Penali kobni za TSC

Herojska borba fudbalera iz Bačke Topole nije rezultirala plasmanom u treće pretkolo, jer je Steaua na kraju slavila boljim izvođenjem penala.

Regularni dio utakmice završen je 4:4, da bi prava drama uslijedila u produžecima gdje je u 103. minuti Siladji dobio crveni karton, čime je TSC ostao sa samo devet igrača, s obzirom da je ranije u 44. minuti crveni karton dobio i Ponjević.

Ipak, to nije spriječilo fudbalere TSC-a da u produžetku dva puta sustižu prednost Steaue koja je u 105. minuti povela sa 5:$, a u 108. sa 6:5.

TSC je u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog produžetka poravnao na 5:5, a u 117. minuti i na 6:6, da bi se onda pristupilo izvođenju penala u kojima su se bolje snašli fudbaleri Steaue i pogodili svih pet jedanaesteraca.

Ključni promašaj napravio je Mihajlo Banjac koji je u trećoj seriji promašio penal, što se ispostavilo i ključnim za poraz TSC-a i pobjedu Steaue.