Golman sa "stotinu ruku"

Aleksandar Vukosavljević, golman Poleta iz Grabovca - foto:Milan Ašković

Utakmica petog kola Prve obrenovačke lige, odigrana između domaćeg Partizana iz Draževca i Poleta iz Grabovca, pripala je zasluženo gostujućem sastavu, rezultatom 3:1. Prvo poluvreme je bilo ključno za ishod ovog duela, nabijenog emocijama, velikom borbenošću i šansama na obe strane. Upravao je meč starih rivala iznedrio junaka utakmice u liku iskusnog golmana Aleksandra Vukosavljevića. Visok, elegantan, skočan, racionalan u sagledavanju i proceni situacije, bio je suverni gospodar u svom šesnaestercu. Uzalud su se napadači crno-belih hvatali za glavu, neverujući očima da je lopta na čudan način ponovo bila plen sjajnog vratara.

Ne kaže se uzalud da je dobar golman pola tima, i upravo su odbranama Vuko, ako to obično u fudbalu biva, ko ne iskoristi šanse, biva surovo kažnjen. Pogotkom Đurića u prvom i Jevtića i Lazarevića u drugom poluvremenu stavljena je tačka na ovaj buran i pun naboja susret. Pokušao je partizan u nastavku izmenama da preokrene situaciju na terenu, ali je umor učinio svoje i do kraja su uspeli preko Petrovića da postignu počasni gol. Polet posle petog kola nalazi se na deobi od 1-3 mesta sa maksimalnim učinkom. Partizan je trenutno sedmi sa šest osvojenih bodova.

Golman Aleksandar Vukosavljević je dobro poznato ime među ljubiteljima fudbala u Obrenovcu. Počeo je sa 10 godina kod trenera Bore Dragačevca, nastavio je da ga obučava gomanskim tajnama Dragiša Savić. U sezoni 2005/06 čuvao je mrežu Radničkog u Srpskoj ligi, i zatim se niže čitav spektar obrenovačkih klubova, izuzev zonaša iz Ostružnice, gde je nastupao posle Radničkog. Branio je za sve klubove koji su imali status člana beogradskih liga: Zabrežje, Prva Iskra, Strelac, Borac(Ušće), gde se najduže zadržao(pet sezona). Poslednje dve i po godine je član opštinskog ligaša Poleta iz Grabovca. Nadaju se da mogu sa Vukosavljevićem na golu osvojiti naslov u Obrenovačkoj ligi i plasirati se u Prvu beogradsku ligu. Golman je sa najviše nastupa za reprezentaciju opštinske lige., i u 35 godini ga bije glas da je bez premca u ligi.

Sudeći po njegovim predispozicijama,  refleksu, skočnosti i mirnoći na golu, stručnjaci su svojevremeno Vukosavljeviću predviđali blistavu karijeru. Što bi rekli: ’’kockice se nisu poklopile’’i povrede su uticale da ne dostigne fudbalski olimp.

Jedinstvo 0 : 0 Trstenica
Krtinska 4 : 1 Rvati
Skela 1 : 1 Belo Polje
Polet 4 : 1 Sloga
Partizan 2 : 0 Proleter
Pobednik 0 : 0 Ljubinić