Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" – 9. kolo

28.11.2020. – 18:00 RK Hajduk Veljko – RK Zlatar 30:21 (12:11)

Rukometaši Hajduk Veljka su posle 9 odigranih utakmica zauzeli 1. mesto u Super B ligi (7-2-0) tako što su porazili ekipu Zlatara iz Nove Varoši rezultatom 30:21 (12:11). Tokom celog prvog poluvremena gledali smo veoma zanimljivu utakmicu gde prvi put domaćin do +2 dolazi tek u 17. minutu preko Andrijevića (7:5). Brzo su se gosti konsolidovali i vratili rezultat na nerešeno a potom za +2 je pogodio Bujišić. Imali su rukometaši Zlatara prednost od +2 sve do 28. minuta kada su se rukometaši iz negotinske krajine probudili i preokrenuli rezultat. Iako znamo da ekipa Zlatara obično u rosteru ima od 8-13 igrača pružili su sjajan otpor u prvom poluvremenu.

Drugi deo utakmice bio je neizvestan svega 7 minuta a potom je Hajduk Veljko krenuo nešto ofanzivnije. Povećavali su gol razliku izabranici Miroslava Ilića da bi na kraju imali velikih +9. Kod gostiju najefikasniji je bio roviti Aleksandar Babić (preležao COVID) sa 8 golova dok ga je sa 7 pratio Nemanja Bojanović. U domaćoj ekipi Aleksandar Kerić je postigao 9 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Sudijski par bio je iz Leskovca (Danijel Stanković i Marjan Stefanović) dok je delegat bila Valentina Stanković iz Niša.

29.11.2020. – 19:00 RK Jagodina – RK Jastrebac 23:23 (12:12)

Rukometaši Jagodine su u hali “JASSA” standardno u nedelju od 19 časova odigrali utakmicu. U pitanju je bilo “poslednje” kolo prvog dela takmičenja (nepovoljna COVID – 19 situacija) gde su dočekali novajliju iz Blaca. Iako su Jagodinci nešto slabije trenirali prošle nedelje zbog velikog broja povreda odigrali su jako zanimljiv meč protiv ekipe koju vodi mladi stručnjak Nemanja Todorović. Marko Marković na ovoj utakmici nije mogao da računa na beka Nemanju Jovanovića i perspektivnog Lazara Barbateskovića koji i te kako znače “Ćuranima”. Luka Božanić je i dalje u fazi oporavka pa je to najveći hendikep bio za Jagodince. Startovali su gosti preko braće Hadžić i sve do 17. minuta imali vođstvo u svojim rukama kada Marko Stevanović istrčava kontru i sa kontra pozicije postiže gol i “Ćurani” imaju prvi put vođstvo 9:8 a potom a 10:8 povećava Matić. U poslednjem minutu “palo” je 3 gola pa je na poluvreme moralo da se ode izjednačenjem. Krenuli su Jagodini u drugi deo preko najiskusnije karike Jelić – Avramović i ubrzo došli do +2. Jagodinci su većim delom drugog poluvremena imali suficit od 2 gola a presudan trenutak desio se u 52. minutu kada su gosti ponovo poveli. Pogodio je Jelić za izjednačenje, uzvratio je Ranđelović i ponovo doneo vođstvo Jastrepcu. U 58. minutu sa široke bekovske pozicije pogodio je Avramović za 23:23. Obe ekipe su imale šansu za pogodak. Blačani je nisu iskoristili ali je ostalo 20ak sekundi Jagodincima da probaju da uknjže još 2 boda. Zaigrali su veoma ofanzivno. Ostalo je 10ak sekundi do kraja, pametno Blačani prave faul te Jagodinci nisu imali vremena da upute udarac na gol. Pokušao je sa 10ak metara Matić preko bloka ali u Jagodini samo podela bodova. Kod gostiju najefikasniji sa 6 pogodaka bili su Dušan Andrejić i Dragan Ranđelović dok je kod domaćina najrazaspoloženiji bio Bojan Avramović koji je ponovo bio u Jagodini proglašen za igrača utakmice. Postigao je 9 golova. Utakmicu su sudili Dušan Cvetković i Igor Nikolić iz Leskovca dok je delegat bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

28.11.2020. – 17:00 RK Vranje – RK Metalac 27:19 (11:10)

