Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 3. kolo

25.10.2020. – 19:00 RK Mačva – RK Ub 28:25 (14:11)

U okviru trećeg kola Super B rukometne lige Sever-centar ekipa ORK „Mačva“, u  neizvesnom okršaju, savladala je na domaćem terenu borbene rukometaše  RK „Ub“, rezulatom 28:25 (14:11). Dobrom partijom, titulu igrača utakmice poneo je srednji bek „Lisica“ Miroslav Jovanovski. Od starta je bilo jasno da u ovom duelu motivisane novajlije u rangu neće imati previše respekta prema iskusnijim super B ligašima iz Bogatića.

Neočekivana „rezultatska klackalica“ trajala je dobrim delom meča, najviše zahvaljujući neuobičajenim kiksevima domaćih. Imali su gosti plus dva pred kraj prvog perioda, kada Mačvani nameću svoju igru, pa bez primljenog pogotka u završnih pet minuta, postižu isto toliko golova i odlaze na pauzu pri vođstvu 14:11. Nisu bili obeshrabreni Ubljani ni u drugom delu i već u 40. minutu preko odličnog Petra Petrovića dolaze do novog vođstva (15:16). Lomio se rezultat i u nastavku i tek od 50. minuta crveno-crni počinju da prave opipljiviju prednost, koju su staloženo uspeli da sačuvaju do zvuka sirene. Golgeterski najraspoloženiji na meču bio je sjajni Srđan Jevđenović sa 11 pogodaka (4 puta precizan sa linije sedam metara), a u strelce u domaćem timu upisali su se i Jovanovski  sa pet golova, po tri su postigli Petar Bešir i Jovan Peić-Tukuljac,  dva puta su mrežu zatresli Uroš Kolundžić i Željko Peić-Tukuljac i po jednom Mihailo Maksimović i Nikola Gligorić. Kapiten Branko Džigurski na ovom susretu upisao je 14 odbrana. U gostujućoj ekipi najefikasniji je bio Petrović sa šest golova. Službena lica su bila iz Beograda, sudije Filip Šorak i Stefan Berdić, kontrolor Slavoljub Veličkovi

24.10.2020. – 20:30 RK Voždovac 2012 – RK Sivac 69 27:27 (14:16)

U subotu rukometaši Voždovca su na svom terenu dočekali iskusnu ekipu Sivca gde su podelili bodove. Gosti su utakmicu otvorili preko Kalića i Živkovića a u 7. minutu Ristić je postigao gol i Voždovac je mogao ponovo da krene ispočetka. Ponovo su ofanzivno krenuli gosti iz Sivca, 2 puta zaredom je pogađao Slavuljica te su pametno gosti održavali vođstvo do kraja prvog dela. Branko Žeželj je znao da Voždovac uvek igra na sa 100% i da se ne predaju mladi “Spartanci” tek tako. Drugi deo igre Nikola Zečević sa 2 vezana gola i ponovo je nerešeno. 5 minuta kasnije kapiten Sivca Vitomir Kalić preuzima odgovornost u svoje ruke i nakon dugog napada Sivac dolazi do minimalnog vođstva. Rezultatsu klackalicu smo gledali sve do 41. minuta. Gosti iz Sivca su pametno iskoristili greške “Spartanaca” gde odlaze na +4 gde su mnogi mislili da će oba boda otići u Sivac. U 54. minutu na semaforu je stojalo 23:27. Krenuli su igrači Bojana Ćirića na sve ili ništa. Zaigrali su čvrstu odbranu a u napadu su bili raznovrsni. Kada je Branko Žeželj uvideo da njegovoj ekipi ne ide i da je gol “premali” pozvao je svoje momke na tajm aut. Ni to nije urodilo plodom, Voždovac je pametno koristio greške gostiju i posle velike drame “otkinuo” bod ekipi Sivca. Najefikasniji na utakmici bio je Nikola Zečević iz domaće ekipe sa 11 golova i time je zasluženo proglašen za igrača utakmice. Ispratio ga je Lazar Ristić sa 7 golova. Kod gostiju po 6 puta u listu strelaca su se upisivali Lazo Beslać i Nenad Slavuljica. Utakmicu su sudili Stanislav Milošević iz Jagodine i Spasoje Kolak iz Kragujevca. Kontrolor je bila Branka Marić.

24.10.2020. – 13:00 RK Smederevo – RK Lavovi BP 31:27 (16:12)

Smederevski rukometaši opravdali su ulogu favorita u okršaju sa fenjerašem iz Bačke Palanke. Lavovi su savladani sa 31:27, poluvreme 16:12. Domaći su od starta utakmice stavili do znanja gostima da prve bodove neće moći da traže u Smederevu. Ekipa Nenada Martića imala je sedam golova prednosti u 23. minutu 13:6. Da su kojim slučajem materijalizovali sve fenomenalne odbrane mladog Filipa Todorovića ta prednost lako je mogla da bude dvocifrena. U preostalih sedam minuta dozvolili su rivalu da spusti prednost na zadovoljavajuća 4 gola minusa. U nastavku susreta gosti su pripretili sa dva brza gola i sve do 40. minuta imali kakav takav rezultatski priključak – 20:17. Za samo dva minuta usledila je serija domaćih od 3:0 za 23:17 i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Smederevu. Rutinskom igrom, Smederevci su utakmicu priveli kraju za treću prvenstvenu pobedu. Najefikasniji na utakmici bio je Nemanja Marjanović sa 12 golova i time je proglašen za igrača utakmice. 8 puta u listu strelaca se upisivao Petar Bugarinović a 3 manje Miloš Drobnjak. Kod gostiju Dejan Miljković je postigao 13 golova dok je 6 puta bio precizan Filip Grubor. Utakmicu su sudili Luka Petrović i Jovan Cvetković iz Niša a kontrolor je bio Miroslav Nedeljković iz Požarevca.

