Retrospektiva: Super B liga "Istok – Zapad" – 5. kolo

08.11.2020. – 18:30 RK Metalac – RK Zlatar  32:29 (15:15)

Rukometaši Metalca su posle 5 utakmica upisali prvu pobedu u Super B ligi nadigravši stabilnog Super B ligaša ekipu Zlatara iz Nove Varoši. Zlatar važi za ekipu koja ne prepušta bodove kada igra kući ali zato u par navrata smo bili svedoci da na strani igraju mnogo drugačije. Stanojčić i Veljović su otvorili utakmicu ali je u 6. minutu izjednačio Džekulić. Domaćin je nakon toga imao stalno vođstvo a u 25. minutu prvi put ima +4. Stabilizovali su se igrači Zlatara gde nisu dozvolili domaćinu da od 27. minuta pa do kraja prvog dela postigne gol te se na poluvreme odlazi nerešenim rezultatom 15:15. Zlatar je imao snage da u drugom poluvremenu napravi iznenađenje i da nekoliko puta ima dovoljan suficit za pobedu. Veliki pad desio se u 55. minutu kada imaju igrača manje. Kraljevčani su to pametno iskoristili, preokrenuli rezultat i utakmicu završili u svoju korist rezultatom 32:29 (15:15). Kod gostiju najefikasniji je bio Nemanja Bojanović sa 12 golova. U domaćoj ekipi 10 je postigao Miloš Jovanović a za igrača utakmice je proglašen golman Nenad Lekić. Utakmicu su sudili Danijel Trivković i Boriša Milosavljević iz Beške a delagat je bio Ivan Mandić iz Beograda.

08.11.2020. – 19:00 RK Hajduk Veljko – RK Mokra Gora 29:29 (14:14)

Ekipe koje su glavni favoriti za ulazak u ARKUS ligu su se u nedelju od 19 časova sastali u Timočkoj krajini gde je na kraju najravnopravnije bilo da se podele bodovi. U ovoj utakmici nije bilo favorita jer su obe ekipe veoma kvalitetne tako da niko nije bio siguran kome će pripasti ova utakmica. Miroslav Ilić i Darko Bećirić su znali da je Mokra Gora željna uspeha i bodova u Negotinu pa su sjajnom taktikom i neprobojnom odbranom zaustavili veoma kvalitetnu ekip iz Zubinog Potoka. Dugo je trener Mokre Gore Zlatko Petronijević spremao ovu ekipu za ovakav duel ali padovi su sastavni deo sporta. Poveli su Negotinci preko Ćirića ali je brzo uzvratio Stanković. Opipavali su jedni drugima puls ali niko nije mogao da prelomi utakmicu. Gledali smo do poluvremena puno preokreta ali je rezultat bio uvek dostižan. Prvi put +2 na utakmici viđamo tek u 44. minutu kada je Ćirić pogodio gol Mokre Gore. U 52. minutu ponovo izjednačenje pa Mokra Gora pravi +2. U 58. minutu Hajduk Veljko ima +1 a u poslednjim trenucima utakmice gol postiže Nenad Đukić i obezbeđuje bod Mokroj Gori na veoma “vrućem” terenu. Kod gostiju najefikasniji je bio Aleksandar Simović koji je postigao 9 golova dok su po 7 puta bili precizni Andrej Biševac i Branislav Stanković. U domaćoj ekipi najviše golova je postigao penaldžija Aleksandar Ćirić 11 (6 iz penala) i time je proglašen za igrača ovog susreta. Utakmicu su sudili Branislav Nenadić iz Mladenovca i Darko Stefanović iz Zemuna. Kontrolor je bio Dejan Vukićević iz Beograda.

