Krajinović u drugom kolu Umaga

Krajinović dobro započeo turnir

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Umagu. On je u prvom kolu poslije dosta muke savladao Japanca Taro Danijela sa 2:0, rezultatom (7:5, 7:6).

Japanac je bolje otvorio meč, prvi stigao do brejka, vodio sa 5:2, a na 5:3 servirao je za set. Krajinović je spasio jednu set loptu, a onda iskoristio tek četvrtu brejk šansu i vratio se u set. U 11. gemu je Krajnović još jednom oduzeo servis rivalu i dobio prvi set.

Odmah na startu drugog seta Krajinović je stigao do brejka, ali je Danijel uzvratio ribrejkom u narednom gemu. Somborcu su trebale četiri brejk lopte u petom gemu za novi brejk, a kada je poveo sa 4:2 činilo se da je trijumf blizu. Međutim, Taro Danijel poseduje upornost pravog borca na terenu. Vratio je izgubljeni brejk i uveo set u taj brejk. U njemu je vodio na početku, ali je Srbin od 3:4 uzeo naredna četiri poena i stigao do pobjede.

Naredni rival Filipa Krajinovića biće kvalifikant iz Mađarske Atila Balaž.