24.10.2020. – 19:00 RK Morava – RK Inđija 26:31 (12:16)

Ni promena na klupi Morave nije bila rešenje. Rukometaši iz Velike Plane su ugostili novajliju na svom terenu i ponovo su poraženi. U pitanju je poraz od Inđije 26:31 (12:16) koji Moravu drži na 11. mestu odmah ispred Lavova iz Bačke Palanke. Krenuli su domaći igrači solidno gde smo egal gledali sve do 6. minuta kada gosti hvataju Moravu “na spavanju” i prvi put na utakmici odlaze na +3 (4:7). Brzo je lucidni Lazar Lazović postigao gol i smanjio prednost ali ponovo su gosti pretili. Morava je iskoristila pametno par grešaka Inđije i u 24. minutu se ponovo vratila u utakmicu (10:11). Igrači Predraga Petljanskog su pronašli rupe u odbrani i poslednja 5 minuta se samo oni vide na terenu gde je rezultat bio nakon 30 minuta 12:16. Iskusna ekipa Morave je posle desetominutnog predaha pokušala da se ponovo približi rukometašima Inđije ali u tome nije uspela. Koristili su raspucavanje domaćina i Inđija je u 52. minutu imala visokih +7. Nisu se opustili gosti, vodili su računa o svakom koraku jer znaju koliko Morava ima iskustva da od ničega napravi nešto. Ovoga puta Planjani su ostali bez bodova. Na kraju rezultat 26:31. Kod gostiju najefikasniji je bio Boško Marinković sa 10 golova, treneri su se složili da on bude igrač utakmice. Ispratio ga je Đorđe Gamber sa 6 i Milan Baljak sa 5 golova. Kod gostiju najefikasniji je bio Miloš Mirković sa 6 a po 5 pogodaka su postigli Zoran Đurković, Vladimir Antić, Lazar Lazović i kapiten Nenad Tasić. Utakmicu su sudili Darko Grubački iz Zrenjanina i Dušan Vojvodić iz Novog Sada a kontrolor je bio Miroslav Janković iz Zemuna.

24.10.2020. – 18:00 RK Vrbas Petrol – RK Jugović 22:25 (11:11)

Rukometaši Vrbasa su na svom terenu dočekali glavnog favorita za ulazak u ARKUS ligu, ekipu Jugovića iz Kaća koji je slavio rezultatom 22:25 (11:11). Mnogo posla na ovoj utakmici imao je sudijski par Vanja Antić i Jelena Jakovljević iz Beograda. Gosti su utakmicu otvorili preko Milana Potpare a brzo su Vrbašani uzvratili preko kapitena Martina Samardžića. Gledali smo veoma neizvesno prvo poluvreme, puno preokreta, izjednačenja i lepih golova. U drugo poluvreme su gosti mnogo ofanzivnije ušli što govori i prvo veće vođstvo u 39. minutu (13:16). U 42. domaćin je prišao na -1 a zatim gosti odlaze na +4. Pokušavali su igrači Veselina Kilibarde na sve načine da dođu do izjednačenja ali Kaćani su držali odstojanje da bi na kraju slavili rezultatom 22:25 (11:11). Za ovaj poraz može se reći da imaju udeo nerealizovani sedmerci (2/5). Najefikasniji na utakmici bio je Milan Potpara koji je bio precizan 7 puta dok je 2 manje dodao Dušan Mirić. Golman Jugovića Borislav Milovanović zasluženo je proglašen za igrača utakmice jer je bio nerešiva enigma za ekipu Vrbasa. U domaćem sastavu po 5 pogodaka su postigli Stanislav Momić i Martin Samardžić. Kontrolu utakmice vršio je Željko Golubović iz Novog Sada.

25.10.2020. – 18:00 RK Kolubara – RK Jedinstvo 30:25 (16:12)

Rukometaši Jedinstva su u Lazarevcu zabeležili 3. poraz u Super B ligi “Sever - Centar“. Gostovali su uvek nezgodnoj ekipi Kolubare koja već sada čvrsto drži prvo mesto uz gol razliku +11. “Krtice” su kao favoriti otvorile ovu utakmicu preko Mirka Jovanovića. Lazarevčani su se “mučili” do 12. minuta kada ulaze u željeni ritam i prave seriju od 5 golova (10:5, 20. minut). Uzvratili su gosti preko Dakića i Ristića ali brzo je Kolubara prebacila u stepen više pa na poluvreme otišla sa zalihom od 4 gola. Vujošević i Jovanović otvaraju drugi deo igre i na semaforu stoji 18:12. Enormni pad kod gostiju viđen je u 41. minutu kada Kolubara ulazi u seriju i postiže 7 golova gde na semaforu stoji 27:17. Zoltan Ivanicaje brzo konsolidovao svoju ekipu ali je već bilo kasno, postigli su 3 gola i smanjili na 27:20. Vladimir Dragićević je video 2 boda u svom džepu i omogućio mlađima da zaigraju na ovoj utakmici. Na kraju 30:25 (16:12). Najefikasniji na utakmici bio je igrač Jedinstva Nemanja Brojčin sa 9 golova dok je 5 golova postigao Jovan Ristić. Kod domaćina je blistao Nikola Stamenković sa 7 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Marko Radovanović je postigao 5 pogodaka dok je jedan manje dodao Vukašin Vujošević. Utakmicu su sudili Nikola Musić i Stevan Đurašinović iz Vrbasa dok je delegat bila Milena Delić iz Beograda.