"Malene" overile i novu dvoranu

U poslednjem meču pred svojim navijačima ove sezone košarkašice Kraljeva su ugostile poslednjeplasirani Spartak iz Subotice. "Malene" su konačno dočekale da jedan meč odigraju u novoj dvorani, a to im nije smetalo da već u prvih deset minuta postave stvari na svoje mesto. Kapiten Tamnara Bajić i precizna Vasović, uz podršku ostatka tima su od četvrtog minuta i prvog vođstva 7-6 krenulo silovito i kraj ovog perioda dočekale sa vođstvom 27-18.

U drugoj četvrtini domaće su održavale prednost,a Subotičanke pokazale da nisu došle turistički u grda na Ibru. Ipak, na veliki odmor se otišlo sa vođstvom Kraljeva 42-36 . U drugom poluvremenu bilo kakav otpor gošći sa severa Bačke je srušen. U trećoj deonici izabranice Dejana Kovačevića su odigrale odbranu za udžbenike i dozvolile Spartaku samo četiri poena. "Malene" su već tada imale ogromnih 68-40.

U poslednjih deset minuta "malene" su bile razigrane, šansu su dobile sve igračice i ubedljivom pobedom su se oprostile od svojih navijača u sezoni u kojoj je ipak krajnji domet bio opstanak u eliti.

Detalj sa utakmice košarkašica Kraljeva

ŽKK KRALjEVO - SPARTAK 90 - 48 (27-18, 15-18, 26-4, 22-8)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 150 Sudije: Ljubić, Krečković, Sibinović (svi Niš)

ŽKK KRALjEVO: Milovanović 2, Prlja 8, Bajić 23, Vujačić, Stefanović 18, Vasović 13, Jovanović, Vajs 15, Stojičić, Ivanković, Živanović 11

SPARTAK: Stanaćev 11, Doderović, Golubović 5, Krstajić 2, Šujica, Zlajić, Petrekanović 2, Cvijetić, Kujundžić 20, Petković 8, Kovačević

Spartak 62 : 80 Šabac
Bor 91 : 75 Vrbas Medela
Partizan 1953 112 : 71 Loznica
Radivoj Korać 72 : 71 Crvena zvezda
021 77 : 62 Novosadska ŽKA
Student 50 : 47 Kraljevo