Prijateljska utakmica

Sloboda - BSK

Sloboda – BSK

2:1 (1:0)

Zanimljiva utakmica, borbena i sa mnogo trčanja. Domaćin je poveo efektnim golom Mrkajića, posle proigravanja Kordolupa. Par minuta kasnije Rebić propušta idealnu priliku za poravnanje rezultata. Terensku inicijativu Sloboda je materijalizovala i u 55. minutu, kada je kaznenom prostoru BSK-a bio oboren Ragastovac: siguran izvođač najstrože kazne bio je iskusni Jerković. Sredinom drugog poluvremena, Kokir nije uspeo da realizuje penal za BSK, tačnije S. Ninić je bio „na visini zadatka“. Ipak, gosti iz Batajnice su u 86. minutu smanjili prednost Slobode, kada je Milenković dobro prihvatio jednu odbijenu loptu i poslao je u nebranjeni deo gola.

Sledeću, poslednju proveru pred početak prvenstva Vojvođanske lige – Jug, Sloboda ima u subotu, 10. avgusta, na svom terenu protiv OFK Brestača.

Donji Tovarnik – Igralište: Slobode. Gledalaca: 100. Sudija. Bojan Pavlović (Ogar). Strelci: 1:0 Mrkajić u 5, 2:0 Jerković u 55. iz penala, 2:1 Milenković u 86. minutu.

SLOBODA: Radosavljević, Bosiljkov, Dragojević, V. Ninić, Kuburović, Gaćeša, Ragastovac, Kordolup, Ristić, Pazarski, Mrkajić. Igrali su još: S. Ninić, Jerković, Mitrović, Ašćerić, M. Radošević i Zeljko.

BSK: Tatić, Čeprnja, Rebić, Branković, Bulat, Jelović, Panić, Helajzen, Krneta, Kokir, Filipović, Igrali su još: Suzić, Kalambura, Božović, Vučković, Stoisavljević i Milenković.