07.11.2020. – 18:00 RK Priboj – RK Jastrebac 21:26 (12:16)

Rukometaši Jastrepca su posle 60 minuta igre u Priboju upisali veoma važnu pobedu (treću) i zauzeli 5. mesto na tabeli. Znali su rukometaši Priboja da će ovo biti veoma teška utakmica i da novajlija uopšte nije lagan protivnik. Da je u svim segmentima ekipa iz Blaca nadigrala domaćina govori to da Priboj ni u jednom trenutku nije imao vođstvo na ovoj utakmici. Krenuli su gosti preko Ranđelovića i Andrejića a Ristić je smanjio rezultat.Do 24. minuta Jastrebac je imao prednost od 2 do 3 gola ali veliki pad se dešava u ekipi koju vodi Nemanja Todorović i Priboj dolazi na -1. Brzo su se konsolidovali gosti gde prave seriju 4:0 i na semaforu u 27. minutu stoji 10:14. Do kraja poluvremena obe ekipe su uspele da postignu po 2 gola pa je nakon 30 minuta rezultat bio na strani gostiju (12:16). Drugi deo je bio neizvestan samo 10ak minuta. Ponovo su rukometaši Jastrepca imali pad ali brzo su se podigli i do kraja utakmice pobeda se nije dovodila u pitanje. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Pavle Vuković sa 6 golova. Kod gostiju Dragan Ranđelović je postigao 8 golova a za igrača utakmice proglašen je Stefan Jovanović koji je imao veliki broj odbrana. Utakmicu su sudili braća Kolavčić (Ivan i Bojan) dok je kontrolor bio Siniša Lazić iz Kosovske Mitrovice.

07.11.2020. – 19:00 RK Vranje 1957 – RK Bela Palanka 27:21 (14:13)

Rukometaši Vranja su u 5 utakmica uspeli da ubeleže i drugu pobedu i to protiv veoma nepredvidive ekipe Bele Palanke koja je dosta loše otvorila prvenstvo (2 pobede iz 5 utakmice). Vranjanci su od samog početka pokazali da su orni da se nadigravaju sa ekipom iz Bele Palanke. Imali su prednost do 8. minuta a zatim je Bela Palanka stigla do +2 i to održavala sve do 25. minuta kada ponovo rukometaši Vranja prelaze u vođstvo. Igralo se gol za gol do kraja a kao pobednik prvog dela igre izašla je ekipa Vranja. Drugi deo totalno neprepoznatljiva ekipa Bele Palanke. Od samog starta Vranjanci startuju ofanzivno gde ne dozvoljavaju gostima da postignu nijedan gol pa je rezultat u 40. minutu 19:13. Bela Palanka se više nije približila dok je Vranje održavalo odstojanje da bi na kraju slavili veliku pobedu rezultatom 27:21 (14:13). Kod gostiju Luka Potkonjak je postigao 5 golova dok je kod domaćina Stefan Pavlović poslao loptu 9 puta u mrežu Bele Palanke i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Jagodinci Branislav Đokić i Boban Blagojević dok je delegat bio Nebojša Vidanović.

08.11.2020. – 19:00 RK Jagodina – RK Žitorađa 33:24 (17:14)

Rukometaši Jagodine su tek u 5. kolu dobili nešto slabijeg protivnika. U pitanju je veoma mlada ali perspektivna ekipa Žitorađe koja je u Jagodini upisala poraz rezultatom 33:24 (17:14). “Ćurani” su znali da je glavni adut ove ekipe brzina i mladost. Nagoveštavao je Marko Marković da će ovo biti teška utakmica iako su njegovi igrači apsolutni favoriti. “Ćurani” se bore sa povredama još od početka prvenstva. Luka Božanić je još uvek rovit ali je postigao čak 10 golova iako nije igrao sa svojih 100%. Marko Marković nije mogao ovde da računa na pomoć mladog Barbulovića i Barbateskovića kao ni M. Jovanovića. Mučili su se Jagodinci oko 20 minuta pa je tek onda usledila nešto bolja igra a na poluvreme se otišlo sa +3. Nije dozvolio Marko Marković da se ekipa opusti. Na jednominutnim odmorima je tražio od svojih momaka tvrđu igru što su “Ćurani” uslišili da bi na kraju slavili rezultatom 33:24. Kod gostiju najefikasniji su bili Veselin Maljević koji je pogađao gol Jagodine 8 puta (7 puta iz sedmerca) i kapiten Dejan Ilić. Kod domaćina Luka Božanić je bio najefikasniji sa 10 golova a za igrača utakmice je proglašen Ljubodrag Matić koji je bio precizan 7 puta. Arbitri iz Beograda Bojan Dauti i Uroš Minić nisu dozvolili grubu igru pa su na ovoj utakmici podelili čak 16 isključenja i 1 crveni karton. Delegat je bio iz Jagodine, Dejan Milenković.

RK Kuršumlija – RK Topličanin (ODLOŽENO)