Pazarci nadjačali "musketare"

"Musketari" razočarali - odbojkaši Ribnice poraženi na startu mini lige

Ribnica je na startu mini lige za opstanak dočekala Novi Pazar sa kojim je tri nedelje ranije odigrala ligaški meč u pet setova. Kraljevčani su ove sezone dva puta slavili protiv Pazaraca, ali novi duel u potpunosti je protekao u znaku gostiju.. Kraljevčani su bolje počeli, posle napada Skakića i Usiljanina su došli do 8-5 što je natarelao Dragana Bonića da zatraži prvi tajm aut. Kada je poslednja akvizicija gostiju David Sabo ispucao lopptu u aut, Ribnica je na tehničkom tajm autu imala četiri poena prednosti. Prvi put sa klupe kraljevačkog superligaša zatražili taj aut posle serije gostiju 4-0 i izjednačenja u meču 12-12. U tim trenutcima Sabo i Daca su blokovima vratili Novi Pazar u igru. Taj predah nije pomogao, jer su gosti na servise Didovića produžili seriju i stekli velikih 12-16. Igra domaćih se raspala, dok su gosti bili u silnom naletu, Čubrilo je odlično distribuirao lopte, a Didović bio neuhvatljiv. On je u poslednjem duelu dva tima u Kraljevu doživeo povredu lakta, završio je meč ranije i morao u bolnicu, ali je u ovom susretu bio silno motivisan i u prvom setu ostvario 8 poena. Novi Pazar je dobio ovaj deo igre sa 25-18.

Dva fenomenalna bloka Dace su obeležila početak drugog seta u kome je Ribnica uspela da stigne do izjednačenja 6-6, ali je Novi Pazar iskoristio par grešaka domaćih i odličan napad Saboa za vođstvo do 12-10 na tehničkom tajm autu. Ubrzo su gosti zahvaljujući odličnom servisu stigli do kapitalnih 16-10 i stigli na korak od osvajanja drugog seta. Ipak, "musketari" su uspeli serijom 4-0 da vrate neizvesnost u ovaj set. Strateg gostiju Bonić je pri vođstvu svog tima 20-19 morao da posegne za trenerskim predahom. Uspeo je trener gostiju da povrati svoje igrače koji su serijom 5-1 završili drugi set 25-20 i duplirali prednost u meču.

Novi Pazar je zasluženo stigao do ubedljivog vođstva,a sa dobrom igrom je nastavio i u trećem setu. Poveli su gosti 6-3 i strateg domaćih Boško Mačužić je posegao za prvom izmenom, pa je Vukmirovića zamenio Paunović. Usledila je rezultatska klackalica u kojoj je David Saboi snažnim smečom odveo Pazarce na tehnički predah sa minimalnim vođstvom. Usledila je velikla borba, ponovo serija grešaka domaćih za tri poena prednosti Novog Pazara, ali tada je počela bolja igra Ribnice. I ubrzo je na semaforu stajalo 20-18 za "musketare". Usledilo je veliko uzbuđenje, Ribnica nije iskoristila tri set lopte,a Novi Pazar svoiju drugu jeste za veliko slavlje i prvu pobedu nad Ribnicom ove sezone. Onda kada je bilo najbitnije.

RIBNICA - NOVI PAZAR 0 - 3 (18-25, 20-25, 26-28)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: M. Janković (Niš), A. Petrović (Užice)

RIBNICA: Radević 8 (2 bl, 3 gr), Brborić (libero 1), Stefanović 5 (1 bl, 3 gr), Begić, Zečević, Vukmirović 2 ( 2gr), Peković, Paunović 2, Skakić 14 (1 bl, 5 gr), S. Milovanović, Gajović, Usiljanin 9 (6 gr) Trener: B. Mačužić

NOVI PAZAR: Zoranić, Kurtanović, Sabo 14 ( 2bl, 9 gr), Eremić 10 ( 1as, 1 bl, 3 sg) Daca 9 (5 bl, 1 as, 2 sg), Koničanin, Bekrić, Zuković (libero), Božović 4 (2 bl), Didović 17 ( 1as, 1 bl, 4 sg), Halilović, Čubrilo 1 (as, 2 sg) Trener: D. Bonić

1 .kolo Mini liga 7-10
Crvena zvezda 3 : 2 Jedinstvo (SP)
Ribnica 0 : 3 Novi Pazar