Retrospektiva: Super B liga "Sever – Centar" 2. kolo

16.10.2020. – 19:30 RK Jedinstvo – RK Vrbas Petrol 25:26 (8:12)

Rukometaši Jedinstva iz Novog Bečeja ugostili su veoma kvalitetnu ekipu iz Vrbasa gde su ponovo poraženi ali ovog puta znatno manjom gol razlikom (25:26 – 8:12). Rukometaši Vrbas Petrola iza sebe imaju veoma tešku utakmicu gde su igrali u Velikoj Plani i takođe slavili minimalnom razlikom. U Novi Bečej su stigli vidno motivisani kako bi popravili utisak. Krenuli su preko Mićunovića i Mirkovića ali ubrzo su uzvratili Vujackov i Ristić gde su meč vratili na “nulu”. Gledali smo egal sve do 22. minuta kada igrači Veselina Kilibarde prebacuju u stepen više i odlaze na 6:9 (24. minut). Zoltan Ivanica je zatražio minut odmora kako bi konsolidovao svoju ekipu ali na poluvreme se odlazi sa +4 za gostujući sastav. U drugom delu viđen je veći broj golova. Rukometaši iz Vrbasa su nastavili u svom ritmu a veći pad u igri viđen je u 50. minutu kada domaćin stiže na samo gol zaostatka. Mirković i Roganović pogađaju i nakon dva minuta na semaforu stoji 20:23. Nije se domaćin predao, pokušavao je kako iz pozicionih napada tako i iz kontri da zapreti ali na kraju ipak poraz minimalnom razlikom. Najefikasniji na utakmici bio je igrač Vrbas Petrola Jovan Mirković koji je bio precizan 8 puta i time je proglašen za igrača utakmice. 5 golova je dodao Matija Mićunović a po 4 puta precizni su bili Marko Perović i Andrija Roganović. Kod domaćina najefikasniji je bio kapiten ekipe Đorđe Vujackov sa 6 pogodaka dok je 5 postigao Aleksandar Rudić. Pravdu na ovom meču delio je sudijski par iz Bačke Palanke, Milenko Alimpić i Zdravko Crnjanski dok je delegat bio Zoran Černoh iz Kovina.

19.10.2020. – 18:00 RK Ub – RK Kolubara 28:31 (14:15)

Novajlija u Super B ligi „Sever - Centar“ je na svom terenu dočekao Kolubaru iz Lazarevca gde su gosti posle 60 minuta rukometnog nadudrivanja slavili rezulatom 28:31 (14:15). „Krtice“ su od samog starta Super B lige krenuli veoma ofanzivno što govori prva pozicija na tabeli posle 2. kola. Prvo su slavili protiv uvek nezgodne ekipe Sivac 69 a zatim Uba koji je savladao u prvom kolu Jedinstvo iz Novog Bečeja. Ovu utakmicu je domaćin otvorio baš kako je želeo trener Srđan Filipović. U 6. minutu su imali 3:1, zatim u 14. minutu 8:5 a onda su Lazarevčani dodali gas i doveli utakmicu u egal u 21. minutu (10:10). Brzo je trener domaće ekipe zatražio tajm aut ali je Kolubara nastavila u svom ritmu i na poluvreme otišla sa zalihom od +1. Održavali su odstojanje i u drugom poluvremenu ali veliki pad ekipe iz Lazarevca desio se u 40. minutu kada je dozvoljeno Ubu da dođe do izjednačenja (20:20). Sa 3 vezana gola gosti ponovo prete a domaćin je imao šansu da izjednači u 58. minutu kada je rezultat bio 28:29 ali do kraja je samo pogađala lazarevačka ekipa i zasluženo slavila rezultatom 28:31 (14:15). Najefikasniji na utakmici bio je Nikola Stamenković iz gostujuće ekipe koji je pogađao 9 puta i time je zaslužio epitet najboljeg igrača utakmice. Sa po 6 golova su ga ispratili Mirko Jovanović i Vukašin Vujošević. Kod domaćina Nikola Marković je bio najučinkovitiji sa 8 golova a po 5 su upisali Milan Zarin, Nikola Jovanović i Aleksandar Nenadović. Utakmicu su sudili Boban Blagojević i Branislav Đokić iz Jagodine dok je delegat bio Dejan Milenković takođe iz Jagodine.

18.10.2020. – 18:00 RK Sivac 69 – RK Mačva 32:31 (13:13)

U uzbudljivoj utakmici drugog kola Super B lige “Sever-Centar” rukometaši Mačve poraženi su u Sivcu, rezultatom 32:31. U prvom periodu ekipe su se smenjivale u vođstvu, pa je realan rezultat stajao na semaforu na pauzi, egal, 13:13. U istom maniru odvijali su se i početni minuti nastavka, nakon čega sledi pad u igri Mačvana, što su domaći iskoristili na najbolji mogući način i krenuli da grade vođstvo. Sredinom drugog poluvremena Mačva ne uspeva da postigne pogodak čak pet minuta, a za to vreme Sivčani odlaze na plus devet (27:18).  Od 50. minuta i osam razlike gosti se bude i prepoznatljivim tempom i snažnom igrom, kako u napadu tako i u odbrani, vraćaju u meč. Bile su Lisice na korak od podviga, ali je vreme na semaforu isteklo i pre izjednačenja, za konačnih 32:31. Igračem utakmice proglašen je Marko Čabai iz redova domaćina, koji je 14 puta zatresao mrežu na ovom susretu. Golgeterski najraspoloženiji u Mačvi bio je Uroš Kolundžić, koji se osam puta upisao u strelce. Utakmicu su sudili Branislav Nenadić iz Mladenovca i Darko Stefanović iz Zemuna. Delegat je bio Boris Ivanović iz Beograda.

