Istorijska pobeda omladinaca Zvezde

Omladinci  Crvene zvezde su, uprkos tome što su na poluvremenu imali gol zaostatka, uspeli da u potpunosti preokrenu rezultat i dođu do trijumfa protiv Olimpijakosa (2:1). Ovo je četvrti bod za izabranike Slavoljuba Đorđevića, nakon odigrana dva kola Omladinske Lige šampiona i prvi trijumf u istoriji našeg kluba u najelitnijem takmičenju za fudbalere do 18 godina.

Crveno-beli juniori su, kao i u utakmici protiv Bajerna, ušli u meč sa dosta mlađim sastavom u odnosu na protivnika. Tim omladinaca Olimpijakosa je sastavljen većinom od fudbalera rođenih 2000. i 2001. godine, dok su u našem timu svi igrači, sem Milikića, Novakovića i Burmaza, rođeni 2002. godine.

Silovito su započeli utakmicu izabranici Slavoljuba Đorđevića, već na samom startu zapretio je Lukić posle udarca iz ugla, a uzvratili su i gosti na drugoj strani kada je Neofitidis pogodio stativu u 7. minutu susreta. Sjajna kontra crveno-belih u 15. minutu, prošao je Pantović po desnoj strani, odigrao pas u prostor za Burmaza, ali interveniše odbrana gostiju. Primetno je da prekidi našeg tima, i uopšteno centaršutevi, zadaju dosta muke defanzivnoj liniji Olimpijakosa, ovoga puta je Burmaz bio u prilici, ali je pokušaj glavom iz 18. minuta uspeo da zaustavi Colakis.

Gosti su došli do prednosti u 28. minutu, kada se Liacos sa desne strane uvukao u sredinu i uputio udarac koji od stative gola završava iza leđa Katića. Omladinci Crvene zvezde su nastavili da prete posle prekida, centrirao je Novaković u 33. minutu, a glavom pokušao Blagojević, međutim lopta odlazi preko prečke. Nastojali su beogradski crveno-beli da dođu do poravnanja, ali je rezultat u prvih 45 minuta završen u korist gostiju.

Ipak, do izjednačenje je došlo već na startu drugog poluvremena. Igrao se 46. minut kada je Pantović prihvatio pas Babića na šesnaest metara i bez oklevanja proigrao Mitrovića koji se sjajno ubacio po desnoj strani i rutinski savladao Colakisa. Deset minuta kasnije, kombinovali su Blagojević i Novaković, ali je udarac naše „osmice“ završio u rukama golmana gostujućeg tima. Opasan napad za Beograđane u 59. minutu kada se Burmaz sjajno zagradio u kaznenom prostoru gostiju, ali uspeli su defanzivci Olimpijakosa da pravovremenom intervencijom zaustave napad naših omladinaca.

Colakisa je na muke stavio i Blagojević u 64. minutu kada je uputio udarac sa leve strane koji je golman grčkog tima, uz dosta problema, uspeo da zaustavi. Ulaskom Dedijera u 73. minutu, Babić se pomerio na poziciju špica, tako da je naš tim zaigrao u formaciji 4-4-2. Fenomenalan pokušaj Babića u 77. minutu, sjajno je prihvatio loptu i sa ivice kaznenog prostora uputio udarac koji završava tik iznad prečke. Potpuni preokret u 82. minutu. Blagojević je sjajno uposlio Pantovića koji se našao oči u oči sa Colakisom, predriblao ga i poslao loptu u mrežu za vođstvo našeg tima. Sjajnu igru su pružili naši biseri koje sa klupe predvodi Slavoljub Đorđević i ostvarili istorijsku pobedu u utakmici protiv Olimpijakosa.

Crvena zvezda – Olimpijakos 2:1 (0:1)
Stadion: FK Voždovac. Sudija: Ondrej Pehanec (Češka Republika). Strelci: Mitrović u 46. i Pantović u 78. minutu za Crvenu zvezdu, a Liacos u 28. minutu za Olimpijakos. Žuti kartoni: Matić, Lukić (Crvena zvezda), Surlis, Belić (Olimpijakos).

Crvena zvezda: Katić, Mitrović, Blagojević, Matić, Lukić, Milikić, Pantović, Novaković (od 90. Miletić), Burmaz (od 87. Ilić), Piplica (od 73. Dedijer), Babić. Rezerve: Ćopić, Pisar, Ilić, Miletić, Pešović, Dedijer, Lazetić.
Olimpijakos: Colakis, Entomanis (od 85. Sapuncis), Kocaminidis, Bulari, Martinis, Belić (od 66. Aslanidis), Neofitidis, Liacos (od 85. Sirmis), Kacavakis (od 66. Arsenidis), Nikolis, Surlis. Rezerve: Stumaras, Keramidis, Cavos, Aslanidis, Arsenidis, Sapuncis, Sirmis.

OFK Beograd : Partizan
Trajal : Crvena zvezda
Internacional : Spartak ŽK