Mihajlović sa bele tačke do preokreta

Fudbaleri Radničkog savladali su Javor sa 2:1 u utakmici trećeg kola Superlige Srbije i ostvarili drugu pobedu u tekućem šampionatu.

Niški tim je na taj način upisao važan trijumf, a Ivanjičani su se publici na stadionu Čair predstavili u veoma dobrom izdanju.

Javor je poveo u 17. minutu. Krnić je centrirao sa desne strane, a sjajno je na drugoj stativi reagovao Sević i iz voleja pogodio suprotan ugao, za 0:1.

Deset minuta kasnije u kaznenom prostoru Javora Kolaković je oborio Mihajlovića, sudija Piper je pokazao na belu tačku, a siguran sa penala bio je Stefan Mihajlović, za 1:1.

U poslednjem minutu prvog dela Radnički je poveo sa 2:1, pošto je Mihajlović ponovo bio precizan sa 11 metara. Prethodno je Piščević igrao rukom u svom šesnaestercu , zbog čega je Piper dosudio jedanaesterac.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, iako su i jedni i drugi imali nekoliko sjajnih šansi. Javor je najbolju priliku propustio u 60. minutu, kada je Mrkaić izašao sam pred golmana Petrovića i šutirao očajno preko gola.

Domaćin je odlične prilike imao u finišu meča i to preko oporavljenog Haskića, koji je ušao u igru u 78. minutu. On je već u 79. minutu tukao glavom sa sedam metara, ali je golman Jevrić zaustavio njegov pokušaj, da bi u 93. minutu šutirao nogom sa pet metara, a ponovo je odličan bio čuvar mreže Ivanjičana.

Simo Krunić, Radnički -Čestitao bih mojim igračima na pobedi. Teško je igrati protiv brata. Vidim da je Javor napravio dobar tim, utakmica je bila otvorena, mogla je da pobedi i jedna i druga ekipa. Igrali su napadački i otvoreno, ja na tome mogu da im čestitam. Neko od nas dvojice je morao da izgubi, na našu sreću pobedili smo mi. Jako teška utakmica, igrali smo na mahove, treba nam još vremena da dostignemo nivo koji Radnički zaslužuje. Moramo da se što bolje pripremimo za naredni meč. Javor je došao iz druge lige, ali je jako teško bilo pobediti ih, tako će biti teško i protiv Voždovca. Moramo da radimo da bismo dostigli nivo koji Radnički zaslužuje.

Igor Bondžulić, Javor - Čestitam Radničkom na pobedi, Simi Kruniću, mom prijatelju i kolegi na pobedi. Bio je ovo jako emotivan meč. Kada se kaže da ne želiš da napraviš propust kada igraš protiv brata, ili oca... Danas mi je bilo teško, emotivno sam prihvatio utakmicu. Znao sam da će Krunić pročitati kako ćemo da igramo, čestitam Radničkom na pobedi, a što se mog tima tiče, mislim da možemo zajedničkim snagama da napravimo dobar rezultat. Čestitam igračima na zalaganju i borbenosti.

RADNIČKI – JAVOR 2:1 (2:1)