Sjajna Zvezda slavila u Kranju

Velika pobeda Crvene zvezde u prvom meču protiv Triglava. Crveno-beli, pojačani sa dvojicom novih igrača iz Rusije, došli su na megdan prvoplasiranoj ekipi IHL takmičenja i uspeli da pobede. Krajnji rezultat je bio 2:4 (1:1, 1:1, 0:2). Bila je ovo odlična partija pulena Jovice Rusa, koji su pokazali da imaju kvalitet, ali da će ima biti potrebno još uigravanja kako bi taj isti kvalitet došao do izražaja.

Prva trećina ovog susreta završena je nerešeno 1:1, U prvih 12 minuta videli smo četiri isključenja (po dva na obe strane), a onda je Zvezda u 16. minuti pogotkom Roberta Sabadoša došla do vodstva od 0:1. Ipak, na sledeći pogodak se nije dugo čekalo. Triglav je uspeo da izjednači na 1:1 preko Žana Zupana i to samo posle neki 60-ak sekundi od Zvezdinog gola. Do kraja ovog perioda nije bilo golova pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

Drugi period počinje odlično po crveno-bele oklopnike. Nakon samo minut i osam sekundi igre, Vjačeslav Čegrintsev, na asistenciju Pavla Podunavca, dovodi Zvezdu u vodstvo od 1:2, a odmah potom sledi još jedno isključenje za igrače Triglava, ali Zvezda ne uspeva da iskoristi igrača više. Kazna dolazi u 27. minuti kada domaćin preko Maj Tavčara dolazi do izjednačenja 2:2. Strelac drugog gola za crveno-bele, Vjačaslav Čegrintsev, je dobio 2 minuta kazne u 30. minuti susreta, ali ni Triglav ne koristi igrača više. Do kraja ovog period još jedno isključenje igrača Triglava ali rezultat je ostao nepromenjen.

Ponovno Zvezda odlično započinje nastavak igre. U poslednjem periodu nakon nešto više od 3 minute Marko Brkušanin, na asistenciju Nikola Kerezović – Vjačeslav Čegrintsev, dovodi Zvezdu u vodstvo od 2:3. A onda u 56. minuti susreta Ivan Anić, na asistenciju kapitena Marka Brkušanina pogađa za velikih 2:4. Do kraja susreta nije bilo promene rezultata, pa su Zvezdini hokejaši pobednički napustili dvoranu Zlato polje.

Crvena zvezda je nastupila u sledećem sastavu: Jug Mitić, Arsenije Ranković, Ivan Anić, Vasilije Anđelković, Eisai Arai, Marko Brkušanin, Vjačeslav Čegrintsev (Viacheslav Chegrintsev), Daniel Mihal (Daniel Michal), Bogdan Gaidaš (Bogdan Gaidash), Dušan Janković, Andreja Jovović, Nikola Kerezović, Artjom Kulešov (Artyom Kuleshov), Mirko Marković, Antonije Mašić, Uglješa Novaković, Pavle Podunavac, Robert Sabadoš, Andrija Španjević, Luka Vukićević, Andrej Cvik

Danas naši oklopnici igraju novi meč protiv iste ekipe sa početkom od 15 časova i 30 minuta.

Izvor: czbgtv.com