Lester i Junajted nastavili borbu za LŠ, Vila blizu ispadanja

Danas su odigrana još četiri susreta 36. kola Premijer lige a u njima su favoriti ostvarili pobede.

Fudbaleri Mančester Junajteda, savladali su u gostima Kristal Palas sa 2-0. Nije tim iz Mančestera igrao dobro. No, u završnici prvog poluvremena, Rašford je donio prednost gostima. Palas je igrao hrabro i preko Ajua su postigli gol. Ipak, tada je na scenu ponovo stupila lakrdija zvana VAR. Gol je poništen zbog ofsajda koji je bio manji od milimetra. Da se razumemo, nismo za neregularnost ali fudbal nije cepidlačenje i preterivanje.

Nakon poništenog gola, Palas je pao. Junajted je to iskoristio te je preko Marsijala došao do 2-0.

Pobedu je ostvario i Lester. Tim Brendona Rodžersa savladao je Šefild Junajted sa 2-0. Lester je od starta bio bolji a do vođstva su došli preko Pereza. U nastavku je Šefild zaigrao hrabrije što je stvorilo prostor za kontre Lestera. Iz jedne takve Demaraj Grej je pogodio za konačnih 2-0.

I Lester i Junajted imaju sada po 62 boda, ali Lester ima bolju gol razliku. Borba za Ligu Šampiona će biti velika jer Čelsi ima samo bod više i nalazi se na trećem mestu.

Što se tiče borbe za opstanak, Vila je bila blizu velike pobjede. Golom Konse poveli su sa 1-0 kod Evertona ali Volkot u završnici susreta pogađa za 1-1. Vila sada ima 31 bod i deli 18. mesto sa Bormutom. Po tri boda više imaju Vest Hem i Votford a oni svoj međusobni meč igraju sutra.

Arsenal 3 : 2 Watford
Burnley 1 : 2 Brighton
Chelsea 2 : 0 Wolverhampton
Crystal Palace 1 : 1 Tottenham
Everton 1 : 3 Bournemouth
Leicester City 0 : 2 Manchester United
Manchester City 5 : 0 Norwich City
Newcastle United 1 : 3 Liverpool