Metalac zasjao zlatnim sjajem u Kikindi, košarkaši Bora se plasirali u Prvu Sprsku ligi "Istok"

Takmičarke SD „Metalac“ iz Bora Milica Ignjatović, Milica Filipović i Aleksandra Radisavljević osvojile su minulog vikenda ekipno zlatno odličje u Kikindi na Državnom prvenstvu u streljaštvu u kategoriji juniorki, u disciplini serijska puška. U pojedinačnoj konkurenciji juniorki Milica Ignjatović osvojila je bronzano odličje sa 371 osvojenih grugova dok je u kategoriji seniora odlično četvro mesto zauzeo Mirko Radović sa 374 krugova.

Košarkaši Bora pred domaćim navijačima u 21.kolu Druge Srpske lige grupa “Istok” savladali su ekipu “Borca” iz Leskovca 87:78 i obezbedili plasman u viši rang takmičenja. Borani su svoj cilj ostvarili plasmanim u viši rang takmičenja. Od naredne sezona puleni Dejana Aleksića igraće u Prvoj Srpskoj ligi grupa “Istok”. Timu Bora će pred početak revijalne utakmice sa selekcijom Druge Srpske lige, naredne nedelje, biti uručen pehar pobednika lige, Košarkaškog saveza Srbije.