"Zmajevi" spržili "Golubove"

Na današnjoj utakmici se ponovio silovit start i brz pogodak Voždovca kao u prošlom susretu na ˝Krovu˝ kada je gostovao niški Radnički i na kraju peterdiran. Ajdinović je na 22 metra od gola prihvatio loptu i više precizno nego snažno poslao je od stative u gol, igrao se tek 5. minut. Samo minut kasnije moglo je doći do izjednačenja, Šimura je tukao sa 20 metara, istakao se odbranom Preković.

Nastavljeno je u jakom tempu, napadi su se smenjivali na obe strane, a Šimura u 13. minutu najbolje reaguje na jednu odbijenu loptu u srcu šesnaesterca i rezantnim udarcem je poslao u samo ćoše za 1:1. Voždovac u 19. minutu ima u jednom napadu dve prilike da postigne pogodak, Pantović izlazi sam pred golmana Dubljanića koji mu brani šut, lopta se odbija na desetak metara od gola, natrčava Vujnović i šalje je visoko iznad prečke.

Agilni napadač gostiju Tufegdžić je oboren od strane Gajića u šesnaestercu u 19. minutu, za sudiju Grujića nije bilo dileme pokazao je na belu tačku. Nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne treba da izvede penal pokazalo se ovom prilikom tačnim, Tufegdžić je pogodio prečku i propustio idealnu šansu za potpunim rezultatskim preokretom.

Voždovac u 32. minutu ponovo dolazi u vođstvo evro golom Vujnovića. Naime sa 20 metara je poslao raketu ka golu Spartaka, lopta se posle udarca u donji deo prečke zakoprcala u mreži. Prvo poluvreme je odigrano na visokom nivou, a rezultat 2:1 je najrealniji pokazatelj snaga na terenu.
U drugom poluvremenu tempo je malo opao, Spartak ima više od igre i stvara šanse, dok su domaći igrali zatvorenije ljubomorno čuvajući minimalno vođstvo. Posle desetak minuta igre u nastavku nakon upotrebljivog centaršuta Savkovića najbolje je odreagovao Tufegdžić i šutirao sa 8 metara glavom, zamalo iznad gola ˝Zmajeva˝.

Ponovo je Tufegdžić u šansi u 75. minutu, iz blizine šutira i kada je već savladao Prekovića kao iz zemlje izniče Živković i sa gol linije izbacije loptu u polje. Minut kasnije veliku  priliku ne koristi i Savković. Našao se usamljen na 7-8 metara iskosa, ali pogađa samo spoljni deo mreže. Spartak u zadnjih desetak minuta vrši strahovit pritisak međutim bez izrazitih prilika, odbrana domaćih je uspela da izdrži sve nalete.
Ovom pobedom Voždovac i Spartak su se izjednačili bodovno na tabeli i posle utakmica Kupa Srbije koje se igraju u sredu, naredne nedelje u 12. kolu, Voždovac gostuje u Novom Sadu, Proleteru koji je takođe u nizu pobeda i usponu forme, dok ˝Golubovi˝ u Subotici dočekuju veoma dobru ekipu Mladosti iz Lučana.

VOŽDOVAC - SPARTAK ŽK 2:1 (2:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Grujić Danilo. POM.SUDIJE: Grujić Jovan i Dimitrijević Dejan. STRELCI: Ajdinović 5.min i Vujnović 32.min (Voždovac), Šimura 13.min (Spartak ŽK). ŽUTI KARTONI: Milović, Gajić i Živković (Voždovac), Tekijaški (Spartak ŽK).
VOŽDOVAC: Preković, Milović, Stojčev (Lasickas), Nišić (Milosavljević), Gajić, Putinčanin (Đorić), Vujnović (Stoisavljević), Ajdinović, Živković, Stanković, Pantović (Janković).
SPARTAK ŽK: Dubljanić, Šimura, Ivančević, Tekijaški, Šormaz (Savković), Milošević, Vidaković, Denković (Jovanović), Dunđerski, Tufegdžić, Bijelović (Baić).

TSC 7 : 0 Novi Pazar
Čukarički 1 : 2 Proleter
Voždovac 2 : 1 Spartak ŽK
Mladost (L) 2 : 1 Mačva
Napredak 0 : 0 Radnički (N)
Partizan 1 : 1 Crvena zvezda