Gavrić het trikom rastužio Vranjance

Derbi dva vodeća kluba Prve lige Srbije zasluženo je pripao Grafičaru. Utakmica sa puno lepih akcija, golova, a kapiten domaćih Gavrić het trikom je bio odlučujući tas na vagi.
Prvih pola sata je proteklo u taktičkom nadmudrivanju, igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca. Prvu lepu akciju smo videli u 19. minutu Konatar je proigrao Maronga, a ovaj šutirao sa 6-7 metara, Popović brani nogom. U 28. minutu vratar domaćih pravi veliki kiks kada je promašio loptu, a zatim oborio kapitena gostiju Stevanovića u svom kaznenom prostoru i pored skrivljenog jedanaesterca dobio i žuti karton. Siguran egzekutor sa bele tačke je bio Stevanović za vođstvo Dinama od 1:0.
Grafičar uzvraća 5 minuta kasnije. Kukuličić je lepo prodro po desnoj strani i uposlio Gavrića za izjednačenje rezultata. Samo 2 minuta kasnije Gavrić posle solo prodora dovodi svoj tim u vođstvo i preokreće rezultat. Tek što su krenuli sa centra Vranjanci su mogli da izjednače. Mitić se kroz sredinu probio kao šilo, ali je njegov šut sa petnaestak metara bio slab i pravo u vratara. Poslednju priliku za izmenu rezultata u prvom poluvremenu je imao domaćin u 41. minutu. Santrač je iz kornera sjajno pronašao Erakovića koji šutira glavom sa 7-8 metara, a vratar interveniše nogom i otklanja opasnost.
Samo što je počeo nastavak Vidić snažno šutira u ugao, ponovo se istakao gostujući vratar Popović. Vranjanci uzvraćaju u 55. minutu kada su dupli pas odigrali Nikola Popović i Mitić, a ovaj potonji sa par metara loptu poslao pored gola. Gosti nastavljaju sa napadima ne bi li izjednačili, a brzi igrači domaćih to koriste za kontranapade. Iz jednog takvog umalo nisu dali treći gol kada je Gavrić povukao loptu sa centra i stigavši nadomak gola šutirao, vratar brani i odbija u korner. Posle izvedenog kornera najviši u skoku je bio Stojić i loptu za par santimetara šalje pored stative.
A onda najlepši trenutak na utakmici u 65. minutu kada Jug Stanojev sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane, šalje teledirigovani projektil u suprotne rašlje. Erupcija oduševljenja na prepunim tribinama iza juga Marakane. Gosti se ne predaju i posle lepe akcije Stevanovića u 68. minutu, sam ispred gola Grafičara se našao Radočaj, predriblao Savića goji ga ruši, pravi još jedan penal i uz to dobija drugi žuti karton i isključenje. Siguran izvođač je ponovo, kao i u prvom poluvremenu, bio kapiten Dinama, Stevanović.
Dinamo sa igračem više kreće na sve ili ništa ne bi li izjednačio, a u tome ih je sprečio danas izvanredni kapiten domaćih Gavrić svojim trećim golom u 73. minutu. Iz slobodnog udarca sa 22 metra je poslao precizan udarac, vratar gostiju se nije ni pomerio. Neki minut kasnije Gavrić u kontri izlazi sam pred gol Dinama, lepo šutira, Popović je odbija do Vidića koji ne ometan sa desetak metara loptu šalje pored gola.
Dinamo nastavlja sa napadima i do kraja utakmice stvara još jednu priliku u 89. minutu, Antić iskosa sa desetak metara šutira preko prečke. Tačku na ovu utakmicu je u prvom minutu nadoknade mogao staviti Stanojev begom sa centra, ali kada je došao do ivice kaznenog prostora kao da je izgubio snagu, tukao je slabo, te je Stefan Popović lako ukrotio njegov šut.
Oko 1500 gledalaca mogu biti zadovoljni kako igrom obe ekipe, tako i pobedom Grafičara koja ih ostavlja na vrhu tabele. Sudijska trojka na čelu sa Nemanjom Gajdobranskim je vrlo dobro i autoritativno obavila svoj deo posla.

GRAFIČAR - DINAMO 4:2 (2:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 1500. GL.SUDIJA: Gajdobranski Nemanja. POM.SUDIJE: Vladić Aleksandar i Lovre Ilija. STRELCI: Gavrić 33, 35. i 73.min i Stanojev 65.min (Grafičar), Stevanović 28. i 70.min (oba k.u.) (Dinamo). ŽUTI KARTONI: Gavrić (Grafičar), Onimisi, N.Popović i Stamenković (Dinamo). CRVENI KARTON: Savić Strahinja (drugi žuti) 68.min (Grafičar).
GRAFIČAR: Savić, Konatar, Stojić, Marjanović, Santrač (Stanojević), Vidić, Gavrić, Marong (Fićović), Eraković, Kukuličić (Stanojev), Mladenović.
DINAMO: S.Popović, Onimisi, Veškovac (Radočaj), Stevanović, Jovanović, Dolovac, Tumbas (Stamenković), Mitić (Antić), N.Popović, Simović, Jaćimović.