Bečejci vezali dve pobede u pripremom periodu

Pogodak: Strahinja Ilić je postigao prvi gol na utakmici - foto: V. Jankov

Srpskoligaš sa Tise uknjižio je drugu pobedu u pripremnom periodu savladavši vojvođanskog ligaša Tekstilac iz Odžaka rezultatom 2:1. Oba gola Bečejci su postigli posle asistencije Čedomira Tomčića. Prvi put je proigrao Strahinju Ilića u 8. minutu, a drugi put Sinišu Nijemčevića u 47. minutu. Jedini pogodak za Odžačane postigao je Galić u 61. minutu iz jedanaesterca.

Pored viđenih golova, bilo je još nekoliko prilika ispred oba gola, a izdvajamo Galićevu, kada je lepo pobegao odbrani domaćina, ali je putirao kraj istrčalog golmana Milovanova i lopta je otišla kraj gola. U prvom poluvremenu je i Pavlović bio u prilici, ali je Milovanov padom u noge otklonio opasnost. U nastavku je najbliži pogotku bio Krajinović, kada je umakao odbrani gostiju i iz punog trka šutirao, ali lopta je uzdrmala prečku.

Iako je bilo prohladno vreme, igrači su imali optimalne uslove za igru i treneri mogu biti zadovoljni trkačkim mogućnostima svojih izabranika, a imajući u vidu koja je faza priprema i kreativnošću.

OFK Bečej 1918 – Tekstilac (Odžaci)  2:1  (1:0)

Bečej: Pomoćni teren s veštačkom podlogom Gradskog stadiona kraj Tise. Bez gledalaca: Sudija: Marko Gnjatović (Novi Sad). Strelci: 1:0 Ilić u 8, 2:0 Nijemčević u 47, 2:1 Galić u 61 (11 m).

OFK Bečej: Milovanov, Milin, Vorgučin, D. Todorović, Preradov, Tutnjević, Mastilo, Kobiljski, Ilić, Nijemčević, Tomčić. Igrali su još: Barjaktarov, Nađ, Jakovljević, Tatić, Ostojić, Tomić, Jelić, Krajinović, Kopre, Mitrović, Tišma.

Tekstilac: Brać, Dakić, Stevanović, Svitić, Simović, Liščević, Stanković, Pavlović, Potkozarac, Galić, Božičić. Igrali su još: Stokić, Đokić, Anđelković, Mijatović.

1. Maj Ruma 2 : 3 Mladost (NS)
Tisa 2 : 0 Feniks 1995
Dinamo 1945 4 : 1 Radnički (Zr)
Borac 1 : 1 Bečej 1918
Sloboda 2 : 2 Jedinstvo (SP)
Sloga (Č) 2 : 3 Radnički 1912