Bečejci pobedom uplovili u mirnije vode

Osmesi dvojice trenera Slobodana Mitrovića i Dalibora Novčića nemaju istu važnost

Vraćen je osmeh na licima svih u bečejskom srpskoligašu. Razumljivo. Prekinut je serijal poraza dug mesec dana u kojem su izgubili tri utakmice za bodove i propustili priliku da se iz pretkola nađu u završnicu kupa FSS. Ali, bilo i prošlo. Važno je da se pobedila Kozara iz Banatskog Velikog Sela i to ubedljivim rezultatom 3:0 (2:0), što će biti dodatni stimulans za naredna dva gostovanja u Pančevu Dinamu 1945 iOmladincu u Novim Banovcima.

Igrali smo pod velikim pritiskom utakmicu protiv Kozare, jer je bila „biti ili ne biti“. Da nismo pobedili, pretila nam je opasnost da upadnemo u opasnu zonu. Ovaku, uplovili smo u mirnije vode, jasan je bio na pres konferenciji posle utakmice trener Bečejaca Dalibor Novčić. Stalno naglašavamo da imamo potpuno nov, vrlo mlad, sastav i potrebnoje strpljenje da sve kockice željenog mozaika budu na svom mestu. Zadovoljni smo načinom na koji smo došli do pobede. Od prvog minuta pokazana je veće želja za pobedom od rivala, atakovalo se ka golu protivnika i rezultat nije izostao. Velika količina trčanja u prvom delu ostavila je traga u nastavku, te je opao ritam, a kad smo postigli i treći gol mirno smo priveli utakmicu kraju. Sada ćemo rasterećenije ući u naredna dva gostovanja, a onda se i bolje igra. Ništa nećemo menjati.U svaku utakmicu ulazimo sa željom da ofanzivnom igrom dođemo do pobede, a mnogo toga zavisi i od rivala na terenu. Ako ponovimo izdanje iz prvog poluvremena sa Velikoselcima, možemo se nadati povoljnom rezultatu.

Velikoselci jesu novajlije, ali se, objektivno, očekvalo više kraj Tise. Pobeda na startu u Rumi je ostala usamljena.

- Slabo smo otvorili utakmicu sa Bečejcima, koji su igrali agresivnije, stalno vršili pritisak na našu zadnju liniju i to je diktiralo rezultat. Imali smo stativu kod rezultata 1:0, a posle toga smo još više pali. Moramo da izvučemo određene pouke iz ovog okršaja, kako bismo izašli iz rezultatske krize, priznaje trener Velikoelaca Slobodan Mitrović i dodaje. Iskreno govoreći, imali smo, po nama, težak raspored u prvh šest kola. Okrećemo se sledećem rivalu Vojvodini iz Perleza. Dobro se znamo. Verujem da će ta utakmica biti prekretnica za nas. Pobedom bismo uhvatili korak sa ekipama koje teže sredini tabele.

Ispostavilo se da kad Miloš Zličić postigne gol, a on je zna samo jedan da da, Bečejci pobeđuju. Sa po dva het-trika je otvorio sezonu, onda je naišao tronedeljni post, a nova dva gola omogućila su mu da ponovo zasedne ne lidersku poziciji golgetera vojvodjanskih srpskoligaša sa osam golova. Dobro je da se i Ilija Erdeljan probudio. Pored efektnog gola glavom, još nekoliko puta je ozbiljno pripretio. Još samo da i Žarko Kobiljski podesi nišanske sprave, da se oporavi Petar Ilić, onda će i vezni red imati veći dijapazon rešenja u završnom pasu, a to se u modernom fudbalu traži.

Bratstvo 1946 0 : 1 Omladinac
Železničar 4 : 0 Kozara
1. Maj Ruma 1 : 0 Dinamo 1945
Radnički (Zr) 0 : 1 Bečej 1918
Borac 0 : 0 Vojvodina 1928
Radnički 1912 2 : 0 OFK Vršac
Radnički (SM) 0 : 0 Dunav
Bačka 1901 1 : 1 Hajduk 1912