18.10.2020. – 19:30 RK Lavovi BP – RK Voždovac 2012 26:30 (14:14)

U SH “Tikvara” odigrana je utakmica 2. kola Super B lige “Sever-Centar” gde su Lavovi iz Bačke Palanke dočekali ekipu Voždovca 2012. Na kraju igrači Bojana Ćirića odnose pobedu rezultatom 26:30 (14:14). Gosti su otvorili utakmicu preko Ristića i imali vođstvo sve do 10. minuta kada prvi put domaćin ima +1 (Stanojev). Kratko je trajala ta prednost i već u 16. minutu gosti dolaze do 7:9 i prave pauzu koju koristi domaćin te ponovo dolazi do vođstva. Gledali smo puno preokreta tokom prvog poluvremena a na kraju se na odmor odlazi sa 14:14. Slobodan Permoser je konsolidovao svoju ekipu na poluvremenu, delovalo je da će Lavovi izdržati do kraja ali veliki pad se desio u 45. minutu kada su dozvolili gostima da odu na 19:22. Održavali su gosti odstojanje, domaćin je uporno napadao a veliku šansu je imao u 55. minutu kada je na semaforu stajalo 26:27. Gosti su prebacili u stepen više i do kraja utakmice nisu dozvolili Lavovima da postignu gol gde sudijski par Ivan Mandić – Nemanja Kovačić svira kraj i gosti zadovoljni odlaze sa 2 boda u “džepu”. Kontrolor je bio Vladimir Knežić iz Vrbasa. Najefikasniji na utakmici bio je Nikola Zečević iz gostujuće ekipe koji je postigao 10 golova. 3 manje je upisao Bojan Mitrović. Kod domaćina Đorđe Stanojev je bio najefikasniji sa 8 golova. Za igrača utakmice proglašen golman ekipe Voždovca Dario Maslić koji je “skinuo” čak 6 sedmerca Lavovima.

17.10.2020. – 16:30 RK Inđija –RK Smederevo 28:29 (12:14)

Rukometaši Smedereva ostvarili su drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu Super B lige. Na gostovanju u Inđiji savladan je istoimeni domaćin sa 29:28, poluvreme 14:12 za Smederevce. Kao i na utakmici sa Jugovićem, čovek odluke bio je kapiten Marko Jokić (igrač utakmice) koji je dvadesetak sekundi pre kraja postavio, kasnije se ispostavilo, konačnih 29:28. Pored Jokića, koji je utakmicu završio sa 6 pogodaka, u redovima RK Smederevo istakli su se Nemanja Marjanović sa 8 i Petar Bugarinović sa 7 pogodaka. U domaćoj ekipi 8 pogodaka postigao je Đorđe Šotra, a 5 Boško Marjanović. Utakmicu su sudili Pančevci Vladimir Jovandić i Marko Sekulić. Delegat je bio Jovan Popadić iz Beograda.

17.10.2020. – 19:00 RK Jugović – RK Morava 30:31 (12:9)

U okviru 2. kola Super B lige “Sever - Centar” kaćki Jugović je dočekao ekipu Morave iz Velike Plane koja im je u baražu pomrsila konce. Sada su iskoristili domaći teren, svu raspoloživu snagu i “vratili” Moravi porazom 30:21 (12:9). Morava je utakmicu otvorila preko Tasića a nakon 9 minuta igre na semaforu stoji 4:1 za Jugović. Održavali su Kaćani odstojanje, Morava je imala šansu da zapreti kada je stigla na -2 ali brzo je novi trener Predrag Topić pozvao tajm aut što je urodilo plodom da Jugović ode sa 12:9 na poluvreme. Veliki pad u igri domaćina viđen je u 39. minutu kada Morava stiže do izjednačenja i vraća nadu da može ponovo da iznenadi Jugović. Kratko je to trajalo, Jugović je prebacio u stepen više i serijom od 6 golova odlazi na 24:17 u 53. minutu. Trener Morave Zlatan Krstić zatražio je tajm aut kako bi pokušao da vrati ekipu u utakmicu. To je bilo u tom trenutku nemoguće, Jugović je nastavio u svom ritmu, odigrali su dobru odbranu ali još bolji napad pa se na kraju Morava u Veliku Planu vraća bez bodova. Na kraju rezultat 30:21. Kod gostiju najefikasniji bio je Vladimir Antić sa 8 pogodaka dok je 6 upisao Nenad Tasić. Kod domaćina najučinkovitiji bio je novajlija Zdravko Dragoljević sa 8 golova a kapiten ekipe Marko Milovanović je proglašen za igrača utakmice gde je postigao 2 gola. Utakmicu su sudili Ivan Veličković iz Umčara i Nikola Ilić iz Železnika. Kontrolor je bio Miroslav Janković iz Beograda.