13.04.2019 FK Vojvodina

Vojvodina poražena od Proletera

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Proletera rezultatom 0:1 (0:0), u prvom kolu plej-ofa Super lige Srbije. Pred oko 500 gledalaca na „Karađorđu“, strelac jedinog gola na meču bio je Čović u 70. minutu.

Od samog početka utakmice, igralo se vrlo agresivno i otvoreno na obe strane, pošto su oba tima pokazivala želju da zatresu mrežu protivnika i prvi dođu u vođstvo. Međutim, na prvu priliku čekalo se sve do 42. minuta, a imali su je fudbaleri Vojvodine. Posle kornera za crveno-bele, lopta je pala u šesnaesterac Proletera, a do nje je došao Zukić i šutirao sa sedam-osam metara iskosa. Ipak, na putu ka mreži, lopta je pogodila nekog od fudbalera gostiju i završila van okvira gola.

U drugom poluvremenu, Voša je zaigrala još angažovanije, pa je novu sjajnu šansu imala u 58. minutu. Tada se Nešković na levoj strani driblingom sjajno oslobodio svog čuvara i centrirao, a Matić je uputio udarac glavom sa svega jedan-dva metra udaljenosti od gola, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže. Odmah u narednom minutu, dobar šut sa oko 20 metara je uputio Mitošević, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative.

Na drugoj strani, Proleter je praktično iz svog prvog opasnijeg napad došao do pogotka i to u 70. minutu utakmice. Na sredini terena, Bempah je oduzeo loptu Zlomisliću i dodao je do Čovića, koji je krenuo napred i potom šutirao sa oko 20 metara, poslavši loptu pod prečku gola Rockova.

Već u 75. minutu, Vojvodina je mogla da izjednači. Nakon kornera koji je izveo Milojević, udarac glavom je uputio Graovac, ali je golman Elesin odlično reagovao i sprečio pogodak. Ispostavilo se da je to ujedno bila i poslednja šansa crveno-belih da dođu do jednog boda u ovom meču, pošto u preostalih petnaestak minuta više nije bilo prilika za pogodak. Ostalo je 0:1, pa je Proleter tako zabeležio svoju prvu pobedu u takmičarskim mečevima protiv Vojvodine.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Graovac, Veselinović, Saničanin, Devetak – Mitošević, Zlomislić (od 71. Milojević) – Nešković, Đurić (od 78. Gojkov), Zukić (od 74. Gajić) – Matić.

Proleter: Elesin – Lambulić, Čović, Čolović (od 66. Novaković), Ćuković – Bempah, Tanasin, Stamenić (od 78. Pinro), Jablan – Vujaklija, Ilić (od 66. Jokić).

Crvena zvezda 3 : 0 Radnički (N)
Partizan 3 : 0 Čukarički
Mladost 2 : 1 Napredak
Vojvodina 0 : 1 Proleter