Zvezda ubedljiva protiv Celja

Večeras su, prvi od svoja dva susreta, odigrale ekipe Crvene zvezde i Celja. U ledenoj hali Pionor susrele su se ekipe koje su prošle sezone igrale polufinalne susrete IHL takmičenja, u kojima je Celje odnelo pobedu. Večeras su crveno-beli bili bolji i savladali goste iz Celja rezultatom  5:0 (2:0, 2:0, 1:0).

Prva trećina započela je odličnom igrom Crvene zvezde koja je napadala na gol Celjana, ali mreža gostiju je mirovala sve do 6. minuta kada Japanac Eisai Arai (prvo ovosezonsko pojačanje) postiže prvenac za 1:0. Asistenciju je ostvario Vjačaslav Čegrinstev, drugog ovosezonsko pojačanje crveno-belih. Nakon što je u 8. minuti isključen David Sefič, Celjani su pokušali da ugroze gol Arsenija Rankovića, ali u tome nisu imali uspeha. Zvezda takođe ne koristi prvo isključenje gostiju (Nejc Kastelic) u 10. minuti, ali zato koristi drugo. Naime, u 13. minuti susreta isključen je Niko Nemeček, a u 14. minut Zvezda dolazi u vodstvo od 2:0. Strelac za crveno-bele oklopnike bio je Uglješa Novaković na asistenciju Luke Vukićevića. Do kraja ove trećine bilo jeoš prilika pred golom Celja, ali naši hokejaši nisu uspeli da realizuju svoju inicijativu, pa se rezultat nije menjao.

Na kraju prve trećine Zvezdin japanac, Eisai Arai je isključen, a ekipa Celja je pokušala pritiskom na početku drugog perioda da smanji rezultat, ali to im nije pošlo za rukom. Nisu uspeli gosti da iskoriste ni isključenje Uglješe Novakovića u 27. minuti susreta, pa je Zvezda uspela da uspostavi ravnotežu na ledu i u 33. minutu da dože do svog trećeg pogotka. Na 3:0 za crveno-bele povisio je Daniel Mihal na asistenciju Luke Vukićevića i Vasilija Anđelkovića. U istoj minuti gosti su ostali sa igračem manje. Isključen je bio Rok Leber. I onda u trenutku kada se isključeni igrač vratio na led, crveno-beli oklopnici su došli do svog četvrtog pogotka i vodstva od 4:0. Ponovno je strelac bio Daniel Mihal, ali ovog puta na asisteniciju Luka Vukićevića i Pavla Podunavca. Do kraja ove trećine gosti su imali incijativu u trnutku kada je Zvezda ostala sa igračem manje (isključen Vasilije Anđelković), ali je gol crveno-belih ostao netaknut.

Poslednji period igre obilovao je brojnim isključenjima od čega su Zvezdini igrači zaradili čak 8, a igrači Celja 7. mreže su i pored šansi na obe strane mirovale, a Zvezda je preko Davida Sefiča (asistencija Vasilije Anđelković) uspela da smesti pak u mrežu gostiju za 5:0 u 57. minuti. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ovog susreta kojeg je pratilo nekih 50-60 gledalaca, a lepo je bilo čuti da je i na lajv prenosu Arene sporta (putem YouTube-a) bilo nekih 60 i više posetilaca.

Sledeći meč ova dva protivnika igraju sutra, nedelja 30. septembar, u ledenoj hali Pionir u isto vreme, 18:45.

Izvor: czbgtv.com