Rukometaši Vranja 1957 savladali su kraljevačkog Metalca, sedmoplasiranu ekipu lige, sa 27:19 (11:10), u utakmici 9. kola Super B lige Istok Zapad koja je odigrana u Sportskoj hali u Vranju. Posle ove pobede Vranjanci su izbili na peto mesto tabele sa 9 osvojenih bodova i imaju samo bod manje od četvrtoplasiranog Zlatara. Milan Veljković je u pobedi Vranjanaca bio najefikasniji sa 7, dok su po 5 golova postigli Sava Tašković i Miloš Nisić. Kog gostiju su najefikasniji bili Branko Veljović i Nemanja Đorđević sa po 4 gola. Vranjanci su ovom pobedom nastavili niz pozitivnih rezultata, nakon remija prošlog vikenda sa Jastrepcem u Blacu 25:25. Sada iz devet kola imaju po četiri pobede i poraza, te jednu nerešenu utakmicu. Utakmicu su sudili Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Delegat je bio Dejan Milenković iz Jagodine.

28.11.2020. – 18:00 RK Kuršumlija – RK Priboj 44:27 (20:13)

Rukometaši Kuršumlije u 9. kolu Super B lige “Istok - Zapad” nisu imali težak zadatak. U Kuršumliji je gostovala ekipa Priboja i ubedljivo poražena rezultatom 44:27 (20:13). Od samog početka igrači Avrama Ilića ušli su sa imperativom pobede da bi se vrlo lako posle 15 minuta igre “odlepili” i do kraja poluvremena imali +7. Znali su rukometaši Priboja da će posle ovog visokog vođstva domaćin da sačuva bodove te su pokušali na sve načine da ublaže poraz ali ni to nije išlo. Na kraju 44:27. Kod gostiju po 6 puta su bili precizni Irnes Hadžović i Mihailo Ristić. Domaćina je sa 11 golova predvodio Nemanja Milenković dok je 10 postigao Stefan Jovanović. Igrač utakmice bio je Luka Pešić koji je postigao 2 gola. Utakmicu su sudili Nikola Vasilijić iz Niša i Predrag Zdravković iz Leskovca. Delegat je bio Nebojša Vidanović takođe iz Niša.

13.02.2021 - 18:00 RK Bela Palanka – RK Topličanin 20:28 (14:14)

Nakon solidnih partija u prošloj godini i sredine tabele rukometaši Bele Palanke su na svom terenu poraženi od ekipe Topličanina iz Prokuplja koja će u nastavak prvenstva ući znatno jača. Iako je u Beloj Palanci bilo par odlazaka, Vladimir Nikolić je uspeo da zadrži okosnicu ekipe ali to nije bilo dovoljno za trijumf protiv ekipe iz Prokuplja. Dobro su startovali domaći i vodili do 12. minuta kada u vođstvo prelazi Topličanin. Do poluvremena su uspeli domaći da izjednače i da odu na desetominutni odmor. Drugo poluvreme će igrači Topličanina dugo da pamte jer im je sve išlo od ruke. Držali su se domaći do 40. minuta a zatim su izabranici Miljana Manića prebacili u stepen više i zasluženo slavili rezultatom 20:28 (14:14). Kod domaćina najefikasniji je bio Milan Urošević sa 6 golova dok je kod gostiju Stefan Stefanović postigao 8 golova a za igrača utakmice je proglašen Uroš Stanković koji je postigao 7 golova. Službena lica bila su iz Leskovca. Sudije Dragan Milošević i Marjan Golubović dok je kontrolor bio Goran Zdravković.

13.02.2021 - 17:00 RK Žitorađa - RK Mokra Gora 23:37 (9:20)

U Žitorađi je odigrana utakmice između poslednjeplasirane ekipe i ekipe koja se pokazala kao prvi favorit za ulazak u viši rang takmičenja. Mokra Gora iz Zubinog Potoka sa par novih pojačanja je pokazala u Žitorađi da nijednu ekipu ne žele da potcene. Utakmica je bila neizvesna svega 15ak minuta a potom su izabranici Zlatka Petronijevića prebacili u petu brzinu i do kraja slavili ubedljivo. Kod domaćina Andrej Nedeljković i Blagoje Marković su postigli po 5 golova dok je kod gostiju najbolji pojedinac bio Andrej Biševac koji je postigao čak 14 golova i time je proglašen za igrača utakmice.