"Prvenac" Bečejaca

Stefan Korać je postigao tri gola u Sopotu

Pobedonosni het-trik Novobečejaca i "prvenac" Bečejaca! To je epilog minulog trećeg kola Druge futsal lige Srbije. Novobečejska Tisa je kod kuće bila uspešnija od zrenjaninskog SAS-a rezultatom 4:3 (1:2), a Bečej 2003 je prijatno iznenadio u Sopotu savladavši istoimenu ekipu rezultatom 7:3(2:2).

Banatski derbi je u petak otvorio treće kolo drugoligaškog karavana. Imajući u vidu rezultate prva dva kola, domaćin je bio apsolutni favorit. Međutim, na terenu se to nije videlo. Gosti su prvi deo završili rezultatom 2:1 u svoju korist. U nastavku su Novobečejci uspeli da anuliraju vođstvo Zrenjaninaca iz prvog poluvremena, i da u 33. minutu golom Tomića povedu sa 3:2. Ali, dva minuta pre kraja gosti su izjednačili. I kad su svi mislili da neće biti pobednika u banatskom derbiju, 23 sekunde pre zvuka sirene Letić je zatresao mrežu za konačnih 4:3.

Trener Novobečejaca Ivan Blažin ukazao je šansu sledećem sastavu: ĆURČIĆ, ČIČIĆ, LETIĆ (1), GUBERINIĆ (1), CELIN (1), Vasković, Tomčić, Stanojev, Tomić (1), Maksimović, Josimović, Stojanov, Zokić.

Posle dva uzastopna poraza u novoj sezoni Bečejaca i dve pobede Sopoćana, znalo se ko je bio favorit u međusobnom okršaju. Ali, po ko zna koji put se potvrdilo da favoriti ne pobeđuju uvek.

- Odmah da naglasim da smo zasluženo pobedili u Sopotu, rekao nam je golman Sava Vadaski. U prvom poluvremenu se vodila izjednačena borba, a kad smo u nastavku poveli sa 4:3 nismo se zaustavili i na kraju je na semaforu bilo 7:3 za nas. Stefan Korać je postigao tri, Bojan Ćulum dva i po jedan gol dali su Srđan Golub i Zoran Arđelan. Sada je vrlo bitno da povežemo pobede. Rival je RB iz Valjeva, koji je u minulom kolu savladao Konjarnik u Beogradu, što znači da nas čeka nimalo lak zadatak.

Trener Bečejaca Igor Šošo nije mogao da računa na iskusnog Dražena Arvaia zbog bolesti i Đorđa Ilčešina zbog povrede, pa je ukazao priliku sledećem sastavu: VADASKI, DRAŽIĆ, STANIĆ, KORAĆ, GOLUB, Ćulum, Kobiljski, Arđelan, Vorgučin, Lazetić, Mandadžić, Novakov.

Bečejci će protiv Valjevaca igrati u ponedeljak od 18 sati, a Novobečejci su svoje naredne dve utakmice odložili, jer imaju igrače u reprezentaciji Srbije koja učestvuje na Svetskom šampionatu u malom fudbalu na travi, koji se održava u Australiji.

Sopot 3 : 7 Bečej
Smederevo 4 : 5 Banjica
Metalac Kolorado 4 : 3 Ivanjica
Zufo 11 : 5 Radnički 2010
Tisa 4 : 3 SAS
Konjarnik 1 : 4 RB