Metalac odličan u Kupu

Plasirali se u polufinale Kupa Zapadne Srbije - rukometaši kraljevačkog Metalca

Rukometaši Metalca pobedili su Mokru Goru iz Zubinog Potoka u meču četvrtfinala Kupa Zapadne Srbije. Ekipa sa severa KiM u prvenstevnom meču je bila ubedljiva u Kraljevu, ali su puleni Gorana Veselinovića u Kupu uzvratili udarac. Vođstvo Kraljevčana na samom početku meča 5-1 bilo je dovoljno da se nasluti kako će se odvijati ovaj susret. Metalac je čuvao i povećavao prednost, a najbolji igrač utakmice Branko Veljović je svojim golom postavio konačan rezultat prvog poluvremena 18-10. U drugom poluvremenu, Metalac je održavao stečenu prednost,a gosti su dva puta usleli da smanje na tri gola zaostatka. Poslednji put u 54. minutu kada je Jovanović postigao gol za 26-23. To je bilo sve od gostiju u ovom susretu, domaći su rutinski odigrali završnicu za konačnih 31-25.

Ovim trijumfom kraljevački rukometaši su se plasirali u polufinale Kupa Zapadne Srbije gde su im mogući protivnici Zlatar iz Nove Varoši, Smederevo i pobednik meča Morava (Velika Plana)- Radnički Kg.

METALAC - MOKRA GORA 31 – 25 (18 – 10)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Bez gledalaca Sudije: Krivokuća i Radeljić (Čačak) Isključenja: Metalac 12 minuta, Mokra Gora 14 minuta Sedmerci: Metalac 4(4), Mokra Gora 4 (4)

METALAC: Đukić 4, Blagojević 1, Pribaković 1, Z. Veljović, Bošković, Lekić, Đorđević 4, B. Veljović 10, Vukadinović, Stanojčić 6, Tomić, Marić 1, Janićijević 4 Trener: G. Veselinović

MOKRA GORA: Orlović, Milić, Biševac 4, Stanković, Nakić 6, Milojković, Milivojević 7, Aleksić 4, Simović 1, V. Božović 1, M. Božović, Jovanović 2, Đukić, Radičević Trener: Z. Petronijević

Zlatar 10 : 0 Kuršumlija
Hajduk Veljko 10 : 0 Vranje 1957
Priboj 29 : 28 Jagodina
Metalac 30 : 23 Žitorađa
Jastrebac 35 : 31 Bela Palanka
Mokra Gora 10 : 0 Topličanin