Lukić u drugoj brzini

Prijateljski susret gradskih rivala Radničkog 1923 i Šumadije 1903 pripao je prvoligašu, koji je slavio sa 2:1 (2:1) i tako upisao četvrtu pobedu tokom pripremnog perioda. „Crveni“ su poveli u 22. minutu kada je Jovan Lukić spretno reagovao na ubačenu loptu i zatresao mrežu srpskoligaša sa Bubnja.

Jovan Lukić sa dva pogotka srušio srpskoligaša sa Bubnja (Foto: N. Kotlajić)

Samo desetak minuta kasnije isti igrač je udvostručio prednost Radničkog 1923. Matejević je posle bega po levoj strani poslao loptu pred gol Šumadije, gde se ponovo našao Lukić da je prosledi u gol.

Izabranici trenera Stakića su brzo uspeli da se rezultatski vrate u utakmicu pogotkom Pavlovića u 37. minutu, ali to je bilo sve što su uspeli da učine na ovom susretu. Doduše, Aleksić je početkom drugog poluvremena imao priliku da savlada Rumenića, koji je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Na drugoj strani, Radnički je mogao i do ubedljivije pobede, ali Vićentijević, a potom i Aleksijević nisu bili precizni u završnici.

RADNIČKI 1923 – ŠUMADIJA 1903  2:1 (2:1)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca: 100
Sudija: Nikola Radević (Kragujevac)
Strelci: Lukić u 22. i 35. za Radnički 1923, a Pavlović u 37. minutu za Šumadiju 1903

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Matejević, Vidović, M. Ilić, Dragačević, Lukić, Cvijović, Maksimović, Miljuš, Gavrović. Igrali su još: Rumenić, Najdanović, Todorović, Petrović, Marković, Božović, Hvang, Vićentijević, Živanović, Aleksijević, Đurđević, O. Ilić.

ŠUMADIJA 1903: Pešić, Živković, Baroš, Andrić, Vranić, Milosavljević, Vidić, Trajković, Jovanović, Aleksić, Đorđević. Igrali su još: Miletić, Pavlović, Jotović, Nedeljković, Mihailović, Živanović.

Devetu i pretposlednju proveru igrači kragujevačkog prvoligaša imaće u sredu, kada će na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ ugostiti Smederevo.

Loznica 1 : 1 Mokra Gora
Mladi radnik 1926 5 : 0 Proleter Mihajlovac
Provo 0 : 1 Budućnost Krušik 2014
FAP 0 : 0 Sloga (P)
Jedinstvo (Ub) 2 : 0 Šumadija 1903
Smederevo 1924 4 : 0 Jedinstvo Putevi