Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" 2. kolo

17.10.2020. – 20:00 RK Zlatar – RK Vranje 1957 30:26 (13:15)

Rukometaši Zlatara iz Nove Varoši dočekali su ekipu sa juga Srbije, Vranje 1957 i zasluženo slavili posle odličnog drugog poluvremena. Krenuo je domaćin furiozno gde je napravio seriju od vezana gola ali u 16. minutu desio se veliki pad koncentracije gde su gosti prešli u vođstvo 5:7 i održavali ga sve do kraja prvog dela igre. Brzo se konsolidovao domaćin, krenuo je furiozno u drugo poluvreme i došao do preokreta posle 3 minuta igre. Rukometaši Vranja nisu imali dovoljno strpljenja da ostanu u egalu, grešili su, prebrzo su završavali napade što su pametno iskoristili rukometaši iz Nove Varoši i na kraju slavili rezultatom 30:26. Najefikasniji na utakmici bio je Aleksandar Babić iz domaće ekipe koji je postigao 10 golova. Kod gostiju 8 je upisao Dimitrije Milenković. Za igrača utakmice proglašen je Danijel Jozović iz domaće ekipe. Utakmicu su sudili Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Kontrolor je bio Zoran Đuričić iz Ralje.

17.10.2020. – 20:30 RK Mokra Gora - RK Jastrebac 39:24 (19:9)

Prvi pretendent za ulazak u ARKUS ligu, Mokra Gora iz Zubinog Potoka, dočekala je novajliju iz Blaca gde je ubedljivo slavila rezultatom 39:24 (19:9). Utakmica je bila neizvesna samo 2 minuta a zatim igrači Zlatka Petronijevića ulaze sa 100% u meč i u 7. minutu na semaforu stoji 5:1 a zatim u 15. minutu 10:3. Nemanja Todorović je pokušao da vrati svoju ekipu u kolosek ali u tome nije uspeo. Kod domaćina mnogi igrači su bili raspoloženi i gol razlika je samo rasla. Drugi deo je protekao kao i prvi, u znaku ekipe iz Zubinog Potoka. Rešetali su gol Stefana Jovanovića kako iz pozicionih napada tako i iz kontri i polukontri. Na kraju velikih 39:24 za domaćina koji je opravdao ulogu favorita. Najefikasniji na utakmici bio je Andrej Biševac iz domaće ekipe koji je postigao čak 14 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Kod gostiju 11 puta je bio precizan Darko Hadžić. Službena lica na utakmici bila su iz Kragujevca, sudije Aleksandar Rilak i Nemanja Živić, kontrolor Milan Savković.

18.10.2020. – 19:00 RK Topličanin - RK Metalac 24:24 (15:13)

U sportskoj hali “Zoran Đinđić” u Prokuplju, Topličanin je dočekao novajliju Metalac iz Kraljeva gde je nakon 60 minuta usledila podela bodova. Sjajno je startovao domaćin serijom 3:0. Nastavljeno je u istom ritmu i u 7. minutu je na semaforu stajalo 5:1. To je bio znak da Goran Veselinović pozove svoju ekipu kako bi dao par saveta. Nije urodilo plodom, domaćin je nastavio u svom ritmu a najviše što su mogli gosti je -2 na poluvremenu. U drugom delu igre “palo” je znatno manje golova. Domaćin je vodio sve do 37. minuta kada Metalac preko Đorđevića prvi put na utakmici poravnava rezultat (17:17). Veliki pad video se kod domaćina a gosti su pametno iskoristili priliku i u 44. minutu preko Stanojčića dolaze do +2. Topličanin je bio primoran da “juri” rezultat iako je imao sve u svojim rukama. Bod domaćinu je doneo Stefan Stefanović u poslednjem minutu utakmice. Kod gostiju najefikasniji je bio Nikola Stanojčić sa 7 golova a kod domaćina su se po 6 puta u listu strelaca upisivali Stefan Stojanović i Stefan Stefanović. Za igrača utakmice proglašen je golman gostujuće ekipe Nenad Lekić. Utakmicu su sudili Danije Stanković i Marjan Stefanović iz Leskovca a delegat je bio Aleksandar Tasić iz Vranja.

