Pukla "petarda", Radnički briljirao na Bubnju!

Naravno da je u trening utakmici , ko bar uvek kažu treneri, rezultat u drugom planu, da je provera uigranosti i fizičkih sposobnosti fudbalera, prvi zadatak. To jeste tako. Medjutim, kada se desi, to što se desilo sa Radničkim, kada došao novi trener, kada se tim tek formira i kada  mladi traže priliku da dokažu talenat, onda ovakve utakmice i ovakav rezultat mogu da budu itekako značajni.

Sigurno vredni za atmosferu u gradu, značajni za Acu Kuzmanovića, za  standardne   prvotimce koji su još jednom pokazali  da je  ovom timu mesto u Prvoj ligi, kao što je značajno za sve mlade igrače, koji   veoma dobro rade, tražeći mesto u ekipi .

Tokom meča bili smo u kontaktu sa Nenadom Jončićem,  trenerom golmana, koji nas je obaveštavao o igri i naravno rezultatu. Jončić nam je na kraju rekao da je Radnički bio daleko bolji tim tokom meča i  da, ako je bitno, a rekosmo da je bitno, onda je  ubedljiva pobeda, rezultat veoma dobre igre. Posebno, pohvale zaslužuju mladji igrači kosi su igrali  u drugom delu i koji su ostavili odličan utisak.

Radnički je poveo golom Denisa Ristova u 35. minutu. O Ristovu ne treba trošiti reči, kao i o Stefanu Markoviću, koji će biti velika pojačanja !

U nastavku je trener Kuzmanović,  uveo u igru ,,drugih jedanaest,, igrača koji su napunili mrežu, kombinovanog ,,Cara,,!

Nišije su izjednačile u 50.minutu iz penala. Potom sledi serija Piroćanaca. Posle kornera Uroša Filipovića, Davor Petrov u 78. minutu postiže svoj prvi gol na utakmici. Samo dva minuta kasnije talentovani Ivković povećava na 3:1. Uroš Filipović u 82.minutu ne koristi penal, golman je odbranio.  Ponovo dva minuta kasnije ,,Beli,, povećavaju vodjstvo. Strelac Neca Mančić.  Konačan rezultat , drugim pogotkom postavlja Davor Petrov u 88. minutu.

Utisak Nenada Jončića na kraju je da  su uspešno debitovali i mladići iz Lučana  Radičević i Milinković, koji su igrali u podmlatku beogradskog Internacionala. Dovedeni su kao ,,bonus,, igrači!

U nedelju će  Radnički igrati sa veoma dobrom ekipom Rtnja iz Boljevca, takodje članom Srpske lige.

Car Konstantin –  Radnički   1:5

Car Konstantin: Stanković, Stojadinović, M.Petrović, Trajković, Denić, S.Petrović, Jović, Stanković, P.Petrović, Milošević, Nikolić. Igrali su još: Perenčević, Stupar,  Vesković,  Kocić , Arsenijević,  J.Jovanović,  Mladenović

Radnički: Ilić,  Vlajković, Mančić, Marković, Dojkić, Petrov, N. Tolić, Radičević, Ristov, Spasić, Milinković

Radnički – drugo poluvreme: Cvetanović, Nikolić, Kamenović, Nikolić,  Djordjević,  Filipović,  Petrov, D. Mijatović,  Ivković, Djordjević. Mančić N.

Rtanj 3 : 0 Tabane 1970
Dunav 5 : 0 Timok
Radnički (S) 0 : 3 Jedinstvo (P)
Budućnost (P) 1 : 0 Radan
Moravac Orion 2 : 0 Ozren
Jedinstvo (B) 6 : 1 Trstenik PPT
Pukovac 0 : 2 OFK Sinđelić
Trajal 3 : 4 Car Konstantin