Golubovi na meniju Zvezdinih omladinaca

U utakmici drugog kola Omladinske lige Srbije, danas su omladinci Zvezde dočekali vršnjake iz Subotice i posle lepe i kvalitetne igre po nesnosnoj vrućini pobedili zasluženo rezultatom 3:0.

Posle početnog ispitivanja snaga Zvezda je preuzela inicijativu, a svoju prvu šansu je u 22. minutu propustio da realizuje Burmaz kada je udarcem glave, loptu sa desetak metara poslao pored gola. Nedugo zatim je Piplica posle divne kombinacije sa Novakovićem šutirao sa petnaestak metara pravo u vratara.

Zvezda sve više napada i u 33. minutu posle solo prodora, kada je predriblao par igrača, Radulovićev šut zaustavlja danas vrlo dobri Dokić. Samo minut kasnije vratar gostiju je bio nemoćan posle rezantnog udarca Piplice sa ivice kaznenog prostora za vođstvo Zvezde od 1:0. Ataci domaćih ka golu Subotičana ne prestaju pa su do kraja poluvremena izgledne šanse propustili da realizuju Piplica i Milikić.

U prvom napadu u prvom minutu nastavka, Burmaz je srušen u protivničkom kaznenom prostoru i sudija utakmice Milenković je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Siguran izvođač je bio kapiten Novaković poslavši vratara u jednu, a loptu u drugu stranu gola.

Posle tog pogotka tempo igre je splasnuo, a i temperatura koja je bila debelo preko tridesetog podeoka je dosta uticala na igrače. Prvu i jedinu priliku na utakmici za goste je propustio Božović u 58. minutu šutirajući glavom sa nekoliko metara, ali je vratar domaćih Katić bravurozno intervenisao i spasao svoju gol.

Posle malog zatišja Odada u 76. minutu loptu glavom šalje pored same stative, a neki minut kasnije je Burmaz idealno uposlio rezervistu Dedijera koji neometan sa 6-7 metara loptu šalje nebu pod oblake.

Tačku na i stavlja najbolji igrač današnje utakmice Borisav Burmaz u 83. minutu, kada posle divnog duplog pasa Babića i Odade ostaje sam i lagano loptu šalje u mrežu za 3:0. To je bio i konačan rezultat ove lepe utakmice u kojoj su obe ekipe pokazale znanje i želju za uspehom, ali se ponovo mora napomenuti da su uslovi za igru bili veoma teški, zbog jakog sunca i visoke temperature i FSS bi trebao povesti računa o terminu odigravanja utakmica i zdravlju ove dece.

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK 3:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - iza južne tribine. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. STRELCI: Piplica 34.min, Novaković 47.min (k.u.) i Burmaz 83. min (Crvena Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Katić, Gačić, Radović (Blagojević), Odada, Lukić, Milikić, Pantović, Novaković (Matić), Piplica (Dedijer), Burmaz, Radulović (Babić).
SPARTAK: Dokić, Mažić, Vidović (Popović), Đurasović (Stojanović), Damjanović, Jančić, Lazić (Kaurin), Simić (Kilibarda), Molnar, Žiža, Božović (Pastva).

Partizan 2 : 1 Grafičar
Rad 2 : 1 Mladost (L)
Voždovac 2 : 0 Radnički (N)
Brodarac 4 : 3 Napredak
Internacional 0 : 2 Čukarički
Trajal 1 : 4 Vojvodina