Kairat izbacio Široki

Široki - Kairat /foto: bljesak.info

Zanimljivi u interesantnu utakmicu odigrali su Kairat i Široki brijeg u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Domaćin, ekipa Kairata je imala prednost iz prvog susreta od 2:1. Slavili su oni tada na Pecari, a i u revanšu su nakon 90 minuta slavili sa 2:1.

Prava uzbuđenja viđena su u samom finišu susreta. Gosti su golom Bagarića poveli sa 0:1.Pogodio je on sa bele tačke. Bilo je to u 90. minuti, da bi u produžetku Kairat iz dva napada postigao dva pogotka i sa dva trijumfa prošao u naredno kolo.

Kairat – Široki 2:1 (0:0)

Almati. Sudija: Denis Šurman ( Ukrajina). Strelci: Orazov 90.2, Kuat 90+3 (Kairat), Bagarić (11.m) 90 . (Široki brijeg). Žuti karton: Sujambajev, Kuat, Mikanović (Kairat). Bagarić, Kovačić (Široki)

Kairat: Pokatilov, Ahmetov, Sujumbaev, Kuat, Žukov, Islamkan, Seidahmet (od 72. Vrzinski), Esola (od 79.Epel), Abiken (od 46. Orazov), Dugalić, Mukanović.

Široki: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Franjić, Babić (od 57. Jurić), Jović (od 65. Jurilj), Marić (od 45. Stanić), Kovačić, Bagarić.