FA Kup: Dover iznenadio Sautenda, sedmoligaš šokirao Lejton

Fudbaleri Dovera napravili su iznenađenje u prvoj rundi FA Kupa. Naime, petoligaš je izbacio trećeligaša Sautenda sa 1-0.

Sautend je ušao u ovaj susret kao favorit. Međutim, domaći tim se jako dobro držao. U prvom poluvremenu bili su ravnopravan rival a na poluvremenu je bilo 0-0. Sredinom drugog poluvremena, Dover je došao do vodstva a strijelac je bio Sotiriu. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je petoligaš napravio veliki uspjeh.

Još jedno veliko iznenađenje priredio je sedmoligaš Maldon and Tiptri. Maldon je izbacio člana Konferencije, ekipu Lejtona sa 2-1 u gostima. Golom Periša, Maldon je vodio na poluvremenu. U nastavku susreta novi šok za domaće. Golom Sljua, gosti dolaze do 2-0. Domai su do kraja susreta smanjili vodstvo Maldona preko Dejtona, ali to je bilo sve.