Vulverhempton osvojio PL Azija Trofej

Fudbaleri Vulverhemptona pobjednici su PL Azija Trofeja. Oni su savladali Mančester Siti u finalusa 3-2 nakon penala.

Siti je bolje otvorio meč. Pokušavali su Sterling i Laport ali je Rui Patrisijo sjajno branio. U 21. minuti, Traore ruši Sanea a Etkinson dosuđuje penal. Sterling je izveo penal i promašio je čitav gol. Siti je nastavio sa dominacijom u posjedu lopte ali kako je vrijeme prolazilo, Vulvsi su sve više prijetili. Najviše je opasan po Siti bio Traore ali je na poluvremenu bilo 0-0.

U drugom poluvremenu smo vidjeli ogroman broj izmjena. Ritam ionako nije bio pretjerano dobar a tim izmjenama je ritam meča totalno opao. Vulvsi su prijetili preko Žote i Neveša ali nije bilo promjene rezultata. Na kraju se otišlo do penala. Vulvsi su slavili sa 3-2 a junak je bio Patrisio koji je odbranio tri penala.

Vulvsima je ovo prvi trofej na PL Azija Trofeju.