Nema Mesija, tu je Fati

Barselona je zabilježila novu pobjedu, ovog puta je stradala Valensija sa ubjedljivih 5:2.

Već u trećem minutu su Katalonci vodili sa 1:0, šesnaestogodišnji Fati postiže svoj drugi gol u dresu Barselone ove sezone. Samo četiri minuta Fati vraća asitenciju De Jongu koji je lako savladao sunarodnika Silesena na golu Valensije.

Gosti su ipak uspjeli da se konsoliduju poslije burnog početka. Kevin Gameiro završava uspješno dugu akciju "slijepih miševa".

Sedam minuta po povratku sa pauze Barselona ponovo vodi sa dva gola prednosti. Grizman šutira, Silesen nekako brani, ali se lopta srećno odbija do Pikea koji nije mogao da promaši.

Deset minuta kasnije u strijelce se upisuje i rezervista Luis Suarez. Devetka Barselone se upisuje u strijelce još jednom i tako baca 'petardu' u 82. minutu i postavlja 5:1 za Katalonce.

Konačnih 5:2 i gol utjehe Valensije za ovo poluvrijeme postiže Maksi Gomez na samom kraju meča.