Jagodina uzela meru Kraljevčanima

Sloga neubedljiva u Jagodini - detalj sa utakmice Jagodfina-Sloga (KV)

Prvoligaši iz Jagodine i Kraljeva imali su generalnu probu pred start prvenstva,a zadovoljniji sezonu dočekuju puleni Ljubiše Stamenkovića. Po sparnom vremenu gledali smo tipičnu prvenstvenu utakmicu u kojoj je domaćin bio bolji rival u prvih 45 minuta.

Delovali su agresivnije Jagodinci, iskoristili su svaku grešku "belih" i dovodili na iskušenje golmana Andrijanića. Vladan Pavlović je u 10. minutu pogodio prečku posle solo akcije, a minut kasnije posle novog centaršuta domaćih u šesnaesterac Sloge, loptu je neko od fudbalera jagodfine zakačio glavom,a golman Sloge sa gol linije izbacio u polje. Sve do pred kraj ovog dela igre nije bilo izrazitih prilika, uz terensku nadmoć ekipe Jagodine. Onda je u 39. minutu Veljović izgubio loptu na sredini terena, krenula je kontra domaćih, Andreja Stamenković je vukao loptu, nikoga nije napadao, usledio je rezentan udarac sa ivice šesnaesterca i lopta se zakoprcala u mreži gostiju. Vođstvo Jagodine delovalo je šokantno na "bele", samo što se krenulo sa centra odbrana Sloge je delovala indolentno, loptu je unutar šesnaesterca gostiju prihvatio Stojanović i kako je bio sam nije mu bilo teško da lobuje istrčalog Andrijanića za dupliranu prednost Jagodine. U prvom poluvremenu Sloga je samo dva puta šutirala prema golu domaćih (Mozes i Đokić)!

U drugom poluvremenu usledile su izmene na obe strane, ritam igre nije pao,a domaći su preko tamnoputog bangura imali zicer u 53. minutu. Golman Sloge Andrijanić je izašao kao pobednik iz ovog dvoboja. To je bila i poslednja prilika na utakmicu Jagodine. Do kraja meča Sloga je diktirala tempo, Petković i Anđelković su postali ključni igrači „belih“ i to je donelo gol gostima iz Kraljeva. Brza kontra omogućila je Anđelkoviću da izađe sam ispred vratara domaćih, da ga zaobiđe i rutinski plasira loptu u mrežu. Još dva puta su Kraljevčani pokušali sličnu akciju, ali je tada golman Jagodine bio uspešniji od plavokosog centrafora „belih“. Čvrsta igra domaćih u odbrani i bezidejni napadi Sloge nisu doneli promenu rezultata, pa se meč pod Đurđevim brdom završio pobedom Jagodine 2-1.

Na startu nove sezone 15/16. avgusta GFK Jagodina gostuje ekipi OFK Žarkova, dok će Sloga u goste Radničkom iz Pirota.

Zaribali na "generalci" - fudbaleri Sloge pred početak meča u Jagodini

GFK JAGODINA – SLOGA (KV) 2 – 1 (2 – 0)

Gradski stadion u Jagodini Igrano bez prisustva gledalaca Sudija: Slobodan Mitrović (Jagodina) Strelci: A. Stamenković u 39. i Stojanović u 40. minutu za Jagodinu, a Anđelković u 61. minutu za Slogu Žuti kartoni: Andrić i Gojković (Sloga), Medić, Pavlović i Stojanović (Jagodina) Crveni karton: Ilija Stojanović (Jagodina) u 71. minutu

GFK JAGODINA: Vesić, Stojković, Jovančić, Radulović, Spasojević, Ilić, Medić, A. Stamenković, Stojanović, D. Stamenković, Pavlović Još su igrali: Tanasijević, Mićunović, Tmušić, Sujić, Obradović, Bangura, Kocić, Nikolić, Ivečić, Petrović

SLOGA: Andrijanić, Andrić, Vidović, Mihajlović, Gojković, Krasić, Kruševac, Mozes, Đokić, Veljović, Babić Još su igrali: Pantović, Gušani, Čolić, Vukotić, Račić, Nikolić, Todorić, Petković, Filipović, Jevremović, Anđelković.