Veličanstvena pobeda Orlova na startu turnira u Sisku

Hokejaši Srbije odlično su stratovali u Sisku na pretkvalifikacionom turniru za Zimske olimpijske igre u Pekingu 2022. U prvom duelu savladali su Tursku 8:3.

Srbija – Turska 8:3 (6:0, 1:3, 1:0)

Ledena dvorana Zibel, Sisak. Gledalaca: 250. Sudije: Bajt, Bojadijev, Saković. Strelci: 1:0 Pavle Podunavac (0:28), 2:0 Andrej Cvik (1:47), 3:0 Igor Mitrović (2:14), 4:0 Mirko Đumić (13:14), 5:0 Srđan Marković (16:03), 6:0 Nemanja Vučurević (17:32), 6:1 Savas Akturk (27:56), 7:1 Andrija Španjević (32:16), 7:1 Gokalp Solak (34:32), 7:3 Ahmet Hars (39:51), 8:3 Mirko Đumić (51:22). Isključenja; Srbija 10, Turska 12 minuta. Šutevi: Srbija 36, Turska 14.

SRBIJA: Ranković, Jug, Novaković, Anić, Đumić, Subotić, Vučurević, Luković, Podunavac, Radosavljević, Bjelogrlić, Pajić, Marković, Španjević, Popović, Dragović, Cvik, Čengeri, Grković. Mitrović. Selektor: Džon Trip.

TURSKA: Bozaci, Kaja, Akturk, F. Faner, Halil, Gokcen, Bakal, E. Faner, Savas, Solak, H. Salt, Gumus, K. Kars, K. Salt, Kavaz, Hars, O. Kars, Akaj, Senturk, Turut, Anlar, Karaman. Selektor: Deniz Ince.

Nisu oklopnici Tuske pošteno uspeli ni centar da pređu posle osvojenog bulija pred svojim golom kad je kapiten Nemanja Vučurević zaustavio napad. Brza kontra, Vučurević – Anić – Podunavac i u 28. sekundi Srbija vodi sa 1:0. Posle je sve bilo lako. Do kraja prve trećine mreža Turske tresla se još pet puta. Golman Bozaci vadio je pak iz mreže posle šuteva Andreja Cvika, Igora Mitrovića, Mirka Đumića, Srđana Markovića i Nemanje Vučurevića.

U nastavku su se Orlovi malo opustili, pa su drugu trećinu izgubili 3:1, ali zalihe iz prvog dela bile su dovoljne da lagano meč privedu kraju. Tačku na odličan start turnira stavio je Đumić u 52. minutu kad je posle asistencije Anića i Vučurevića drugi put spakovao pak u mrežu protivnika.

Najefikasniji na utakmici bili su Pavle Podunavac i Nemanja Vučurević sa golom i dve asistencije, Mirko Đumić dva puta je tresao mrežu, Andrej Cvik i Igor Mitrović imali su po gol i asistenciju, a Ivan Anić upisao je dva uspešna dodavanja.

– Otvorili smo utakmicu baš onako kako smo želeli, posltavili smo naš tempo, postigli tri brza gola i kontrolisali meč u drugom periodu smo imali mali pad i primili jeftine golove, ali smo se brzo vratili i pokazali od čega smo sazdani. Prava je utakmica, mlad smo tim, kratko zajedno tako da se još uvek prilagođavamo na novi sistem i verujem da ćemo sve bolje funkcionisati kako odmiče turnir – optimističan je, kao i uvek, bio kapiten Nemanja Vučurević.

Naredni meč hokejaši Srbije igraju u subotu u 15.00 protiv Bugarske.

Izvor: hockeyserbia.com