Dan kada je "Makac" davao golove!

Konačno,  o utisku  o kojem razmišljam posle svake utakmice! Odlučio sam da se sada ,,otvorim,,!  Lakše će biti i Radničkom, ali i nama koji izveštavamo!

Teško je pisati, verujte, ocenjivati igru fudbalera Radničkog u Srpskoj ligi. Neka se ne naljute protivnici, kvaliteti ekipa su različiti, tako ih i vrednujemo, ali u odnosu na njihovu igru, naši kriterijumi, lestvica koja je podignuta na viši nivo, stečeni su i postavljeni u Prvoj ligi.

Nije to žal za višim rangom takmičenja, to naravno postoji, ali u ovom slučaju je manje bitno. Važno je to, da mi koji izveštavamo, ali i gledaoci, očekujemo i dalje da ,,beli,, nastave prvoligaški i da ,,gaze,, ubedljivo sve pred sobom. Očekujemo da protiv većine timova u ovom rangu takmičenja mreža rivala bude puna i da pirotski tim ne samo dominira nad relativno slabijim ekipama, već i da lopta ide brzo, da nema mnogo dodira, da završnica bude bolja, da nema padova u kvalitetu igara nekih fudbalera…

Dakle, ili mi nostalgično želimo da i dalje bude kao prošle sezone, ili ovaj tim, ima doduše promena, nije kadar da do kraja ispuni naša očekivanja!

Da to je jedan način posmatranja utakmice pirotskog srpskoligaša!

Ako se vratimo u stvarnost i ocenjujemo današnju igru, onu u Mrštanu,prethodnu protiv Dunava i da ne nabrajam, onda treba biti zadovoljan. Posle slabijeg starta, Radnički je krenuo da sakuplja bodove, Dunavu je dao četiri,Paraćincima danas tri , u Mrštanu je trebalo ubedljivo da pobedi!

Imajući sve napred pomenuto, u tom nekom našem sukobu prošlog i ovog sada, tražeči neku sredinu, moramo da ocenimo da je Radnički počeo dobro, da jeStefan Marković, štoper, uspešno zamenio, kao Dojkić u Mrštanu, fudbalere iz napada i u 6. minutu poslao loptu u ,,devedeset,,! Bomba! Bravo Makac!
Potom je usledio jedan poduži period kada se gost oslobodio pritiska, izašao iz ,,odbranbene zone,, i bio   skoro ravnoparavan rival, ali samo do 20 metara od gola! Ni tada gosti nisu uspeli da se približe golu mladog Cvetanovića koji sedosadjivao. Gol Sibinovića u 19.minutu postignut je iz nedozvoljene pozicije i to je bilo skoro sve od Paraćinaca.

Beležnica je puna detalja o prilikama Radničkog. Brzonogi Nemanja Mančićuspešno je probijao odbranu gostiju, ali su centaršutevi završavali u bloku  Borca.

Raspoloženi  i ovoga puta za igru Miloš Spasić u prvom poluvremenu pogodio je stativu, u drugom sa 16 metara ciljao je glavom u prečku. Petrov je sa 20 metara ciljao u ugao, ali je najbolji igrač gostiju golman  Marko Ostojić i tada, kao i u još desetak prilika dobro intervenisao.
Ono što nisu uspeli napadači, uradio je ponovo Makac Marković. Utrčao je u šesnaesterac i sa leve strane sa 12 metara ciljao u suprotni ugao za 2:0. Igrao se 68. minut.  Denis Ristov koji je u prvih 45 minuta sedeo na klupi poslao je pravu ,,bombu,, ali je lopta završila iznad prečke.
Standardni prvotimac Boža Mančić, koji je takodje sa klupe ušao u drugom poluvremenu, ( trener Kuzmanović je očigledno ,,mešao karte,,)  u 83.minutu je posle centaršuta Patija Spasića ciljao lepo glavom, ali kraj gola.
I konačno, Nemanja Mančić, koji je uložio veliki trud tokom utakmice i imao sigurno petnaestak šprinteva, prodro je, po ko zna koji put desnom stranom, odigrao povratnu za Žordija Jovanovića, a ovaj iz prve smestio loptu iza nemoćnog Ostojića u mrežu, postavivši konačan rezultat!

Eto , to je raport iz Pirota. Znam da moje kolege koje izveštavaju sa mečeva svojih lokalnih srpskoligaša obično pišu slavopojke kada njihov tim pobedi i sa 1:0, ali, neka budemo shvaćeni, naši zahtevi, ,,naša lestvica,,  naši kriterijumi, ipak su nešto drugačiji, a samim tim možda ponekada i tražimo od pirotskih fudbalera i više i bolje od drugih!

Da verujemo da će nadalje biti tako!

Srpska liga Istok 7.kolo: Radnički - FK SFS Borac 3:0 ( 1:0)

Radnički:  Cvetanović ( Stamenković-  ) Vlajković 7, Radičević 7, Stefan Marković 9, Dojkić 7Petrov 7, Tolić 7 (Ristov 7 ) Spasić 8, Tomović 7, ( B.Mančić 7) Jovanović 8, N.Mančić 8.  Rezerve: Stamenković,  B.Mančić, Milošević, Ristov, Vučetić, Milinković, M.Mančić. Strelci 1:0: Stefan Marković  6. minutu,  2:0 Stefan Marković  68. minutu i 3:0 Jordan Jovanović 84. minutu.

Radnički (P) 3 : 0 SFS Borac
Budućnost 3 : 1 Moravac Orion
Jedinstvo (P) 2 : 1 Dunav
Pukovac 0 : 1 Temnić 1924
GFK Dubočica 0 : 2 Jagodina Tabane
Zaplanjac 2 : 1 Rtanj
Car Konstantin 1 : 0 Trstenik PPT
Radnički (S) 0 : 0 OFK Sinđelić