34. minutu kada je nekadašnji fudbaler našeg kluba, ali i večitog rivala Petar Djuričković nakon slobodnog udarca sa 18 metara iskosa sa desne strane loptu uputio pored gola Milana Borjana.

Drugo poluvreme počelo je novom prilikom Mirka Ivanića, ali promene rezultata nije bilo. Od tog momenta domaća ekipa preuzima terensku inicijativu i veliku priliku za izjednačenje imali su već u 56. minutu. Pokušao je Nikola Aksentijavić da centrira, lopta mu je prešla preko noge i u visokom luku krenula ka našem golu. Borjan nij mogao da interveniše, ali je na sreću lopta pogodila prečku.

Pet minuta kasnije pokušao je i Mladen Kovačević, ali je Milan Borjan bio na mestu. Od tog momenta uspostavljena je ravnoteža na terenu, ali su domaćini ponovo bili bliži pogotku. Nakon gužve u šesnaestercu našeg kluba veliku priliku u 84. minutu imao je Filip Marković, ali je njegov udarac sa svega osam, devet metara u posledem trenutku izblokirao Miloš Degenek.

Bilo je to ujedno i sve što smo videli u derbi susretu ove runde superligaškog takmičenja. Crvena zvezda je u dva uvodna prolećna kola ostvarila dva triumfa na ni malo lakim gostovanjima u Novom Pazaru i Nišu, pa samim tim svi u klubu moraju biti zadovoljni. Bodovna razlika u odnosu na najbližeg pratioca je sačuvana i sada se svi okreću velikom izazovu koji sledi u četvrtak 18. februara kada na stadion „Rajko Mitić“ stiže lider italijanske „Serije A“ ekipa Milana u prvom meču 1/16 finala UEFA Lige Evrope.

Kad je reč o nacionalnom šampionatu, puleni trenera Dejana Stankovića naredni susret odigraće na našem najvećem stadionu protiv šabačke Mačve.

Treba zabeležiti da je u 63. minutu meča po treći put u crveno-belom dresu debitovao Slavoljub Srnić koji je u igru ušao umesto Gelora Kange, a u 84. minutu susreta prvi nastup u dresu Crvene zvezde zabeležio je i Filipo Falko koji je zamenio Milana Pavkova.

Stadion: „Čair“, Niš. Glavni sudija: Novak Simović. Pomoćne sudije: Nikola Djorović, Miloš Simović.
Crvena zvezda: M. Borjan, R. Pankov, M. Degenek, S. Eraković (od 60` M. Gobeljić), S. Sanogo, G. Kanga (od 63` S. Srnić), M. Ivanić, E. F. Ben (od 84` M. Rodić), Ž. Gavrić (od 46` A. Vukanović), M. Pankov (od 84` F. Falko). Trener: Dejan Stanković

Partizan 4 : 1 Novi Pazar
Napredak 1 : 1 Javor Matis
Mladost (L) 2 : 2 Radnik
Voždovac 1 : 1 Inđija
Čukarički 3 : 3 Vojvodina
TSC 0 : 0 Rad
Proleter 2 : 2 Zlatibor