Totenhem, Tadić, suze

Ajaksov ofanzivac Dušan Tadić otkrio je da je plakao cijelu noć nakon ispadanja u polufinalu Lige prvaka od ekipe Totenhama

Holandski sastav je vodio 2:0 nakon poluvremena, a u ukupnom rezultatu je imao prednost od 3:0 nakon čega je Lukas Moura postigao tri gola uključujući i pobjednički gol u 96. minuti susreta nakon čega su se Pijevci plasirali u finale.

- Kada sam došao kući, slušao sam tužnu srbijansku muziku i sjedio na kauču. Onda sam otišao u krevet, te sam plakao gotovo sat vremena, rekao je Tadić i dodao:

- Kada sam vidio moju djecu sljedećeg jutra, to mi je mnogo pomoglo i podiglo me.

Tadić je u Ajaks stigao iz Saoutemptona, a ranije je još igrao za Tvente, Groningen, te novosadsku Vojvodinu. Za Ajaks je ove sezone odigrao 56 utakmica u svim takmičenjima, te je postigao 38 golova uz 24 asistencije.

Za reprezentaciju Srbije je ovaj 32-godišnji ofanzivac odigrao 62 utakmice i postigao 15 golova.