Drugi poraz Loznice

Rukometaši Loznice poraženi su u Obrenovcu od ekipe Radničkog sa 22:38, u drugom kolu prvenstva Prve lige Centar.

Iskusnija domaća ekipa vodila je od prvog minuta i rutinskom igrom povećavala prednost do završnice meča.

Podmlađeni loznički sastav održavao je minimalni zaostatak prvih desetak minuta, ali je u nastavku posustao.

Na odmor se otišlo sa sedam gola prednosti za Radnički (17:10), da bi u drugom poluvremenu domaći igrači dodatno podigli nivo igre i došli do uverljive pobede.

Najefikasniji u Loznici bio je Uroš Jakovljević sa četiri pogotka. Po tri gola postigli su: Vuk Radulović, Uroš Stević i Miodrag Lakić.

U pobedničkoj ekipi Zoran Basara i Nikola Duracović postigli su po pet golova. Po četiri pogotka postigli su: Milutin Bojić, Milovan Martinović, Uroš Knežević i Nikola Timotijević.

Mladi prvotimac Loznice Matej Lakićević koji je izostao sa ovog meča, proteklog vikenda učestvovao je na Međunarodnom turniru za mlade - Trofej grada Kraljeva, gde je sa selekcijom Srbije uzrasta do 16 godina osvojio zlatnu medalju.

Nakon ispadanja iz Super B lige, Loznica je u novo prvenstvo Prvoj lige Centar, ušla sa znatno podmađenim sastavom u kojoj su čak sedmorica igrača rođenih 2003. i 2004. godine.

U narednom kolu Loznica je slobodna, a u četvrtom kolu dočekuje ekipu Novi Beograd.

Radnički - Loznica 38:22(17:10)

Dvorana: Obrenovac. Gledalaca: 150. Sudije: Goran Mikić, Miroslav Lalović (Beograd).

Sedmerci:  Radnički 4(3), Loznica 2(1). Isključenja: Radnički 10, Loznica 10.

Radnički: Bojić M. 3, Veličković A. 2, Miličević M, Basara Z. 5 (3), Sokolov L. 1, Duracović N. 5, Petrašević S. 2, Martinović M. 4, Toković P.1, Ćirković M. 2, Broćić N. 1, Grujić V., Knežević U. 4, Timotijević N. 4, Drobnjak M. 3 i Minić N

Loznica: Gajić K., Radulović V. 3, Gajić V. 1, Bajić D., Lakić M. 1, Grubačić V., Stević U. 3, Lakić M.3, Jakovljević U. 4 (1), Mijić V. 2, Vukosavljević M., Ristić L., Mićanović R. 1, Medić B. 2, Vučetić L. 1 i Marković L. 1

Semafor: 5:4 (8), 10:8(17), 17:10 (30), 23:12(39), 31:19 (50), 38:22 (60).