Šumadija 1903 startovala pobedom na Bubnju

Mladi fudbaleri Šumadije 1903 (tamni dresovi) osvojili važne bodove u duelu sa ekipom iz Zvečana

Podmlađeni tim Šumadije 1903 sa čak šest „bonus“ igrača u sastavu, uspešno je danas startovao u Šumadijsko-raškoj zoni, savladavši na Bubnju ekipu Zvečana sa 2:0 (1:0). Oba pogotka za domaćina postigao je Miloš Đorđević, povratnik iz redova Radničkog 1923Budućnost iz Resnika je na premijeri pretrpela poraaz na gostovanju Gružidok Vodojaža i Korićani svoje utakmice igraju sutra.

Na otvaranju fudbalske sezone na Bubnju izabranici trenera Željka Vasića su u dinamičnoj utakmici sa iskusnijom, ali i fizički slabijom ekipom Zvečana, stvorili veći broj šansi, od kojih su iskoristili samo dve, dovoljno za dobar utisak i trijumf na premijeri.

Od početka utakmice mladi Šumadinci krenuli su napadački u želji da što pre postignu gol. Već u šestom minutu napadač Miloš Đorđevićimao je šansu da se upiše u strelece, ali nabačenu loptu sa desne strane poslao je pravo u ruke golmana gostiju Andrije Andrića.

Nekoliko minuta kasnije iskusni Ljubo Nenadić je uputio loptu pred gol gostiju, koju Stefan Riznić nije stigao da ubaci mrežu, da bi potom Đorđević sa ivice peterca loptu poslao preko prečke.

Fudbaleri Zvečana su se čvrsto branili i prvi ozbiljniji udarac na gol zonaša sa Bubnja uputili su tek u 28. minutu. Filip Stanojkov je sa oko trideset metara šutirao pod prečku, ali je golman Šumadije Radosavljević loptu prebacio preko prečke u korner.

Četiri minuta kasnije, na drugoj strani šansu za vođstvo domaćina propustio je Nenadić, koji je u petercu gostiju isuviše oklevao sa udarcem, što je odbrana gostiju iskoristila da izbaci loptu u polje.

Ipak, u finišu prvog poluvremena Šumadija 1903 svoju nadmoćniju igru krunisala je pogotkom. U 41. minutu sa leve strane šutirao je Arsenije Kočanović, a lopta je prošla kroz „šumu“ igrača i došla do Đorđevića, koji je bio najsnalažljiviji pred golom gostiju i skrenuo je u mrežu za 1:0.

Posle odmora, samo što je lopta krenula sa centra, Šumadija1903 je mogla da duplira prednost. Nenadić je centrirao sa leve strane, a na prvoj stativi našao se Đorđević i glavom loptu poslao pored same stative.

U 53. minutu gosti su pripretili da izjednače preko Filipa Stanojkova, koji je uputio jak udarac izvan 16 metara, ali je golman Radosavljević bio siguran.

Igrači domaćina brzim akcijama prenosili su loptu na protivničku polovinu, ali se odbrana Zvečana grčevito branila. Međutim, u 64. minutu, prilikom iznošenja lopte iz svog kaznenog prostora, gostujući defanzivci su se zbunili, što je iskoristio agilni Đorđević i po drugi put na utakmici savladao golmana Andrića.

Ovaj pogodak kao da je probudio goste, koji se nisu predavali i krenuli su u napad. Samo minut kasnije oni su propusili priliku za gol, jer je Vladimir Đokić loptu mlako poslao u ruke domaćeg golmana.

U finišu utakmice povređen je rezervista Šumadije 1903 Mitar Milojević, kome je stradao skočni zglob. On je morao je da napusti teren, tako da je domaća ekipa završila susret sa igračem manje, budući da su pre toga izvršene sve tri zamene, ali to nije uticalo na promenu rezultata.

Trener Željko Vasić imao je razloga za radost posle današnje pobede, kako rezultatom, tako i lepršavom igrom njegovih izabranika.

– Bila je ovo teška utakmica za naš tim, jer je iskusnija ekipa Zvečana odigrala tvrdo. Mi nismo iskoristili neke šanse na početku utakmice, ali smo uspeli da postignemo dva gola i zasluženo pobedimo. Nadam se da ćemo iz utakmice u utakmicu igrati sve bolje, pa ćemo videti dokle možemo sa ovim mladim timom – kratko je ocenio trener Šumadije Vasić posle prvih osvojenih bodova na Bubnju u novoj sezoni.

ŠUMADIJA 1903 – ZVEČAN 2:0 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 100.
Sudija: Filip Živković (Kraljevo).
Pomoćnici: Ivan Nešović, Lazar Vukmirović (takođe iz Kraljeva).
Strelac: Đorđević u 41. i 64. minutu.
Žuti kartoni: Milojević (Šumadija 1903), Rakić, Denović (Zvečan).

ŠUMADIJA 1903: Radosavljević, Stefanović, Rejman, Vranić (od 71. Milojević), Živanović, Kočanović, Riznić (od 55. Matović), Šapić, Savić, Đorđević (od 75 .Božović), Nenadić.

ZVEČAN: Andrić, Rakić, Jevtić, Perović, Denović, Simić, Božović (od 61. Miletić), Galjak, Stanojkov, Fićović (od 46. Joksimović), Đokić (od 79. Sofronijević).

U narednom kolu ekipa Šumadije gostuje u Raški, gde će se sastati sa ekipom Baneta.

Danas su odigrane još dve utamice prvog kola Šumadijsko-raške zone. Gruža je u šumadijskom derbiju pobedila novajliju u ligi, ekipu Budućnosti iz Resnika, sa 4:1, a Goč je u Vrnjačkoj Banji odigrao 1:1 sa Poletom iz Ratine.

Sutra u 17 časova ekipa Korićana dočekuje Radnik iz Ušća kod Kraljeva, a u isto vreme Vodojaža se u Grošnici sastaje sa Rasom iz Novog Pazara. U Toponici gostuje Omladinac iz Novog Sela, Novi Pazar 1926 je domaćin Realu iz Podunavaca, a Apolon 2018 iz Kovača dočekuje Bana iz Raške.

Polet : Apolon 2018
Gruža : Šumadija 1903
Korićani : Zvečan
Šumadija : Bane 1931
Novi Pazar 1928 : Budućnost
Vodojaža : Radnik
Goč : Omladinac