U fudbalu uvek ne pobeđuje bolji

Nije potrebno mnogo "filozofije" da se i ova utakmica objasni. Ono, da u fudbalu i životu uvek ne pobeđuje bolji, zvuči istinito i za današnji meč, ali koliko utešno za pirotski tim. Radnički jeste odigrao dobro, ajde bolje nego na nekim mečevima, ali je to dobro i to bolje trebalo valorizovati golovima.

Beležnica je puna!

Od starta su domaći bili dominantniji. Već u 6. minutu, uvek budni pred golom, Marko Đordjijevski "pročitao" je štopera, koji je loše vratio loptu golmanu, presekao pas i zatresao mrežu. Brzo i lako!

Na isti način, brzo i lako, izjednačili su Dobanovčani,  pet minuta kasnije. Kostić Milutinović se okliznuo, Ilić je iskoristio "poklon" i savladao imenjaka u pirotskom timu, golmana Stefana Ilića.

Efektivno, lopta je bila više u posedu domaćih. Tolić, Adžibaba, kome je ovo bio najbolji meč u dresu Radničkog, Milenković, često i beko i Kostić Milutinović i Mančić, gradili su akcije, ali se na promenu rezultata dugo čekalo.

Nasuprot Radničkom, Budućnost je ovog puta, za razliku na ranije mečeve u Pirotu, delovala mnogo jače, organizovanije, čvrsto.

Znali su gosti da budu dobar rival na sredini terena, gde se vodila velika borba, da igraju sigurno, pouzdano u zadnjoj liniji i da povremeno, preko centarfora Dobrijevića, dobar igrač, tu i tamo skrenu pažnju da će, ako se ukaže prilika, napasti.

Filip Tolić je u u dva navrata zapretio iz slobodnih udaraca, ali cilj nije pogodjen. Mladi Miloš Kukolj je pokušao da pronadje opasnog po goste Marka Đordjijevskog, ali akcija nije uspešno završena. Konačno 39. minut korner Marka Milenkovića  sa desne strane, lopta je prošla nekoliko igrača, na desnoj stativi našao se Aleksa Kostić Milutinović i glavom ubacio u mrežu. Gol, Aleksa Kostić Milutinović 1:0!

Domaći su dva miuta kasnije ponovo zapretili, ali je udarac Milenkovića bio neprecizan. U 45. minutu najlepša akcija u prvom poluvremenu. Kostić Milutinović presekao je napad gostiju, kao "vihor" nosio loptu dvadesetak metara, dao "for" Kukolju, koji je ušao u šesnaesterac, odigrao povratnu loptu, ali pravo štoperu na noge.

U nastavku još agresivnije i još više uzbudjenja pred mladog Andrije Katića, koga je Crvena Zvezda dala Dobanovčanima kao bonus igrača. Petrović je u 46. minutu dobro centrirao, Đordjiveski i ovog puta bio pod "dvostrukom stražom"!

Gosti su u kontri zapretili, ali su štoperi Dojkić i Ožegović potvrdili svoje vrednosti. Čekao se drugi pogodak.

51. minut  Kakva šansa!!! Kukolj je dobio loptu od Adžibabe, odigrao povratnu, a Strahinja Petrović, koji to obično ne promašuje, u trku podigao loptu i poslao je preko gola!!!

Dojkić je u svom stilu osvojio loptu, krenuo napred, predao Mančiću, a on pas prema Ažibababi koji je iz povoljne pozicije šutirao preko gola!

U 54. minutu Kukolj, ponovo, prošao je desnom stranom, tražio je pred golom Djordjijevskog, ali su ponovo gosti dobro reagovali. U 56. minutu Kombinacija po levoj strani Petrović – Mančić – Adžibaba, ali je Kukolj u završnici bio neprecizan. Samo minut kasnije sreća je spasila Piroćance. Kontranapad, centaršut sa desne strane, golman Ilić bio je "kratak", šutirao je neko iz gužve, ali je Marko Milenković sa gol linije sprečio pogodak. Velika, jedna od retkih prilika za Budućnost. Dobra akcija Strahinje Petrovića i Marka Djordjijevskog, ali su štoperi gostiju ponovo dobro reagovali. Ko zna koji put.

U 67. minutu šansa utakmice. Đordjijevski je primio loptu na gradu, šutirao u prvi ugao, golman Katić je zaustavio  loptu koja je već vidjena u golu, odbio do svog nekadašnjeg klupskog druga Adžibabe, ovaj je šutirao, ali ponovo u Katića! U 70. minutu "oglasio" se rezervni fudbaler Emeke, jedan od retkih udaraca, ali preko gola.

76. minut gol, Aleksandar Tasić 2:2!

Bila je gužva, lopta sa desne strane poslata u šenaesterac, odbila se do Tasića koji je ciljao u desni Ilićev ugao i pogodio!

Do kraja utakmice, činilo se ono što često vidjamo, a što sudije, kako ko je raspoložen, dozvoljavaju. Gosti su imali pravi "piknik" na terenu, često ležali, što je unosilo nervozu medju domaće fudbalere. A kako i ne bi, kada su i u ovoj utakmici, na najboljoj travi u Ligi, zaslužili pobedu. Sudija Nikola Djordjević je, kao da voli da bude  u centru pažnje, što za arbitre koji žele da napreduju nije baš dobro. Nije uticao direktno na rezultat, ali je igru morao više da štiti. Zamerka!

Žarko Jeličić, fudbalski vragolan, koga Pirot neće zaboravitiIz Pirota je otišao u Dobanovce i tamo je  igrao dobro i bio ljubimac, da bi sada postao prvi sradnik Dragana Stevanovića. Naravno, da sam odlučio da on govori o utakmici. Dok je pričao, prekidali su ga Piroćanci koji ga neće zaboraviti.

Nikola Puača je nasledio tim, već postavljenu igru, koju su napravili najpre Marko Vidojević, a potom Dejan Čelar. Da li je u pitanju vidjenje fudbalske igre, krakter, tek Puača je uneo ono što je bilo neophodno, veću borbenost i energiju, dobio bonuse i Radnički sada igra mnogo produktivnije. Ruku na srce.

Šteta, brejk u Kruševcu nije overen. Medjutim, ono što se zna, ovo je čudna Liga u kojoj svako svakoga može da "izdeveta", iznenadi, uzme bodove ili remizira.

Kako reče naš Žare, u Prvoj ligi se nema pravo na velike greške. Složio se i sa tim, da ne mora uvek da pobedi bolji. Žare je nažalost bio u pravu!