17.10.2020. – 18:00 RK Bela Palanka - RK Priboj 25:22 (11:12)

U sportskoj hali „Banjica“ u Beloj Palanci odigrano je 2. kolo Super B lige „Istok - Zapad“ gde su se sastali dobro poznati rivali RK Bela Palanka i RK Priboj. Veoma neizvesna utakmica obilovala je “tvrdom” igrom i zanimljivim golovima. Tokom celog prvog poluvremena gosti su vodili a u par navrata domaćin je izjednačio rezultat. U jednom trenutku Priboj je imao +3 (5:8) ali ubrzo su poravnali domaći a na desetominutni odmor se otišlo sa +1 u korist Priboja. U drugom delu utakmice totalno drugačija “pesma”. Bela Palanka se budi i dolazi do vođstva prvi put u 32. minutu preko Stoilkovića.Baš kako je Vladimir Nikolić zatražio od svojih momaka zamisao je sprovedena u delo. Na terenu je postojala samo ekipa Bele Palanke koja je na kraju slavila rezultatom 25:22. Kod domaćina najefikasniji je bio iskusni Ivan Veljković koji je pogađao gol Priboja 7 puta. Kod gostiju kapiten Nedim Omerović je upisao 8 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Jovan Cvetković i Luka Petrović iz Niša a delegat je bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

18.10.2020. – 20:00 RK Žitorađa - RK Hajduk Veljko 22:28 (10:13)

„Golobrada“ ekipa Žitorađe dočekala je u 2. kolu Super B lige „Istok - Zapad“ veoma iskusnu ekipu Hajduk Veljka koja je ubedljivo slavila rezultatom 22:28 (10:13). Gosti su furiozno startovali i u 6. minutu već „napravili“ 0:6. Dragan Nikolić je pozvao svoje igrače na tajm aut što je urodilo plodom gde su postigli 2 gola. Do poluvremena nije se ništa menjalo a domaćin je uspeo da smanji zaostatak na -3. Drugi deo je takođe pripao ekipi Hajduk Veljka. U 48. minutu zvanično je moglo da se kaže da će se gosti vratiti u Negotin sa 2 boda jer je na semaforu stajalo 16:24. Darko Bećirić je naa ovoj utakmici dao šansu mlađim igračima koji su iskoristili svoju šansu. Najefikasniji na utakmici bio je Stefan Andrijević iz gostujuće ekipe sa 11 pogodaka. Za igrača utakmice proglašen je mladi Vuk Kerkez sa 3 pogotka. Kod domaćina 7 pogodaka je postigao Dejan Ilić. Službena lica na ovom meču su bila iz Leskovca. Sudije Dragan Milošević i Marjan Golubović a kontrolor je bio Vladimir Stojanović.

18.10.2020. – 19:00 RK Jagodina - RK Kuršumlija 26:29 (12:15)

U sportskoj hali “JASSA” rukometaši Jagodine su dočekali ekipu Kuršumlije gde su poraženi rezultatom 26:29 (12:15). Rukometaši Kuršumlije su u Jagodinu došli sa 11 igrača dok je domaćin imao svih 16 u rosteru. Gosti su otvorili utakmicu i brzo su otišli na 0:3 a potom na 1:5. “Ćuranima” je trebalo 22. minuta da se vrate u utakmicu gde su došli do rezultata 10:11 ali brzo su gosti vratili prednost i na poluvreme otišli sa +3. U drugom delu utakmice terenom je vladala gostujuća ekipa koja nije dozvolila Jagodincima da priđu i zaprete. Gosti su u 53. minutu otišli na +6 gde su mnogi mislili da je ovoj utakmici kraj. Upornost i “žilavost” Jagodinaca je konačno došla do izražaja, prave seriju od 4 pogodaka i dolaze do rezultata 24:26. Pogodio je za +3 Nikola Cvetković sa pozicije pivotmena a ubrzo je smanjio Aleksandar Stanojević sa 2 sjajna gola na 26:27. Jagodinci su imali priliku da na ovoj utakmici uzmu bod ali ishitren šut Nemanje Jovanovića završava preko gola što pametno koriste gosti koji utakmicu završavaju rezultatom 26:29. Najefikasniji na utakmici bio je Stefan Jovanović iz ekipe Kuršumlije koji je postigao 7 pogodaka dok su po 5 postigli Miroslav Miljković, Veljko Anisijević i Nikola Cvetković koji je proglašen za igrača utakmice. Kod domaćina 5 puta se upisivao novajlija Lazar Barbatesković a po 4 pogotka su upisali Veselin Jelić i Mihajlo Stevović. Utakmicu je sudio EHF sudijski par Dušan Stojković i Nenad Nikolić (Niš – Leskovac) a delegat je bila Ljiljana Stojanac (Niš).