Radnički – Sarajevo 2:2

Fudbaleri Radničkog remizirali su sa Sarajevom rezultatom 2:2 u poslednjoj kontrolnoj utakmici na pripremama u turskom Beleku. Pogotke za Radnički na ovom meču dali su Meleg i Stevanović, dok je Subotić upisao dve asistencije.

Radnički i šampion Bosne i Hercegovine odigrali su dinamičan duel sa dosta šansi, a na kraju i jedni i drugi mogu biti zadovoljni nerešenim rezultatom. Bila je ovo odlična provera za izabranike Milorada Kosanovića. Sarajevo je kvalitetan tim, prvak svoje države, prvoplasirani je i u tekućoj sezoni i učesnik je kvalifikacija za Ligu šampiona.

Vicešampion Srbije je bolje otvorio duel, u nekoliko navrata je pretio golmanu Sarajeva Džafiću, a inicijativa mu se isplatila u 29. minutu, kada je Dejan Meleg postigao lep pogodak, za 1:0. Meleg je odigrao prelep dupli pas sa Subotićem i efektim udarcem pogodio pod samu prečku, iza nemoćnog Džafića.

U finišu prvog poluvremena ekipa Sarajeva je preuzela kontrolu na sredini terena i izjednačila rezultat u 41. minutu. Asistirao je  Đokanović, a gol je postigao Mustedanagić.

Drugo poluvreme donelo je otvorenu igru, a oba tima ponovo su postigla po jedan gol. Kruz je u 67. minutu odlično uposlio Mustedanagića, koji je po drugi put poslao loptu u mrežu Radničkog, za 1:2.

Konačan rezultat postavljen je  u 75. minutu. Korner za Radnički izveo je Subotić i uputio oštar centaršut, a najbolji u skoku u kaznenom prostoru Sarajeva bio je štoper Nišlija Nikola Stevanović, koji je glavom matirao Džafića, za 2:2.

Do kraja susreta bilo je nekoliko izglednih šansi na obe strane ali se rezultat nije menjao.

Radnički je utakmicu protiv Sarajeva počeo u sledećem sastavu: Petrović, Todorovski, Letić, Đorđević, Stevanović, Pejović, Meleg, Subotić, Čumić, Knežević i Kojić.

Tokom drugog poluvremena šansu su dobili: Ristić, Sićović, Milosavljević, Maslać, Pantelić, Mitrović, Miloradović i Bjeličić.

Ekspedicija Radničkog u Niš se vraća 8. februara, gde će trenirati do nastavka sezone u Superligi Srbije. Niški tim će prvi takmičarski meč odigrati 15. februara, kada će gostovati subotičkom Spartaku.

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 3 : 1 TSC
Crvena zvezda 2 : 1 Proleter