"Veverice" nadmudrile Lavove!

U subotu, 17.11.2018. u Crvenki je odigrana utakmica 8. kola Super B lige Srbije grupa Sever-Centar, u kojoj je ekipa RK Lavovi BP odmerila snage sa ekipom RK Crvenke. Lavovi su u ovom meču ponovo bili oslabljeni jer se Đurković i Agić još oporavljaju od povreda. Igrači Crvenke su sa mnogo više želje i angažovanja ušli u ovaj meč i potpuno zasluženo pobedili, RK Crvenka – RK Lavovi BP 24:21 (11:10).

Lavovi su samo na samom startu imali vođstvo od 1:0, a ostatak utakmice je protekao u bezuspešnim pokušajima da se dostigne prednost Crvenčana. Pred kraj prvog poluvremena Lavovi uspevaju da dođu do 7:7 i u tim trenucima promašuju čist kontranapad za vođstvo. Crvenčani to koriste i prave seriju od 3:0, Lavovi uzvraćaju i na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću domaćina. U nastavku domaćin dolazi do prednosti od čak 5 golova. Sve što su Lavovi uspeli da urade u poslednjih 10 minuta jeste da ublaže poraz, a konačan rezultat je glasio RK Crvenka – RK Lavovi BP 24:21.

U ekipi Lavova najefikasniji je ponovo bio Danilo Radović, a dobrim odbranama istakao se golman Ćirović.

Na ovoj utakmici za Lavove su nastupali: Okuka, Grubor 3, Stanojev, Milošević 5, Urošev 2, Mandić, Lakić, Kozomora, Kosjer, Ćirović, Čupković 2, Radović 7, Prodanović 2. Porobić i Vujasinović. Na klupi su sedeli treneri Sudžum Dragan i Permoser Slobodan.

Pored Lavova, neočekivan poraz u ovom kolu zabeležili su i Vrbašani, pa je na čelo tabele zaseo zrenjaninski Proleter sa bodom više od Lavova i Vrbas Petrola. Naredno kolo Lavovi igraju 25.11.2018. (nedelja) u Bačkoj Palanci a protivnik je upravo lider na tabeli, ekipa RK Proleter iz Zrenjanina. Pobeda u ovom meču Lavovima donosi povratak na vrh tabele, a zrenjanincima skoro da garantuje titulu jesenjeg prvaka, tako da će ovo biti prava rukometna poslastica, i za očekivati je da hala Tikvara u nedelju bude posećenija nego inače.

Požarevac 24 : 28 Kolubara
Morava 34 : 32 Vrbas Petrol
Crvenka 24 : 21 Lavovi BP
Proleter 25 : 19 Loznica
Mačva 26 : 22 Jedinstvo
Jugović 23 : 23 SC Voždovac 2012