Kovačević doneo radost "Crvenim đavolima"

Pogotkom Stevana Kovačevića iz jedanaesterca, fudbaleri Radničkog 1923 došli su do jako važne pobede u susretu sa ekipom Budućnosti iz Dobanovaca – 1:0 (1:0). Kragujevčani su zasluženo došli do bodova, bili su bolji rival svih 90 minuta, a da je bilo malo više koncentracije u završnici napada, trijumf je mogao da bude i ubedljiviji.

Trener Vojvodić se odlučio da Dobanovčanima suprotstavi vrlo ofanzivan sastav, pa su tako od prvog minuta šansu dobili mladi Đorđe Maksimović i brzonogi Nebojša Ivančević. Ispostavilo se to kao dobra odluka šefa struke kragujevačkog prvoligaša, budući da je sa ovom dvojicom momaka igra Radničkog dobila na energičnosti i brzini.

Već u 6. minutu videli smo prvi dobar napad “crvenih”. Varjačić je centrirao sa desne strane, a Nikodijević šutirao glavom pored gola.

U 20. minutu Ćirović je propustio idealnu šansu da domaći tim dovede u vođstvo, pošto je sa nekih osam metara prebacio gol.

Ipak, dva minuta kasnije Nebojša Ivančević je oboren u kaznenom prostoru Dobanovčana, pa je glavni sudija današnje utakmice Miloš Živanović pokazao na “belu tačku”. Siguran sa jedanaest metara bio je Stevan Kovačević, koji je poslao loptu u jednu, a golmana Budućnosti Stevana Jovanovića u drugu stranu.

Gosti su nakon primljenog gola zaigrali ofanzivnije, ali nisu uspevali da stvore neku iole ozbiljniju priliku pred golom Lazara Raičevića. Pokušao je Stojković u 40. minutu udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali nije bio precizan.

Na drugoj strani, Kragujevčani su u 43. minutu imali idealnu priliku da povećaju početnu prednost. Kovačević je ubacio loptu pred gol gostiju, ona je pala ispred Nikodijevića, koji je iz neposredne blizine pogodio okvir gola.

Tako su izabranici Darka Vojvodića na odmor otišli sa minimalnom, ali vrednom zalihom od jednog gola, koja im je omogućila da u drugih 45 minuta uđu znatno rasterećenije.

Novu izglednu šansu Kragujevčani su propustili u 49. minutu, kada Ivančević nije iskoristio grešku mladog golmana Budućnosti Jovanovića.

Posle kornera u 70. minutu, Filipović je imao priliku da svoju dobru partiju kruniše golom, ali je šutirao pravo u gostujućeg čuvara mreže. Tri minuta kasnije Todorović je proigrao Nikodijevića, koji je šutirao u padu, ali je Jovanović pročitao njegovu nameru.

U poslednjih petnaestak minuta utakmice nije bilo izrazitih prilika za gol, ako izuzmemo pokušaj Stojkovića iz slobodnog udarca u 75. minutu i šut Nikodijevića sa 18 metara u samoj završnici susreta.

Ostalo je na kraju 1:0 za “crvene”, koji su tako posle tri “sušna” kola ponovo obradovali svoje navijače pobedom.

RADNIČKI 1923 – BUDUĆNOST (DOBANOVCI) 1:0 (1:0)

KRAGUJEVAC
Stadion:
 “Čika Dača”
Sudija: Miloš Živanović (Beograd)
Pomoćnici: Novak Novaković, Ivan Cvetković (takođe iz Beograda)
Strelac: Kovačević u 23. minutu iz jedanaesterca
Žuti kartoni: A. Popović, Ćirović (Radnički 1923), Stojković, Emerun, Oreščanin, Simić (Budućnost)

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, A. Popović, Petrović, Filipović, Vidović, Ćirović (od 78. Ilić), Kovačević, Maksimović (od 88. Aleksijević), Ivančević (od 56. Todorović), Nikodijević.

BUDUĆNOST: S. Jovanović, Lučić, Lalić, Oreščanin, Đorđević, Živanović (od 52. Simić), Stojković, Perić (od 58. Denković), Avram (od 65. Vukić), Emerun, Dobrijević.

Nakon ovog trijumfa Radnički je došao do kote od 15 osvojenih bodova i mesta u sredini tabele.

Kragujevčane naredne sedmice očekuju dve teške utakmice. Naime, “crveni” u sredu odlaze na noge trenutnom lideru na tabeli, ekipi beogradskog Grafičara, a potom će u nedelju ugostiti sve bolji Novi Pazar.